תכנון ועיצוב משרד בחברת סטראט-אפ

עיצוב משרד, כמו כל עיצוב של חלל עבודה מסחרי, יישקף את אופי החברה כלפי חוץ. אך במה בכל זאת שונה עיצוב משרד בחברת סטארט-אפ מעיצוב משרד עו"ד או משרדים סנדרטיים אחרים?

בחברות סטארט-אפ נמצא לרוב עובדים צעירים, נמרצים, בעלי הרגלי עבודה חדשניים, התנהלות דינמית וחשיבה מחוץ לקופסא. אותה החשיבה הנדרשת מהם ביום יום תשרת את המתכנן ביצירת חלל התואם את הלך הרוח. הנה כמה טיפים בעזרתם נוכל להקנות לחלל המשרדי הסטנדרטי רוח צעירה, בועטת ונועזת.

גרפיקה וטכניקות הדפסה

הדפסים גרפיים מאפשרים לנו להעז ולהעניק תוכן ייחודי לחלל. את ההדפסים נוכל ליישם בטפט קיר המחפה את הקירות הלבנים, בשילוב פרטי טקסטיל כמו וילונות, שטיחים וכריות נוי בפינות ההמתנה, תמונות ממוסגרות התלויות במיקומים אסטרטגיים, ועד הדפס גרפי על חיפויים קשיחים כמו הדפסה על גרניט פורצלן בריצוף המשרד, הדפסה על קרמיקה בקירות המטבחון, הדפסה על משטחי עץ בחיפוי רצפה וקירות או הטבעה במשטחי בטון. האלמנטים הגרפים מאפשרים לנו ליצור שפה חדישה, עדכנית ודינמית.

פינות ישיבה בחללי החוץ של המשרד

בחברות סטארט-אפ העובדים לרוב נשארים עד שעות מאוחרות במשרד, לכן דרך אחת לעיצוב החלל המשרדי היא יצירת חדרים המעוצבים כחללי חוץ שאינם אופיניים למשרד סגור. למשל חדר המעוצב בצבעי תכלת ובז' בקווים גליים המדמים חול ים, עם פינת ישיבה כדוגמת ערסל. חדר אחר צבוע שחור עם שלטי פרסום זרחניים על הופעות ופינת ישיבה בצורת ברזלים. חדר מרוצף במשטחי דשא עם תקרת תכלת ועננים מוארים ועץ גדול במרכזה. כל אלו יאפשרו לעובדים לעבוד שעות רבות יותר וביעילות רבה יותר ובאווירה קלילה נעימה וססגונית.

מינון וריכוז

מעצם היותם העובדים צעירים, לרוב הם לא מבקשים חללים סטריליים נקיים ולבנים שיעזרו להם להתמקד בעבודתם אלא הם דור המבקש הסחות דעת אשר מרעננות את המחשבה ומייצרות רעיונות יוצאי דופן בין אם באופן עתכנון ועיצוב משרד בחברת סטראט-אפ

צמאי ובין אם בחשיפה לעוד עובדים באותו החלל. כך גם מבחינת החומרים אותם נטמיע בחלל, אין צורך בחומרים סטנדרטים קרים אלא נשתמש בחומרים מחיי היום יום שיעניקו לעובד תחושה שהוא אינו במשרד נוקשה אלא בסביבה תוססת כמו בית הקפה השכונתי או בפינת רחוב.

תשתיות

זה נכון שהעובדים מחפשים להיות חופשיים במשרד ובמחשבה אך מתחת לכל ההתנהלות חסרת הגבולות חשוב לייצר עבורם את התשתית הנכונה לעבודה כך שבכל רגע נתון ובכל מקום בחלל יוכלו להתחבר למחשב, לרשת הכללית של החברה, לאינטרנט לקבלת מידע ובכלל שכל צרכיהם יסופקו מבחינה טכנולוגית ואף יאותגרו מעבר לצפוי. תשתיות נכונות יאפשרו למנהלים לשלוט בצורה טובה יותר ברמת העבודה, באופן התפקוד ובחשיפה לתכנים ספציפיים נדרשים.

עיצוב משרד סטארט-אפ שונה ומאתגר יותר מכל עיצוב משרד אחר מכיוון שהוא קורא תיגר על המבנה הבסיסי המיושן והכבד של משרד ומבקש מאיתנו ליצור חללי עבודה אלטרנטיביים חדשניים ומרתקים שיוציאו מהעובד את המיטב אך באווירה קלילה תוך גירוי מקסימלי וסיפוק צרכיו ולא בכפייה של שעות עבודה מרובות בחלל אנמי.

המאמר באדיבות

תגובות