כנס יום האדריכל 2015

קול קורא להרצאות לכנס יום האדריכל 2015
גבול. בניין - על אדריכלות, גבולות ומה שביניהם.

כל מעשה תכנוני מעצם מהותו מייצר הגדרה חדשה וגבולות לחלל ולמרחב. לעיתים גבולות המעשה התכנוני באים לגשר ולטשטש את המפגש בין החדש לקיים. לעיתים הגבולות דווקא מנכיחים את השוני, ומייצרים מחסום ומכשול בין חללים ומרחבים.מעבר למעשה התכנוני עצמו, הדיון בגבול ובהיעדרו באדרכילות רחב ומגוון.


הטכנולוגיה העכשווית מאפשרת למתכננים לפעול בכל קצות הגלובוס ממשרדם בקצהו השני, או אפילו מחדר העבודה בביתם. הגבולות הפיסיים שבעבר הגבילו ותחמו את המתכננים לפעולה מקומית נפרצו בזכות הטכנולוגיה ואדריכלות הופכת לאוניברסלית וגלובלית. מהן ההשלכות של פריצת הגבולות הללו? מהן ההכנס יום האדריכל 2015שפעות החברתיות, התרבותיות והאתיות?


הזווית הישראלית אף היא רחבה וטעונת הקשרים. היסטורית התכנון בישראל משובצת מושגים דוגמת יישובי ספר, חומה ומגדל, גדר הפרדה, הבנייה מעבר לחומה ועוד ועוד. גם כיום, העיסוק בגבולות הנתפסים והפיסיים של מדינת ישראל, מרתק ואקטואלי כתמיד.


עמותת האדריכלים תקיים השנה את כנס יום האדריכל בהשפעת מושג הגבול באדריכלות על שלל היבטיו. הכנס יכלול הרצאות מהארץ ומחו"ל, פאנלים לדיון ותערוכות העוסקות בנושא.


אדריכלים/חוקרים ואנשי אקדמיה/אומנים ואנשי מקצוע נוספים מוזמנים להציע הצעות להרצאות/פאנלים מקצועיים בנושא לקראת האירוע שיערך ב- 18/6/2015 בסינמטק תל אביב.


פניות יש להעביר למייל – [email protected]


תאריך אחרון להגשה: 22/4/15.

תגובות