טיפים לבחירת צלם אדריכלות

צילום אדריכלות הינו תחום ייחודי מבין ענפי הצילום השונים, אשר עניינו במראה החיצוני והפנימי של מבנים. מכאן שניתן לחלק את התחום לצילום אדריכלות, המתמקד באווירה המיוחדת של הארכיטקטורה החיצונית והשתלבותה בסביבה, ולצילום פנים שמטרתו להעביר את איכויות החדרים הפנימיים על תכולתם. יש לציין כי לכל אחד מתחומים אלו הדגשים ואתגרים משלו, המתבטאים גם בשימוש בכלי עבודה ובטכניקות שונות ליצירת תמונה מיטבית. עם זאת, קיים היגיון אומנותי ואף כלכלי בשילובם של השניים, שכן לעיתים מדובר בבניין אחד שאותו מעוניינים לפרסם על מכלול סגולותיו.

 

מי נזקק לשירותיו של צלם אדריכלות ?

 

צלמי אדריכלות נדרשים עבור בעלי עסקים, מוצרים ונכסי דלא נייד המעוניינים לפרסמם למטרות קנייה או השכרה. לדוגמא, סוכן נדל"ן המבקש להביא לתודעת הציבור בית בכפר, ישכור צלם אדריכלות במטרה להדגיש איכויות כדוגמת מרפסת גדולה, עיצוב ייחודי שלטיפים לבחירת צלם אדריכלות

החדרים וחללים מרווחים, המסתכמים באווירה העולה על סך חלקיה. חשוב לדעת שלא מדובר במלאכה לחובבנים. צילום אדריכלי הינו מקצוע הדורש ידע רב וניסיון תוך התחשבות במגוון רחב של אלמנטים, כגון זוויות ועוצמת תאורה פנימית או חיצונית, תיקון פרספקטיבה בעזרת עדשות מיוחדות ותוכנות מחשב, ושילוב נכון בין צורה לרקע. איש מקצוע מנוסה ידע כיצד להדגיש את סגולות הנכס, החדרים או המוצר, באופן שיגביר משמעותית את התעניינותם של הקונים.

 

טיפים לבחירת צלם

 

בחירת צלם אדריכלות איננה עניין של מה בכך, שכן איכות הצילום המתפרסם באמצעי התקשורת עשויה לעשות את ההבדל שבין הצלחה וכישלון. לכן, בבואכם לבחור צלם יש להתייחס לעניין בכובד ראש, ובתוך כך להתייחס למספר היבטים:

· ניסיון – כמו בכל מקצוע, גם בתחום צילומי האדריכלות משחק הניסיון תפקיד חשוב. תוכלו ללמוד על ניסיונו ואיכות עבודתו של הצלם על ידי כניסה לאתר האינטרנט שלו, שם ניתן לקרוא אודותיו, להתרשם מקטלוג ומרשימת לקוחות מרוצים. כמו כן, כדאי לפנות אל עסקים שעבדו עימו בעבר.

· עבודה משותפת – סביר להניח שאתם מכירים היטב את המוצר או הנכס שלכם, ושיש לכם מספר רעיונות וידיעות לגבי סגולותיו. אם כן –אל תשתקו. שבו עם הצלם ותארו בפניו את מאפייני הבית כפי שהייתם רוצים שיצטיירו בתמונות, ונסו לבנות עימו תוכנית ברורה. לעיתים נוצרים חיכוכים על טעם ועל ריח, ולכן חשוב לוודא שאתם משדרים על אותו גל, או לפחות שאיש המקצוע מסוגל להקשיב לדעתכם.

· עלות – תמחור העבודה עשוי להשתנות בין צלמים, ובהתאם לפרויקט המבוקש. זכרו שכמה מאות שקלים לכאן או לשם הינם הוצאה פעוטה ביחס למטרתכם, ושסיכויי ההשקעה להניב רווחים עולים ככל שמדובר בצלם מקצועי.

· מה תקבלו – חשוב לברר מראש עם צלם האדריכלות מהו המוצר הסופי שתקבלו לידיכם, למשל האם מדובר בדיסק שכולל את חומרי הגלם המעובדים, או שמא בקטלוג תמונות מעוצב. בתוך כך יש לבדוק מהי עלותם של התוצרים השונים, ומהן הסיבות לתוספת.     

 

המאמר באדיבות

  • מורדגן
  • קליק לחיוג: 08-9714401
  • טלפון:
    08-9714401
  • כתובת:
    ערער, מודיעין
  • אתר:

תגובות