כיפות גאודזיות עם בידוד תרמי- מבנה אקולוגי

כיפות גאודזיות עם בידוד תרמי- צעד נוסף לבנייה אקולוגית
מהי כיפה גאודזית?

כיפה גאודזית היא טכניקה של בניית כיפה או כדור באמצעות מוטות ישרים קטנים היוצרים מערכת מרחבית של משולשים שהומצאה על ידי האדריכל באקמינסטר פולר.
בשל המבנה ההנדסי הייחודי של הכיפה, היא נחשבת כמבנה חזק ביותר ועמידה לרעידות אדמה ופגעי מזג אוויר וכו'.

מעל שלד הכיפה, ניתן למתוח מעטפת אשר תסייע לאפקט הצללה ולמתוח יריעות בידוד פולינום, בידוד תרמי רפלקטיבי, חיצונית ו/או פנימית לכיפה למיקסום הבידוד בחלל הכיפה והגברת תחושת הנוחות בחלל.

ECODOME החזון מאחורי הרעיון:
לנגד היזמים עומד חזון ברור והוא יצירת אלטרנטיבה לבנייה קונבנציונלית בשוק מסורתי שלא השתנה באופן משמעותי בשנים האחרות. וזאת, על-ידי תכנון, יצור והקמה של מבנים אשר פוגשים את הקרקע ברכות ובסימביוזה.

בנייה מחוץ לקופסה – על ידי פיתוח וייצור מבנים בעלי פונקציונליות גבוהה, יעילים וחסכוניים במשאבים. קיימות - החיבור וההשתלבות בטבע כחלק מתפיסת הקיימותליצור אלטרנטיבה לבנייה קונבנציונלית שעושה שימוש בכמויות גדולות של בטון ולהקטין את טביעת הרגל האקולוגית של מבנים, על מנת לשמר את המשאבים שעל פני כדור הארץ למענינו ולמען לדורות הבאים.
קידום המבנים הגאודזים- תוך המשך פיתוח ושכלול המבנים והקונספט והבאתם לסטנדרט בנייה מקובל ונפוץ אשר ישמש להקמת מבנים ושכונות בישראל.

מבנה ידידותי לסביבה:
לכיפות גאודזיות יש את הדרוג הגבוה ביותר של נפח המצורף מבין כל המבנים.
בשל משקלה של הכיפה הגאודזית , אשר נמוך ביחס לנפח החלל הגדול שנוצר בה ,ובשל שימוש מינימלי בחומרים, מבנה זה נחשב כמבנה אקולוגי וירוק.

כיפה גאודזית עם בידוד תרמי – מאפיינים ויתרונות
התקנת הכיפה- תהליך הקמה ופירוק מהיר ופשוט מבנה  יציב ,חזק ועמיד בכל תנאי מזג האוויר.
ניתן להוסיף אלמנטים לכיפה כגון: חלונות, תאורה,רצפה, דלת ואלמנטים נוספים מגוון שימושים בשוק הפרטי, העסקי:
החל מפתרון לכיתות לימוד, תערוכות ותצוגות, חללי עבודה , חללי מגורים, מחנאות ועוד.
נראות שונה- דגש על נראות וחווית לקוח וחדשנית! בידוד התרמי של פולינום- בידוד אפקטיבי שעובד בכל מזג אוויר נוח וקל ליישום על גבי הכיפה וחוסך בהוצאות האנרגיה באופן משמעותי.

כיפות גאודזיות עם בידוד תרמי- מבנה אקולוגי

המאמר באדיבות

תגובות