הום סטיילינג- עיצוב חלל הסלוןכמה פעמים קרה שרציתם לעצב חלל בבית וקניתם רהיטים או סידרתם מחדש את החלל אך עדיין לא הצלחתם להביאו למקום המדויק שרציתם.

החלטתי  שהגיע הזמן לרכז  עבורכם כמה טיפים לבחירת ריהוט נכון ואביזרים להשלמת העיצוב. והכי חשוב איך לקחת את מה שקיים להפוך אותו למשהו חדש עם מעט השקעה!.

אז אני מקווה שתהנו ותקחו מפה טיפים ויאללה קדימה לעבודה.

עיצוב של בית או כל חלל זה הרבה יותר מלסדר דברים בצורה יפה., זה להיות פסיכולוג של עצמך לרגע ושל כל יושבי הבית. 

ולמה זה? כי הבית שלנו הוא ההשתקפות של מי שאנחנו.. או מי שאנחנו רוצים להיות בתוך כל הבלאגן והלחץ של החיים. 

אנחנו לרוב תמיד נחפש להרגיש בבית רוגע ואוירה נעימה.. מקום שנרצה לרבוץ בו להזמין אליו חברים. 

אז איך מתחילים?

דבר ראשון אני רוצה שתביטו רגע בסלון שלכם תביטו בו היטב. ותצרו רשימה של מה מפריע לי בסלון שלי?

מה לא מושלם בו?

מה חסר לי כשאני יושב בסלון? כשאני מארח אורחים?

ומול זאת העמידו רשימה של הדברים שאתם אוהבים בסלון שלכם.. בן אם הוא מספיר רחב בכדי לאכלס את כל האורחים ויושבי הבית? האם קל לי ועוד.. 

והכניסו לשם את התשובות של ילדיכם ושותפכם.. ואז נתחיל לנתח

האם הסלון מרגיש כבד?... האם הוא לא משדר מרחב?

שימו לב לכמה טיפים קטנים שיכולים לפתור זאת..

רגל עץ דקה  וגבוהה בסביבות ה 7-10 ס"מ במקום הרגליים הקיימות בספת הסלון,יצרו פתאום מרחב וקלילות.

צבע הספה כורסא- באם הריהוט שלנו בצבע קהה נבחר בכריות ואקססוריז בצבע בהיר ולהפך..&nהום סטיילינג- עיצוב חלל הסלון

bsp;בתמונות המצורפות מטה תוכלו לשים לבאיךפתאום הכריות נותנות אינטרפציה חדשה לחלל. בכורסא הכהה נבחרו כריות בעלות צבעים בהירים אך עם נוכחות כמו חרדל לבןצהוב..ובתמונה לידה עם הספה הבהירה שוב הכניסו צבעים אך הפעם בצבעי פסטל.. שנותנים לחלל אוירה חמימה ונעימה.

ועוד אלמנט שאני ממש אוהבת שטיח, כמה עומק הדבר הדק הזה יכול להכניס אלינו לבית, וגם בתמונות מטה תוכלו לראות אך המצאות השטיח מוסיפה כל כך לחלל בן אם להגדיר את החלל בבית או בן ליצור אוירה..

עכשיו אחרי שמיפינו בקצרה אלמנטים קטנים שיכולים לעשות שינוי לפני שנגיע לאקססוריז אני רוצה שתצלמו את הסלון מכל מיני זויות של כל קיר.. ואז נתחיל לנתח אותם.. :)

מה כל קיר צריך להעניק לו ומה המשמעות שלו בבית? מה העין פוגשת ראשונה כשהיא נכנסת לחלל ? אחרי שתנחו את אלה תוכלו להבין איזה קיר הוא הדומיננטי ואיזהו הקיר המשני בחלל. וכך לפני שאנחנו מוסיפים אקססוריז אנחנו ודעים לאיזה קיר אנו מיעדים אותו ומה תרומתו בחלל. עכשיו עשו קולאז של התמונות שכל קירות החדר יעמדו מולכם ואז הקליקו באינטרנט לחיפוש אקססוריז וכך תוכלו לראות קודם כל איזה צבעים מתאים לחלל? מה באמת יתרום לי לאוירה עוד לפני שהכנסתי יד לארנק. אני יוצרת לי מי מניפת צבעים וקו עיצובי שיחבר את כל החלל יחד. ורק אז ניגשת לחפש את האלמנטים שרשמתי לעצמי. כך לא נופלים ב.. חשבתי שה יתאים.. וכן זה היה מאוד יפה, אמרתי לעצמי מה זה יכול להתאים לכל מקום.." אז זהו שלא! הצמדו לרשימה שעשיתם וכך תמנעו או לפחות תמזערו טעויות

אז זה על קצה המזלג 


ולמי שעדיין לא רכש סלון ועומד לפני קניה

יתחיל ראשית בשאלה אך אני רוצה שהסלון ישרת אותי?

? האם אנחנו מארחים הרבה בסלון

אם אתם אנשים שמרבים לאכול בסלון או לארח חברים וחשוב לנו שהשולחן יוכל לשרת אותנו כהלכה כאשר אנו מביאים כיבוד.. או האם כל יושבי הסלון נגישים אל השולחן.. האם מכל מקום שבו יושבים יש גישה אליו. זאת גם שאלה שאנו צריכים לשאול את עצמנו וכמובן כמה זה חשוב לנו.. ולמה זאת.. כי נשאל  את עצמנו האם נרצה שולחן על גלגלים או קבוצת שולחנות קטנים שנוכל לפתוח וכך כל אורח ירגיש בנוח

במקומו? או שמע שולחן ארוך? וכו.. ומה החלל שלנו יכול להכיל?

האם יש לנו חיות? או ילדים קטנים בבית? ( פינות חדות..) דבר שכדאי לשים לב אליו..

ואם חשוב ששולחן הסלון יהיה מחומר קליל.. וכמה קליל? 

מה השטח שיש לנו וכמה כדי ששולחן הסלון יגזול ממנו..

האם אנחנו מאחסנים דברים בשולחן..? ואם כן האם כדי שיהי לנו מגירות בשולחן..או תאי אחסון..

.אלה השאלות החשובות כדאי שנשאל לפני שאנו קונים סלון

אקססורייז 

 כפי שראינו בכל התמונות המדהימות למטה ניתן לראות איך הוספת כריות נוי, עציצים .. פסלים למינהם ואף תאורה מיוחדת יכולה ליצור עומק בחלל ועוזרת לייצר חלל חמים ומזמין יותר.

לסיכום

מה בעצם למדנו פה?  קודם כל להבין מה אנחנו צריכים לשאול לפני שאנחנו ניגשים לחפש ריהוט או לחדש.. שנית ראינו שניתן לקחת ריהוט קיים וישן ולהפוך אותו למשהו אחר על ידי צבע או אקססורייז  ואפילו רגלים. 

מקווה שנהנתם..

 

המאמר באדיבות

תגובות