עיצוב מסעדה יפנית

כשמדובר בעיצוב מסעדה בכלל ובעיצוב חלל של מסעדה יפנית בפרט, רגע לפני שמתחילים לעבוד על החזון העיצובי, חשוב לקחת בחשבון את האווירה באזור בו המסעדה ממוקמת: האם היא נמצאת במרכז העיר או באזור תעשייה? האם המסעדה הופכת לבר בערב או נשארת על אותו קו אירוח?  אלו שאלות שמשפיעות על צרכיו של הלקוח, עוזרות להגדיר  את קהל היעד. אולם, מעל לכל, התשובות לשאלות אילו עוזרות למעצבת הפנים להתאים את חלוקת החלל למצבים המשתנים של החלל המעוצב.

  

בניגוד לעיצוב מסעדות סטנדרטיות ובתי קפה שונים בהם המטבח הוא אזור תפעולי, נסתר יחסית מבחינת רמת ההשקעה בעיצוב, בעת שמתכננים מסעדה יפנית נהוג להתייחס למטבח כאל המקום האטרקטיבי והנצפה ביותר בחלל. יש מסעדות יפניות בהן כלל אזורי הישיבה מקיפים את עמדות העבודה במטבח, ומאפשרים לכל עובדי המטבח לקחת חלק אעיצוב מסעדה יפניתקטיבי ביצירת האווירה הרצויה במקום החל מפרטי הלבוש שלהם ועד אופן עבודתכם וכלי האחסון בהם הם משתמשים..

גם חומרי הגלם המרכיבים את המנות מהווים חלק בלתי נפרד מתהליך עיצוב המסעדה ומשפיעים על תכנון ובחירת גופי התאורה, הצבעים וסוג הריהוט. בעיצוב מסעדות יפניות  שואבים לא פעם השראה מחומרים טבעיים כגון במבוק, עץ גושני, אצות וכדומה. במבוק הופך בשנים האחרונות לחומר נהדר לעבודה וניתן להפיק ממנו משטחים, חיפויים, כלי עבודה וכן הלאה..

במקביל לעושר הצורני והצבעוני שנחשף מעצם המטבח הפתוח, עדיין קיימת השפעה רבה של התרבויות והאמונות השונות במזרח ולכן נוכל לראות חללים מ נקיים בפשטותם, סימטריים ומתוכננים עד לפרט הכי קטן בשילוב תחכום מהוקצע שלא מנסה להיות טרנד חולף.

למסעדות יפניות יש כל כך הרבה מקורות השראה לכן תהליך עיצוב הפנים של המסעדה חייב לקחת בחשבון תחילה את הבנת הצרכים, הגדרת פרוגרמה מדויקת, שיאפשרו לאחר מכן חלוקת חלל פונקציונאלית ונכונה לקונספט ולאופן הישיבה וההכנה. לסיכום, מעצבת הפנים צריכה להיות יצירתית ובעלת כשרון למידה על מנת  להבין את המהות שבמקום, במטרה ליצור את האווירה הרצויה שכוללת את כלל המרכיבים בחלל ובאוכל.

המאמר באדיבות

תגובות