הדקאטלון הסולארי, חוויות מתחרות סטודנטים

בפוסט מעניין מאד (מאד!) מפרסם איתי כהן בארכיבלנדר את חוויותיו בהכנות לתחרות הסטודנטים "הדקאטלון הסולארי". התחרות אינה רק קונספט - הם באמת בונים את הבתים האלה.

 

Solar Decathlon היא אחת מתחרויות הסטודנטים המעניינות המתקיימות היום בעולם האדריכלות, בה אוניברסיטאות מכל העולם מתחרות על בניית בית סולארי שאמור לעמוד למבחן ב10 קטגוריות שונות (ומכאן שם התחרות). על הבית להיות בר השגה, אטרקטיבי וקל לתפעול.

 

איתי כותב בבלוג על התחרות ועל הצוות בו הוא משתתף. הקבוצה בה הוא חבר עברה את שלב המיון הראשוני והיא אחת מ 20 הקבוצות שיציגו עבודות בסופו של דבר. המאמץ אינו פשוט. ההכנות להגשה נמשכות שנתיים ובסופן יוקמו הבתים ביוני 2012 במדריד. על הקבוצה גם לגייס ספונסרים ומימון שכן בניית בית כזה אהדקאטלון הסולארי, חוויות מתחרות סטודנטיםינה משהו קל או זול.

 

"הבתים יהיו פתוחים למבקרים וחברי הקבוצות יערכו בהם סיורים מודרכים. לקראת הצהריים הסיורים יופסקו והבתים יסגרו לצורך המדידות האקלימיות. בערב, עם תום המדידות, חברי הקבוצות יארחו את משתתפי הקבוצות האחרות בבתיהם למסיבה, כשהם מציעים ארוחה טיפוסית למקום מגוריהם, שהוכנה במטבח הבית בעזרת האנרגיה שהמיר במהלך היום (הבתים לא יהיו בגדר מודל, אלא פעילים לחלוטין - מכשירי חשמל, צנרת וכו')."

 

אני לא יודע מה איתכם - אני אעקוב אחרי הדיווחים של איתי. זה נראה לי אחת התחרויות הכי קוליות שיש.

 

אם פספסתם את הקישור בהתחלה - זה כאן: ארכיבלנדר

המאמר באדיבות

תגובות