מה עושים כשצריכים עוד חדר בבית ?

מה עושים כשצריכים עוד חדר בבית ? עוברים דירה ? לא כ"כ מהר ..הפתרון פשוט וקל – בנייה קלה !

ישנם מצבים רבים בהם אנו צריכים פתאום עוד מרחב בבית לצרכים שונים ומגוונים, לדוגמא : חדר מגורים, סטודיו לאומנות, חדר כושר אישי בבית, חדר שמש , משרד לאלו העובדים בבית ועוד מצבים אחרים...אז מה עושים ? אני ממליץ לכם לבדוק האם יש לכם במקרה חצר בבית , נישה לא מנוצלת, מרפסת פתוחה או מרפסת גג פתוחה ? חיפשתם ומצאתם ? תאמינו או לא, בכמה שעות בודדות אפשר לבנות לכם חדר או לסגור לכם את המרפסת ע"י שימוש בבנייה קלה מודולארית מתקדמת - להרחיב את שטח המגורים ולהעלות את ערך הבית !

 

·        מהירות הבנייה - כאמור בכמה שעות יש מעטפת חדר ! מהירות היא פרמטר חשוב בייחוד במצבים בו אנו סוגרים מסעדה או כל מקום בו זמן הוא כסף ויש לעבוד מהר ולא להשבית את המקום לזמן רב

·        רעש הבנייה - הבנייה שקטה יחסית ביחס לבנייה הקונבנציונלית – למעט קצת רעש של מברגות

·        בידוד - הפאנל מבודד בפוליסטירן ( קלקר ) - כך שמספק בידוד תרמי מעולה כמו בלוק איטונג ואף יותר , הוא שומר את טמפרטורת החדר ומונע לחות . כמו כן, הפאנל מבודד אקוסטי כך שבמקרה בו הפאנל מותקן כגג – מבחינה אקוסטית רעש הגשם נבלם ומבחינה תרמית בהשוואה לגג זכוכית למשל – אין אפקט של חממה וכאמור הטמפרטורה בחדר נשמרת .

·        תחזוקה - לא לזקוק לתחזוקה בניגוד לעץ - דפנות הקיר החיצוניים והפנימיים עשויים אלומיניום, אין חשש ממזיקים, ריקבון ובלאי 

·        משקל - משקלם הקל של הפאנלים מונע את הצורך בקונסטרוקציות כבדות ומסובכות . מדוע זה חשוב ? במקרים רבים מבחינת החוזק הקונסטרוקטיבי של המרפסת לא ניתן להעמיס ולבנות על המרפסת ע"י שימוש בחומרים קונבנציונליים כמו יציקת בטון,בלוקים,ברזל,עץ ורעפים ורק בנייה קלה וחזקה מפאנלים מאלומיניום של עלית יכולה להתאים !!!  

·        שיפוע - הדרישה היא לשיפוע מתון ומינימאלי ! רק 2%  בלבד !!! לצורך ההשוואה גג רעפים חרס דורש 30%- 17% כך שתוספת הבנייה הקלה ממשיכה את קווי הבניין ולא נראית כמו נטע זר.

·     מה עושים כשצריכים עוד חדר בבית ?;   השתלבות עם המראה הקיים - לפאנל מראה אסטטי וטבעי לקווי הסביבה האדריכלית של הבית – והוא אינו נראה כמו טלאי . הפאנל מגיע בד"כ בגוון לבן או קרם אך ניתן לצבוע ולהתאימו לכל צבע אם ע"י צביעתו או במקרים קיצוניים ע"י חיפויו באבן,עץ, סיליקט או טיח.

·        מרזבים - לפאנל מערכת לאיסוף מי הגשמים באופן ניסתר, כך שלמעט צינור ריבועי עם פינות עגולות אסטטי מאלומיניום, הממוקם בפינת הגג לא רואים את המרזב כלל.

·        תעלות חשמל - ניתן לשלב בפאנל תעלות חשמל נסתרות מראש וע"י כך להימנע מחוטי חשמל או תעלות פלסטיק חיצוניות העוברים על התקרה והקירות.

·         לפאנל מערך פרופילים ל" פיניש " אלגנטי

·        אחריות ותקנים - הפאנל מגיע עם 10 שנות אחריות של יצרן ותו תקן של מכון התקנים הישראלי והאמריקאי !

·        גימור פנים - ניתן לקבל גימור של דופן אלומיניום חלקה / דופן גבס / עץ

·        פתחי אור / חלונות בגג – ברשותנו חלונות ייעודיים לגגות הפאנל למצבים בהם חלון גג נדרש.

 

בכל מצב בו יש לשלב חלונות היקפיים - כמו במקרה של סגירת מרפסת, סגירת בית קפה, מסעדה ועד להתקנת חלון - כמו במקרה של תוספת חדר , אנו מתקינים אלומיניום רק " מורשה קליל" בכל פרופיל קיים של "קליל" ובכל מפרט זכוכית נדרשת . המידות נלקחות לאחר גמר התקנת מעטפת הבנייה ומותקנות לאחר שבוע ימים לערך.

אתם בטח שואלים, נו אז כמה זה עולה ?! אז ככה, מבחינת המחיר ,ניתן לומר בוודאות כי המחיר לבנייה מודולארית בפאנלים מאלומיניום אטרקטיבי ביחס לאלטרנטיבות אחרות קיימות - נקודה . קשה להעריך בדיוק, אך המחיר של סגירת מרפסת או תוספת חדר ינוע בין 2000$ - 10,000$ .כמו כן קחו בחשבון כי סגירת המרפסת או תוספת החדר יעלו את ערך הדירה במיידית ב 10% -15% !

 

אתם גם בטח שואלים - מה בנוגע לרישיונות בנייה? אז כן, בד"כ כל סגירת מרפסת או תוספת חדר נדרשים להיתר בנייה וכל מקרה יש לבדוק לגופו ובעבור זה יש את הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בעיר שלכם , שם תוכלו לבדוק את הנושא - האם יש לכם אחוזי בנייה ? במקרה שכן, תוציאו תוכניות אצל אדריכל , תחתימו שכנים ותקבלו היתר לאחר מס חודשים. כמובן שיש לקחת בחשבון שתשלמו על המ"ר הנוסף ארנונה אבל זה שולי ואני מאחל שזו תהיה הבעיה שלכם....במקרה שאין אחוזי בנייה, יש מספר פתרונות יצירתיים שלפעמים מצליחים ולפעמים לא ...תשאירו את זה לאדריכל מנוסה המכיר ועובד בוועדה המקומית. דוגמא אחת מיני רבות - יש מצבים בהם המרפסת נוזלת ויש בעיות איטום בלתי פתירות ואז הוועדה מאשרת גג בכדי לפתור את הבעיה . אגב, המצב כיום בארץ הוא שרבים מבצעים את התוספת ללא רישיון ולוקחים סיכון של הלשנה של שכן נחמד ואז יש מצב בו מבצעים "לגליזציה" שלאחר מעשה ומנסים להוציא רישיון בדיעבד.

 

לסיכום, אני בטוח שיש לכם עוד שאלות, אם בא לכם לראות, לדבר ולהתייעץ , אני והמחלקה האדריכלית שלנו עומדים לרשותכם בכל עת,

פרגולנד - פתרונות מודולארים בעץ ואלומיניום לחוץ הבית

www.perguland.co.il 054-999-75-04  

המאמר באדיבות

תגובות