FREEZER גלידת שף

FREEZER גלידת שף - חזית
במרכז העיר רמת גן, בלב רחוב ביאליק הותיק וההומה אדם, הוקם סניף שני לגלידת השף FREEZER "פריזר".
הסניף הראשון הממוקם בגבעתיים, עוצב על ידי שמרית קאופמן, והיה זה אך נכון עבור היזמים להזמין את שמרית פעם נוספת לעיצוב הסניף שברמת גן.
בפעם זו, הצטרפה לפרויקט המעצבת ליטל אופיר. שתי המעצבות שחברו לעבודת עיצוב סניף זה, התבססו על העקרונות שהנחו את עיצוב הסניף הראשון ולבקשת היזמים חזרו והדגישו את הזהות העיצובית והמיתוגית של הסניף הראשון.. הן שילבו את צבעי המותג (אדום פטל) ושמרו על צבע הרקע האפור שנועד לתת קונטרסט אל מול שלל צבעי הגלידות המתוקים. הדגשת הקונטרסט שבין הצבעים נעשה באמצעות בחירת חומרים לא שגרתיים מתחום התעשייה, וכך נוצר קו עיצובי בסגנון תעשייתי למקום.
כדי לייצר דיאלוג בין החוץ לפנים, החליטו ליטל ושמרית שלא די בפרופיל הבלגי הנפוץ והמקובל וכי רצוי לשלב אלמנטים מברזל שחור, תוך יצירת מתווה של קוים אלכסונים (המדמים מעט אידרת דג ) ומייצרים חלוקה גיאומטרית בכל אחת מדלתות החזית. דלתות הזכוכית הפתוחות בחפיפה זו על גבי זו מעבירות השתקפות של הרחוב המצוי בחזית, כאלמנט נוסף המהווה חיבור בין הפנים לחוץ.
תפיסה צורנית זו נבעה ממבט כללי על הגלידריה, שבה דופן אחת מחברת בין פינת הרחובות ביאליק ונורדאו ומדמה צורת טרפזוהובילה באופן טבעי ליצירת שפה עיצובית שלמה של קוויות אלכסונית, הבאה לידי ביטוי גם בפריסת הריצוף וגם בהעמדת הריהוט בחלל.
בחלל החנות המקורי מצויים שני עמודי בטון וקורה. עמודים אלו עשויים היו להוות מחסום צורני ותיפקודי בזרימת החלל ובעיצובו. בגישה רעננה, המקבלת את הקיים תוך שילובו בעיצוב מחודש, הוחלט להתייחס אל אלמנטים ארכיטקטוניים אלו כאל גורם השראה. לצורך שילוב אלמנטים צורניים אלו, החליטו צמד המעצבות לחשוף את הבטון הגולמי בעל החזות המתועשת, ולהשלים לגלידריה מעטפת העשוייה מאותו חומר ושפה.
עבור הריצוף הוזמנו אריחי בטון מיוחדים, מלבניים, בצבע אפור כהה. הריצוף נעשה במקביל לאלכסון המרכזי.
חזיתות ויטרינת הגלידה ויחידת הנגרות חופו באריחי בטון גלי בגוון אפור בהיר יותר, ויחידת הכיור לשטיפת הידיים נעשתה אף היא מאותם חיפויי בטון.
משטח העבודה ואזור תצוגת היוגורט תוכננו להיות מאותו החומר והוחלט לבחור באבן קיסר שחורה, שתשתלב עם הברזל והבטון. גוון השיש השחור אף הוא יהווה ניגוד מול הצבעוניות המגוונת ובהירה שבצבעי הגלידה.
בגלידריית freezer מציגים מוכרים ואף מייצרים את הגלידה. עקב כך, אחד האתגרים הגדולים היה ליצור בחלל של כ - 22 מ"ר 3 אזורי פעילות נפרדים לחלוטין, שיוכלו לתפקד יחד ברמה הפרקטית ועדיין לתת תחושה ולהיראות כמרחב מרווח ונעים לצד התצוגה. המעצבות החליטו לייצר חלוקה זו באמצעות קיר זכוכית וזאת על מנת למקסם שטח ולשלב חומר המהווה הפרדה בין אזורי הפעילות השונים ומעביר בו זמנית תחושת קלילות ופתיחות.
המעצבות המשיכו את אותו הקו העיצובי, המחיצה חולקה ליחידות ברזל שחור באופן שמייצר גריד בהתאם לפונקציות השונות. דופן זכוכית חלבית עליה מוטבעים בצבע אדום איורי מנות הגלידה ומחיריהן – תפריט הגלידריה, ובהמשך מדפים עליהם מונחים גביעי הגלידות ואריזות שונות. המידוף הפתוח מאפשר מבט אל אזור הכנת הגלידה, ונותן אלמנט של שקיפות פיזית ורעיונית נוספת בשל האפשרות לצפות בהכנת הגלידות, דבר שאינו קיים בגלידריות אחרות.
המעצבות תכננו בנוסף גם יחידה פונקציונלית הכוללת אזור תצוגה ואזור איחסון. מאחר ושטח זה מצומצם, בחרו המעצבות בפתרון יצירתי נוסף. הן לקחו את אלמנט הברזל והזכוכית ותכננו יחידת מידוף פתוחה, קלילה ומרחפת. על מנת לטשטש ולהסתיר את יחידת האיחסון, הולבשו 2 דלתות הזזה מזכוכית על גבי מסילה עליונה המאפשרות תזוזה וסגירה של חלק מהמדפים.
אותה צורה טרפזית שנתגלתה ממבט חיצוני על החנות שוכפלה לאזור המכירה. הצבת וויטרינת הגלידה ואזור הקופות ותוספות היוגורט נעשו בהתאמה במקביל לצלעות החנות, כך שתנועת הלקוחות והזרימה בחלל תהיה מקסימלית. פרט זה תוכנן בנגרות משלימה בהתאם לויטרינת הגלידות שנרכשה.
שולחנות המתכת העגולים ואדומים המלווים בכיסאות מתכת שחורה, ומוצבים ברחבת הכניסה לגלידריה, יוצרים אף הם דיאלוג עם צבעי העיצוב, כששלט הכניסה האדום מתווך בין ריהוט החוץ החיצוני לעיצוב הפנים.
כך נוצר מבנה מיוחד שבו החנות פתוחה מכמה חזיתות (3) והקשר עם הרחוב מתקיים מכל זוית ומבט. ומחנות בגדים ישנה בפינת רחובת ביאליק-נורדאו ברמת גן, הפך המקום לצומת פעילה, מקום מפגש מרווח, מואר, מזמין וצבעוני, משופע בגלידות טעימות.

מציגי הפרויקט

תגובות