לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים

כל המידע על לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים
מבוא
תחום ההנדסאות הוא תחום נרחב, אשר כולל תחומים רבים של הנדסאות, כמו הנדסאות עיצוב תעשייתי, הנדסאות פלסטיקה, הנדסאות מכשור רפואי ועוד. אחד מתחומי ההנדסאות המבוקשים ביותר הוא הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים. לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים כפופים למשרד התמ"ת, כך שההסמכה מחייבת עימדה בקריטריונים של מה"ט. לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מכשירים את הסטודנטים לעבודה של תכנון אדריכלי של מבנים עד 4 קומות, מכל הסוגים – מדירות מגורים ועד למבנים ציבוריים.
מה לומדים?
לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים כוללים מגוון תחומי לימוד. הלימודים כוללים לימודים עיוניים, לימודי רקע, יסודות וטכנולוגיה, לימוד של תוכנות מחשב רלוונטיות וכמובן לימודי עיצוב ותכנון. הלימודים העיוניים כוללים נושאים כמו תולדות העיצוב ותולדות האמנות, אנגלית, מתימטיקה ופיזיקה, ארגון ועוד. לימודי הרקע והיסודות כוללים נושאים כמו יסודות השרטוט, אדריכלות, הנדסת אנוש, תורת הבנייה, חומרי בניין, הנדסה תיאורית, חוקי הבנייה ועוד. בתחום הממוחשב נלמדות בדרך כלל התוכנות אוטוקאד ורוויט, המשמשות לשרטוט ולהדמיה, ולעיתים גם תוכנות מחשב נוספות המיועדות לבניית מודלים. לימודי העיצוב והתכנון כוללים את יסודות העיצוב, יסודות התכנון האדריכלי, עיצוב פנים, ארגון חללים וכן הלאה.
תנאי קבלה
תנאי הקבלה ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מחייבים לימודים קודמים. המתקבלים ללימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים צריכים לעמוד באחד מן התנאים הבאים:
בעלי תעודת בגרות מלאה.
בעלי תעודת בגרות חלקית – אשר כוללת לפחות 3 יח"ל במתימטיקה, 3 יח"ל באנגלית ו-2 יח"ל בהבעה.
מסיימי מכינה אקדמית או מכינה אוניברסיטאית מוכרת.
מסיימי מכינה טכנולוגית המיועדת להנדסאים – כולל הצלחה בבחינות באנגלית, במתימטיקה ובהבעה.
סטודנטים מגיל 35 אינם חייבים בתעודות הללו, אך מחוייבים בתעודת סיום 12 שנות לימוד.
מלבד הקריטריונים הללו, לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים דורשים ראיון אישי, כמו גם מבדק התאמה. קריטריונים אלה חשובים מאד, משום שלימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הם תובעניים מאד, ודורשים התאמה מלאה למקצוע, אשר דורש יכולות גבוהות, הן יכולות טכניות והן יכולות יצירתיות.
זמן לימודים
לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים נמשכים בדרך כלל כשנתיים עד שלש שנים. לרוב, ישנה אפשרות לבחור בין לימודים בשעות הבוקר לבין לימודים בשעות הערב, כך שניתן לשלב את הלימודים עם עבודה, גם במשרה מלאה. ישנם מוסדות לימוד שבהם ישנה אפשרות להמשיך, לאחר לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, לתואר ראשון בהנדסה – בכל תחומי ההנדסה, ובפרט, כמובן, בתחום ההנדסאות האדריכלית.
לאן ממשיכים מכאן?
כאמור, לאחר לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים, ניתן להמשיך ללימודי תואר ראשון בהנדסאות. גם ללא תואר ראשון, התעודה אשר ניתנת בסיום הלימודים מאפשרת רישום של בוגרי הלימודים בפנקס ההנדסאים והטכנאים, כך שניתן לעבוד בתחום מיד בסיום הלימודים. אפשרויות העבודה בתחום הן רבות מאד. העבודה בתחום יכולה להיות הן כשכיר והן כעצמאי, והיא יכולה להתמקד בתחומים קשורים רבים – תכנון אדריכלי, פיקוח בנייה, עיצוב פנים ועוד אפשרויות רבות. מקומות העבודה כשכירים גם הם מגוונים מאד – החל במשרדי אדריכלים, דרך חברות בנייה ונדל"ן ועד למוסדות ציבוריים כמו רשויות מקומיות, ועדות תכנון ערים, משרדי ממשלה וכן הלאה. כאמור, ישנה גם אפשרות לעבוד בתחום באופן עצמאי. המעוניינים להתפתח הלאה בתחום, יכולים להמשיך גם בלימודים לתחומים נוספים, כמו הנדסת בניין, עיצוב ואמנות, ארכיטקטורה, תואר ראשון באדריכלות, הנדסה אזרחית וכן הלאה.
למה ללמוד הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים?
המקצוע של הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים הוא תחום נרחב ומעניין מאד. הוא כולל את התכנון של המבנה מן השלב הראשוני ביותר ועד לעיצוב הפנימי ולגימורים. לימודי הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים כוללים בתוכם מגוון נושאים מרתקים, אשר הופכים את הלימודים עצמם לחוויה מעניינת ומרגשת, למרות הלחץ הלימודי וחומרי הלימוד הרבים הנדרשים. הנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים יכולים לעבוד, כאמור, במגוון מסגרות, הן כשכירים והן כעצמאיים, והרוויח משכורות גבוהות בשתי האפשרויות. העבודה כהנדסאי אדריכלות ועיצוב פנים מרתקת. היא כוללת עבודה מול אנשים – הן לקוחות והן אנשי מקצוע אחרים, כמו גם עבודה משרדית ועבודת מחשב מרובה, כך שהיא מאפשרת שילוב של סוגי תעסוקה שונים. אין ספק שלא לחינם מדובר במקצוע נחשב ומבוקש במיוחד.עוד בלימודים

מציג תוצאות 1 - 2 מתוך 2.