המדריך לבנייה ביו-אקלימית

המדריך לבנייה ביו-אקלימית בישראל, שנכתב והופק על ידי חוקרי אוניברסיטת בן-גוריון, הועלה בימים אלה לאינטרנט במלואו והוא זמין לכל, ללא תשלום.

 

מחברי המדריך השקיעו מאמץ רב בהכנת החומר, כך שיהיה זמין, קליט וברור לאדריכלים ולסטודנטים. "יתר על כן" אומר פרופ' יצחק מאיר (סאקיס), מכותבי המדריך "נעשה כאן ניסיון מכוון למקד את הנושאים השונים בפן היישומי שלהם."

 

המדריך מקיף מאד ומכיל את החומר המקצועי שלומדים בדרך כלל בקורס אוניברסיטאי ואפילו שניים. רמתו של המדריך גבוהה מאד ומקצועית והוא כולל שרטוטים סכימתיים רבים.
בתחילת המדריך נמצאים קישורים לארבעה כלים אינטראקטיביים: הצגת מסלולי שמש, הדמיה תרמית, המדריך לבנייה ביו-אקלימיתטבלה פסיכרומטרית והצללת חלון. הכלים דורשים הורדה של קובץ והתקנה על המחשב ולצערנו דווקא אותם מצאנו קצת מסורבלים לתפעול והבנה של הדיוטות.

 

תוכן הענינים של המדריך מציג את הנושאים הבאים:

כללי: פיתוח בר-קיימא, סביבה, אנרגיה ובנייה ירוקה, אזורי אקלים, אקלים עירוני, נוחות תרמית, מעבר אנרגיה, מיקרו-אקלים, גיאומטריית שמש, בריאות ואיכות אויר פנים, נושאי תכנון.

המבנן: מיקום הישוב, מערכת התנועה, חתך הרחוב, שטחים פרטיים פתוחים, תכנית מתאר מודעת סביבה, מקבץ הבנינים.

הבנין: בניין מודע אקלים, צורת המעטפת, קיר רב-שכבתי, חומרי בידוד, מסה תרמית, גג מגן, חומרי גמר, פתחים בבנין, חימום וקירור פסיבי, בנין הדגמה באקלים מדברי.

 

אנו ממליצים על המדריך לכל מי שצריך להזכר בדברים ולרענן את הידע שלו או אפילו לאנשים לא מקצועיים המתעניינים בנושא ומוכנים לחקור ולהתעמק. המדריך לבנייה ביו-אקלימית הינו קובץ PDF במשקל 21MB הכולל 150 דפים.

 

להורדת המדריך הכנסו מכאן.

 

תגובות