מעצב פיליפיני באולם תצוגה בעברית

"אני חושב שישראל חזקה תרבותית ומציגה עיצוב מתפתח וצעיר" אומר המעצב הפיליפיני בודג'י לייאג בכתבה בגלובס. בודג'י הגיע לישראל לתכנון אולם התצוגה של חברת קנה קש. האולם ממוקם בממגורה, מבנה תבואה ישן ששופץ להפליא ונמצא ברחוב הלח"י בבני ברק בהמשך לדזיין סנטר.

 

"המרגש בפרויקט הממגורה הוא הפרויקט עצמו" אומר בודג'י, "מקרה מבחן של אדריכלות בת קיימה (כזו המתחשבת באקולוגיה ובמשאביו המתכלים של כדור הארץ). מבנה היסטורי עם יופי חשוף, עיצוב כן ומעצב פיליפיני באולם תצוגה בעברית

פונקציונליות דינמית. רצינו לחגוג חיים מודרניים בדרך אורגנית".

 

כל מי מאיתנו שמסתובב עם לקוחות באזור הדזיין סנטר ועד נגב קרמיקה מכיר את מבני הממגורות בצידו הדרומי של רחוב הלח"י. לא לכולנו יש לקוח שעבורו ניכנס לחנות של קנה קש אבל אני ממליץ לכם לעשות את זה עם או בלי לקוח. החנות פשוט מקסימה והעיצוב משתלב במקום בצורה יפיפיה.

 

הכתבה שואלת בצורה נכונה גם על משמעות העיצוב המקומי והאם הוא קיים עוד בעולם גלובאלי. בודג'י חושב שכן אבל מוסיף "עיצובים מקומיים הם יצירה של אדם ששורשיו מגיעים ממקום מסוים. זה לא בהכרח אומר שאין לזה מקום במדינות אחרות, ושזה לא יובן מחוץ לאזור שלו. עיצוב מקומי נושא אופי ומייצג את התרבות שממנה הוא מגיע."

תגובות