איך מטפלים בנזקי שריפה?

התפרצות של אש בתוך מבנה תביא עמה לנזקים קשים ברכוש. קשה יהיה לשקם חפצים אשר נחשפו לחומה של האש. מכשירי חשמל, בגדים או רהיטים יש להחליף לאחר שריפות, כאשר דרגת הנזק היא שתקבע האם ניתן יהיה להציל חלק מהרכוש. מעטים הם הפריטים אשר ניתן יהיה להציל לאחר חשיפה לאש. פינוי החפצים וטיפול בנזקי השריפה דורש מעורבות של אנשי מקצוע. מבנים לאחר שריפה נמצאים בסכנת קריסה. כל ניסיון לבצע באופן עצמאי פינוי חפצים או עבודות שיקום, חושף את הנוכחים לפציעות וסכנת חיים.


טיפול מהיר ונכון בנזקי שריפה יוכל לצמצם את הנזקים אשר נגרמו לרכוש. אין כל ספק כי שריפות מביאות עמן נזקים כלכליים משמעותיים. גם כאשר בעל המקום מחזיק בפוליסת ביטוח המכסה שריפות ונזקי אש, הפיצוי אינו מכסה את מלוא הנזק או מפצה על אבדן חפצים אישיים בעלי ערך סנטימנטלי.


טיפול בנזקי שריפה בבתים פרטיים

האש, החום והעשן גורמים נזקים גלויים ונסתרים למבנים. גם כאשר הנזקים אינם נראים לעין, אין הדבר מעיד על תקינות המבנה. טיפול בנזקי שריפה כולל את פינוי החפצים, בדיקת המבנה, טיפול בריחות רעים, פינוי חלקי מבנה ושאיבת מים ושאריות של חומרי כיבוי שרפות. את הפגיעה המשמעותית ביותר במהלך השריפה סופגת התכולה. כאשר מדובר על תכולת בית מגורים הנזקים באים לידי ביטוי באבדן כליל של ריהוט הסלון, ציוד המטבח, בגדים, ספרים והמון חפצים אישיים אשר לא ניתן להחליף.


עצות שימושיות לטיפול במבנה לאחר שריפה

טיפול ושיקום נזקי שריפה מתחיל בניתוק זרם החשמל אל האזור. המשך שימוש ברשת החשמל חושף אתכם לסכנת חיים. השלב הבא עוסק בבדיקת יציבות המבנה ופינוי רהיטים גדולים אשר עלולים להתמוטט או להוות סכנה. בהמשך, יפנה הצוות את כל התכולה אשר ניזוקה באופן בלתי הפיך אל אתרי הפסולת. לאחר פינוי התכולה, הריח הרע במבנה צפוי להתנדף במעט. נציין כי את העבודה כולה יש לבצע תוך אוורור הבית.


חפצים אשר ניתן יהיה לשקם יועברו לשיפוץ, אחסון או ניקוי. רהיטים אשר ספגו מים דורשים טיפול מהיר. ללא טיפול נכון יגרמו המים לנזקים בלתי הפיכים. בגדים או וילונות אשר ספגו את ריח הפיח יש להעביר חיש מהר אל המכבסה הקרובה.


שיקום מקצועי של נזקי שריפה

תגובה מהירה למצב תגדיל את הסיכוי להצלת חלק מהתכולה ושיקום רהיטים או חפצים אשר ניזוקו קלות. טיפול בנזקי שריפה אשר מתבצע על ידי אנשי מקצוע בעלי ניסיון מביא תוצאות. בעזרת ניסיון וציוד מתאים, תופתעו לגלות כי לא כל החפצים אבדו בשריפה. אפשר לשקם נזקי אש.


חברות מקצועיות לשיקום נזקי אש מומחיות בשחזור הרכוש שניזוק ויש להן ציוד מקצועי להסרת ריחות רעים, חיטוי, שחזור מסמכים חשובים שנפגעו, שיקום המבנה והציוד שנפגע עמו בגדים, ריהוט וכדומה. לא כל הנזק הוא בלתי הפיך וניתן לשקם חלק משמעותי מהציוד בעזרת חברה מקצועית.

המאמר באדיבות

תגובות