צבעי BONDEX - הגנה ברמה עולמית

מוצרי BONDEX מיוצרים ע"י חברת Dyrup אשר נוסדה בשנת 1928. מאז ועד היום הפכה החברה לחברת ענק בינלאומית שבסיסה בדנמרק. בשנת 1968 החל בחברה ייצור של מוצרים ידידותיים לסביבה ובפעם הראשונה באירופה יצרה החברה צבע מבריק על בסיס מים. הצריכה של ממיסים אורגניים ירדה במהירות, והשימוש בעופרת בכל מוצרי החברה הופסק לחלוטין.
הולדתו של  BONDEX
בעבר צבע לעץ נקשר אסוציאטיבית לכימיקלים מסוכנים שניתן היה להשתמש בהם באופן תעשייתי בלבד. בשנת 1969 יצאה חברת Dyrup את BONDEX – מוצר שיצר מהפכה בעולם הצבעים לעץ והלכות.המוצר המקורי של BONDEX שימש לטיפול במשטחים והגיע בצבעים רבים. לאחר מספר שנים מעטות בלבד בשוק, היה המוצר להצלחה אדירה. בשנה אחת בלבד נמכרו 5 מיליון ליטר מהמוצר בצרפת בלבד ו- BONDEX הפוך למוצר המוביל של החברה אשר מה שהוביל לפיתוח קו של מוצרים לתחזוקת עץ תחת המותג BONDEX. חברת Dyrup לא שוקטת לרגע על שמריה וממשיכה להשקיעה בפיתוח מוצרים בהתאם לדרישות הצרכנים, במיוחד בתחום המוצרים הידידותיים לסביבה.
כיום מחזיקה החברה בנתח השוק הגדול באירופה של צבעי עץ וחומרים לשימור עץ. בינואר 2012 רכשה PPG תעשיות את חברת Dyrup מבעליה ובכך הכניסה את BONDEX תחת מטריית המוצרים של PPG תעשיות.
חברת צבעי הקשת בע"מ הינה הנציגה הבלעדית והמשווקת בישראל של מוצרי BONDEX. החברה הוקמה בשנת 1968 ע"י שבתאי בירמן והיא מייבאת לארץ מוצרים מובילים מהעולם בתחום הגנה ושימור העץ, כלי עבודה, כלים וחומרים לענף הפרקטים, וברגים לענף העץ.