מלון בוטיק למטיילים במטולה

לובי המלון
מלון בוטיק למטיילים שוכן במטולה, לשעבר מלון המבריא שהוקם בשנת 1936 ושימש במשך שנים את תושבי העיר שחיפשו נוף הרים ואוויר נקי.
לאחרונה עבר המלון לידיה של רשת מלונות מטיילים, המלון נועד לשרת את קהל המטיילים מהארץ ומחו"ל המגיעים לטייל ולתור את נופי הגליל והצפון.
המלון עבר שיפוץ נרחב על כל חדריו והחללים הציבוריים, לובי, קבלה, חדר אוכל, שירותים ציבוריים חוץ המבנה והגינה.
בתום השיפוץ יש כעת במלון 27 חדרי נופש, חלקם מיני סוויטות.
כאשר ניגשנו לעצב את המלון עלה כמובן הצורך בקונספט, הבעלים רצו ליצור מלון מודרני בשונה משאר המלונות במטולה וכך נולד הקונספט: מלון רענן, שמח ומודרני לשלושת המילים הללו נבחרו 3 צבעים מנחים:
סגול, טורקיז וירוק.
כבר בתחילת העיצוב של המלון החלטנו שהגרפיקה תשחק תפקיד נרחב מתוך המכלול העיצובי הן בהקשר המודרני, החוויתי של המטייל והן מבחינת יצירת ייחודיות ספציפית למלון.
צורת המשולש מככבת במלון כמעט בכל הפרטים אם שמים לב והבחירה במשולש נולדה מתוך כוונה ליצור תזוזה ואנרגיה אצל האורחים, המשולש נראה תמיד כצורה בתזוזה, במסדרונות יצרנו גרפיקה שממשיכה את שפת המשולש הנמצא בחדרים, עם נגיעות של טבע וחוץ, הוכנסו משפטים שיזכירו לאורח לשם מה הגיע למלון מטיילים, כשמו כן הוא!
השטיח מקיר לקיר במסדרונות הונח כשתי וערב על מנת ליצור התרחשות מסוימת.
הלובי והקבלה עוצבו עם חשיבה ליצור מקום מפגש בערב בדומה למלונות נופש באתרי סקי שבהם האורחים חוזרים בערב למלון, מתאספים מספרים חוויות ומתכננים בעזרת עמדת המחשב על האופניים את היום הבא בחופשה.
חדר האוכל עוצב כחלל נקי יחסית לשאר המלון, רצינו לתת לנוף הנשקף מהחלון הגדול לעשות את שלו.
דלפק הקבלה נצבע בגוון טורקיז וצבעי גופי התאורה בכניסה נבחרו על מנת לתת מנת התעוררות ואנרגיה לאורחים שהרגע נכנסו למלון קרוב לוודאי אחרי נסיעה ארוכה ברכב, כמו כן הדלפק וגופי התאורה הצבעוניים נראים מהרחוב ויוצרים עניין להולכים ושבים.
צביעת המעקה הישן לשחור ובניית אדנית שחורה לעשב בר מזכירים במעט תחושה אירופאית ומעניקים לצבעוניות תחושה בוגרת.
השמחה והאנרגיה באה לידי ביטוי גם בריהוט החוץ של המלון ומושכים תשומת לב רבה כבר מהרחוב.
התרומה העיצובית שלנו היא למעשה להביא לידי ביטוי את השקפת עולמם של בעלי המלון המנהלים בתי מלון לאנשים מטיילים בשונה ממלונות בהם באים האורחים לנפוש ורוב זמנם מבלים בין מתקני המלון.
בנוסף תרומתנו באה לידי ביטוי בפועל, כאשר האורחים נכנסים למלון וכבר מהכניסה מרגישים צבעוניות, שמחה שמעניקה אנרגיה לחופשת הטיולים.

מציגי הפרויקט

תגובות