שיפוץ דירה ברחובות

שיפוץ דירה ברחובות
דירה מוארת עם אוויר נהדר ברחובות, גודלה 115 מ"ר. במצב הקיים היא כללה חמישה חדרים עם שני מפלסים, מפלס הסלון נמוך יותר ממפלס שאר החללים. הדירה נבנתה לפני כ-30 שנה, ואופן תכנונה יצר תחושה סגורה, חשוכה ומרושלת.

התכנון המקורי של בעל הבית, גבר מאורס המתגורר עם בת זוגו, היה שיפוץ נקודתי, שלא כלל הריסת קירות, אך כדי להגשים את כל רצונותיו ולממש את פוטנציאל הדירה, היה צורך במהפך גדול ומשמעותי יותר. החלום שלו היה בית מרווח ופונקציונלי עם חללים גדולים ופתוחים. הוא ביקש לעצב את הדירה בסגנון אקלקטי, שמשלב בין הווינטג' והצבעוניות של פעם לבין מראה מודרני ופונקציונלי.

במצב הקיים חללי הדירה היו סגורים מאוד, והמהפך הראשון היה שבירת מספר קירות, כדי ליצור חלל ציבורי מזמין, רחב ומואר. במטבח נהרסו שני קירות, כך שהמבט מן הכניסה פתוח לכיוונו והוא הופך לחלק אינטגרלי מהחלל הציבורי. כמו כן הוחלט לוותר על חדר שינה אחד לטובת הגדלה של המרחב הציבורי, ובמקומו מוקמה פינת עבודה כיפית וספרייה גדולה. לצד פינת העבודה נפתח מעבר נוסף לכיוון הסלון, עם מדרגות הממשיכות את המדרגות המקוריות הקיימות בדירה. כך נוצרה תחושה מעגלית ושלמה, עם זרימה נעימה ופונקציונלית בין החללים השונים.

פורסם במקור ב 24/9/14

מציגי הפרויקט

תגובות