מציאת המדפים המתאימים ביותר לתצוגה או אחסון

על מנת לבחור מדפים שיתאימו עבורכם, יש לבחור את סוג המדפים לפי ייעודם – אחסון או תצוגה. כמו כן, גם סוג ומשקל הפריטים מהווים שיקול בבחירת המדפים לתצוגה או אחסון המתאימים לכם ביותר.

 

ישנם מספר פריטים בכל בית שמשתוקקים להיות מוצגים. פריטים מסוימים מוטב להשאיר מוסתרים עד שנזקקים להם. לעתים קרובות, הפריטים המוסתרים הם גדולים או רבים מדי, עד שהם יכולים להפריע כאשר הם לא מאוחסנים כראוי. מצד שני, פריטים שמוצגים לראווה הם בדרך כלל הרבה פחות מסורבלים. זו הסיבה שצריך להיות הבדל בעיצוב בין מדפים לתצוגה ובין מדפים לאחסון.

מדפים לאחסון בלבד

מדף אחסון טוב צריך להיות בדיוק במידה הנכונה של הפריט שהוא צריך להחזיק. זו הסיבה שהרבה אנשים מעדיפים לבחור מדפים בעיצוב מותאם לצרכיהם, או מדפים המותאמים לבנייה עצמית. למרבה המזל, התקנת מדפים לאחסון היא משימה קלה יחסית במשק הבית. אם המדפים בנויים כך שהם מוכנים לשימוש, העבודה לא אמורה לקחת זמן רב.

 

הסוג הפשוט ביותר של מדפים לאחסון הוא כשהלוח מונח על יתדות בקימציאת המדפים לתצוגה או אחסון המתאימים ביותרר עם שני סוגרים מותקנים. התהליך מהיר, לא יקר, והמדפים יכולים להתמודד עם פריטים רבים.  מכיוון שסוג זה של מדפים אינו נאה במיוחד, הוא מתאים בעיקר לחלל המרתף, חנייה, או ארון אחסון. במקומות כמו חדר המגורים עדיף לתלות מדפים מעוצבים ויפים במיוחד.

מדפים לתצוגה

כאן המדפים בהחלט יכולים לזרוח ולהעניק לפריטים שאנו מעוניינים ביותר לראות מקום הולם לשבת עליו. כשמדובר במדפים לתצוגה, איכות משחקת תפקיד מרכזי יותר מכמות.

 

המדפים הצפים הופכים להיות הדרך הפופולארית להציג את הפריטים המובחרים. מדפים צפים, כמו ששמם מרמז, מותקנים באופן מוסתר, כך שהם יוצרים מראה נקי ואיכותי, כאילו הם “צפים” על הקיר. לא כל המדפים הצפים בשוק בנויים בצורה שווה. ההרכבה הפנימית בדגמים מסוימים משאירה מקום רב לעיצוב. במידה והפריטים הנבחרים בעלי משקל קל, אפשר לבחור כל סוג עיצוב שנראה יפה בעיניכם. אם הפריטים הינם כבדים יותר, צריך לרכוש מדפים עם הרכבה מפלדה שיהיו חזקים ויציבים מספיק כדי להחזיק את הסחורה. רצוי אפילו לדאוג שהמדפים ישקלו יותר מאשר הפריטים הכבדים שמונחים עליהם.

עדיפות לתא סגור עבור פריטים עדינים ושבירים

בייחוד עבור פריטים עדינים או שבירים, עדיף לבחור בתא סגור מאשר במדף פתוח. אמנם עלויות התא הסגור עלולות להיות גבוהות יותר ממדפים, אך הוא מספק הגנה גבוהה יותר, ויש סיכוי נמוך לכך שהפריטים השבירים ייפלו וישברו. בנוסף, חלק מהתאים הסגורים יכולים להיות עם נעילה שקטה.

 

לסיכום,

 

אם כי בחירת מדפים נשמעת פשוטה למדי, היא טומנת בתוכה שיקולים שונים שצריך לשים עליהם את הדעת. יש לחשוב על ייעוד המדפים (אחסון או תצוגה), מיקומם בשטח הבית, העיצוב הרצוי שלהם, משקל וסוג הפריטים. לאחר בחינה מעמיקה של הצרכים שלכם אל מול היכולות הכלכליות, תוכלו ליהנות ממדפים שישמשו אתכם לתקופה ארוכה.

המאמר באדיבות

תגובות