המדריך לבחירת שער חשמלי

רכישת שער חשמלי דורשת הוצאה כספית ניכרת ולכן חשוב להשקיע מחשבה רבה בבחירת השער כדי שיענה על כל הצרכים והדרישות של בעליו. בחירה בשער חשמלי דורשת התייחסות לכמה פרמטרים חשובים: איכות, עלות, תו תקן, נפח מנוע, גודל, עיצוב, מטרות, מרחב טופוגרפי וגורמים נוספים העולים על הפרק. בחירה נכונה בשער חשמלי תלויה בהגדרת הצרכים כצעד ראשון.

סיווג שערים לפי מנגנון הפתיחה

שערים חשמליים יכולים להיפתח בצורה ידנית ובאופן אוטומטי באמצעות שלט רחוק או טלפון חכם. הסוגים הנפוצים של שערים חשמליים הם:

שערים נגררים/שערי הזזה - שערים חשמליים הנפתחים לאורך הגדר על מסילה תחתית בתוספת גלגלים ומסילה עילית או ללא מסילה תחתית (שערים קונוזוליים).

שערי כנף - שערים הנפתחים לצדדים, פנימה אל חלל הבית ושערים הנפתחים החוצה אל הרחוב. השער יכול להכיל כנף אחת או שתיים. הם נפתחים מהר יותר משער נגרר אך דורשים שטח ביטחון שאליו ייפתחו כנפי השער.

שערים מתרוממים - השער מתרומם כלפי מעלה באמצעות זרוע מיוחדת.

שערים נגללים/שערי תריס - שערים הנראים ונפתחים כמו תריס חשמלי.

מחסום זרוע - מחסומי חניה נפוצים יותר בחניונים ציבוריים או בחניונים של בניינים ויתרונם הגדול במהירות הפתיחה שלהם ובעמידות הגבוהה. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שהם אינם מונעים כניסת הולכי רגל למתחם אלא רק כניסת מכוניות בלתי מורשות.


הבחירה בסוג השער צריכה להתחשב במנגנון הפתיחה ותלויה באזור השער, במסגרת הכלכלית וברוחב הפתח של השער. קחו בחשבון שפתיחת השער יכולה לתפוס מקום, חשבו איזו פתיחה היא המתאימה והנוחה ביותר עבורכם והתייעצו עם בעלי מקצוע מוסמכים בעלי ניסיון.

חשוב לציין כי נפח המנוע נקבע בהתאם לאורך השער, לעיצובו ולתנאים הטופוגרפיים של האזור. נפח מנוע גדול מייקר את כל העניין, אם כי חשוב לצייד שער רחב במנוע חזק. יש להוסיף כי שערים הנפתחים לשני הצדדים יזדקקו לשני מנועים, אם כי קטנים יותר, אך שערים שנפתחים בתדירות גבוהה במשך היום ידרשו מנוע עמיד גם אם מדובר בשער שאינו רחב יחסית, וזאת כדי לשמור מפני שחיקה מהירה.

חשיבות הבטיחות של שערים חשמליים

חשוב מאוד לשים לב שאכן מדובר ברכישה של שער חשמלי בעל תו תקן של מכון התקנים. יש לוודא שהשער מצויד בעינית ביטחון שמשמשת כאמצעי ביקורת 24/7. העינית חייבת ללוות כל שער מכל סוג וגודל, ותפקידה הוא לעצור את פעולת השער אם קיים חשש לאדם או לרכוש אשר נמצא על מסלול הפתיחה והסגירה. חשוב לבקש מהמתקין הדרכה לשער החשמלי למקרים בהם השער יתקלקל מכל סיבה שהיא. כל שער חייב מנגנון פתיחה ידני וכל אדם חייב לדעת כיצד לתפעל את השער החשמלי שלו באופן ידני. בנוסף, חשוב לוודא שהמתקין נותן לכם אחריות על השער ומטפל גם בתיקון שערים חשמליים במקרה של תקלות.

כדי להיות ממוקדים מול נציג החברה שבה בחרתם, יש להגדיר את התקציב המיועד לרכישת השער החשמלי, את הפונקציה שהוא אמור לשרת, את המיקום שבו הוא עתיד להיות וכמה פעמים לדעתכם הוא עתיד להיפתח. האם השער מיועד לחדר החניה והוא מהווה קיר רביעי לחלל? האם מדובר בשער חשמלי המיועד לאזור היציאה של הרכב מהחצר? או אולי השער עתיד להיות חלק בלתי נפרד מגדר הבית וישמש לכניסה וליציאה של באי הבית?

כמו כן, הטופוגרפיה חשובה משום שהיא מכוונת אל השער המתאים: האם השטח מפולס ישר? האם השער יכול להיפתח אל המדרכה להולכי הרגל או לא? האם יש מקום בחצר לפתוח את השער פנימה או שאולי עדיף שער הזזה? תשובות לשאלות אלו ממקדות את הרוכש ואת איש המקצוע ומסייעות בבחירת שערים חשמלייםהמדריך לבחירת שער חשמלי ביעילות.

המאמר באדיבות

 • עזרא שערים חשמליים
 • קליק לחיוג: 054-4965887
 • טלפון:
  054-4965887הצג
 • כתובת:
  רח' ירושלים 34 קריית אונו
 • אתר:
  הצג

תגובות