בחירת טפטים לבית

עיצוב הבית בעצמך, הוא לרוב משימה לא פשוטה, מכיוון שמעבר לעניין העיצובי, קיים עניין רגשי, שלעיתים בא לידי ביטוי בתהליך התכנון או העיצוב ומקשה עלינו לקבל החלטות נכונות. בחירה של טפטים לבית היא דוגמא טובה לכך!

זוהי משימה מאוד לא קלה.  קיימים סגנונות רבים וסוגים שונים של טפטים, עם צורות ומרקמים שונים, עובדה שגורמת לעיתים לבלבול קושי בקבלת החלטה נכונה, עובדה אשר גורמת לפעמים אף לייאוש.
לא פעם נכנסתי עם לקוחות לתהליך בחירת טפטים ונחשפתי לבלבול רב וקיצוני יותר בהשוואה לקבלת החלטות מהותיות יותר הנוגעות לשיפוץ הבית.

אז איך בכל זאת נבחר טפטים לבית?

התאמת הטפט לאופי החדר

זה החלק הקל שבעניין. כיוון שבכל חנות טפטים המכבדת את עצמה תוכלו למצוא קטלוגים שיתאימו לסגנונות החדרים שונים. נסו להיות קצת יצירתיים ואם אתם מחפים קיר גדול ו/או מפוצל, אפשר לקחת בחשבון שני סוגי טפטים בשילוב מסוים, מאותו הקטלוג על מנת שלא יהיה עמוס מידי.

איכות הטפטים

קיימים כיום בשוק עשרות אם לא מאות סוגים של טפטים ממגוון סגנונות עיצוב וטקסטורות שונות. העדיפו את הטפטים ששיכבתם העליונה עשויה ויניל. הם חזקים יותר, עמידים יותר מטפטים העשויים פי וי סי או נייר וניתן לנקות אותם עם מים.

הצבעים השולטים בחלל החדר

כאשר בוחרים טפטים יש להתחשב בצבעים השולטים בחדר ובצבעי הרהיטים. מומלץ כי הטפטים יהוו ניגודיות קלה לגוונים השולטים בחדר, לטובת השלמת המראה. קירות חדר עם רהיטים כהים וכבדים יכוסו לרוב בטפט בהיר על מנת לפתוח ולרווח את החלל. חדר בהיר יקבל טפט כהה יותר בכמה דרגות (חשוב מאוד לא להגזים).

דוגמאות וטקסטורות

יש לזכור כי הדוגמאות המודפסות על הטפטים חוזרות על עצמן לאורך כל הגליל. חשוב לדעת כי פסים ועיגולים על הטפט יכולים להיות מאוד דומיננטיים על קיר גדול לאחר שבחנות ראינו אותם על דוגמא קטנה של מטר מרובע אחד. דוגמא גדולה על טפט עלולה להיראות בומבסטית ומעייפת, כאשר אנו מביטים מקרוב על קירות החדר ולהיפך.

מדוע מומלץ להיעזר במעצב/ת פנים?

ראשית כל, טפט הוא לא דבר זול וסביר להניח שהוא ילווה אתכם מספר שנים. שלל האפשרויות ואינספור הדוגמאות עלולות לבלבל ועדיף להתייעץ עם איש מקצוע מתחום העיצוב שמכיר את הטרנדים השונים, את טכניקות שילוב החומרים והגוונים לקבלת מענה מיטבי וכן את היכולת לשלב בין רצונות וצרכי הלקוח יחד עם אופי הבית, לעיצוב יצירתי וייחודי.

בחירת טפטים לבית

המאמר באדיבות

תגובות