חלונות בלגיים אלומיניום

מקורו של הביטוי חלונות בלגיים הוא בכינוי שהודבק לחלונות ברזל. חלונות אלה היו נהוגים באירופה כולה והסגנון הובא לארץ על כל מאפייניו. חלונות בלגיים אלומיניום מחקים את סגנון חלונות הברזל אך נותנים את הערך המוסף שמאפשר החומר וצורת היצור – דיוק רב יותר, איטום טוב יותר. למעשה רק חלונות אלומיניום מאפשרים יצירת חלונות בלגיים בהזזה ודלתות בלגיות במפתחים הנהוגים בארץ.

עם ירידת מחירם של חלונות האלומיניום הפכו החלונות הבלגיים נפוצים והם מאפיינים את הבניה בארץ בוילות ובתי יוקרה. חלונות אלה אטומים, עמידים לאורך שנים, אינם מחלידים ואפילו מאפשרים שימוש בזכוכית בידודית שהיא עבה יחסית ואינה אפשרית בחלונות ברזל. מבחינה עיצובית נהוג להשתמש בפרופיל זה בחלוקות משנה של החלון או הדלת. במקורו נוהג זה נבע מעלותה הגבוהה של הזכוכית אולם כיום הוא עיצובי בלבד. להשלמת המראה החם והמשפחתי של החלונות הבלגיים נהוג להשתמש בידיות בעלות מראה עתיק. שילוב זה של יתרונות המבנה, המנגנון והדיוק של פרופילי אלומיניום עם המראה והעיצוב של פרופילי הברזל הוא שילוב מנצח.

מאפייני חלונות בלגיים אלומיניום

1.      פרופיל צר יחסית, עם מגרעת עיצובית לאורך הפרופיל.

2.      חלוקות משנה בחלון להשגת המראה העיצובי הרצוי.

3.      איטום ברמה הגבוהה ביותר.

4.      פרופילים שאינם מחלידיםחלונות בלגיים אלומיניום

או מתעקמים.

5.      צביעת פרופילים מודרנית בצבע שאינו דורש תחזוקה.

6.      שילוב זיגוג רגיל, בידודי או טריפלקס, על פי דרישות הלקוח והתקציב.

7.      שמירת פתח אור גדול ופרופיל חלון צר.

חלונות בלגיים מאלומיניום מגיעים בכל צבעי ה Ral הקימים ובמספר גימורים. צבע Ral הוא צבע מתכת המשמש את התעשיה, מתעשיית הרכב ועד לצביעת גדרות, מעקות, חלונות ועוד. מניפת צבעים זו גדולה מאד ומאפשרת גוונים רבים. מלבד הגוון, ניתן לקבל את הצבע במספר מרקמים או גימורים. גימורים אלה יכולים להיות מבריקים, בגוון משי, מט, במרקם מחוספס, מגורען המדמה חלונות ברזל ועוד.

מערכות חלונות בלגיים משלבים בתוכם רשתות, תריסים ואת כל מערכות הפתחים הנדרשות. גם הפרופילים של מערכות אלה מבוצעים באותו סגנון עיצובי כך שלא נוצרת חריגה בין הרשת בסלון והחלון שבפינת האוכל.

החלונות הבלגיים מאפשרים גם ביצוע של פתחים מיוחדים. פרופילי אלומיניום ניתנים לכיפוף לקשתות ואפילו לחלונות עגולים. חלוקות המשנה הנהוגות בהם מאפשרים פתיחה חלקית ושימוש בחלונות צרים במיוחד. חלונות קשתיים באלומיניום נפוצים בבניה הכפרית ובעיצוב זה המשתמש בחיפוי אבן וגוונים חמים חלונות בלגיים אלומיניום נותנים את השלמות העיצובית הנדרשת בלי להתפשר על איטום או איכות סגירה.

המאמר באדיבות

תגובות