שחור זה המטבח החדש

כבר קצת מעל שנתיים, שהוא מככב בכל מגזין עיצוב ואדריכלות, ועושה רושם שהוא כאן כדי להישאר לעוד הרבה זמן.


נראה היה תחילה שהמטבח השחור מסתמן כעצם זר וגושני בעין, אך אט אט, כמו בטעם נרכש, גם "המרובעים" שבינינו הבינו ששחור גרפיט לא שונה בהרבה מהלבן הקלאסי, וכי לא מדובר בעוד טרנד חולף.

ולמה בעצם? שאלה טובה. זאת בשל היותו נטרלי ובעל יכולת שילוב מופלאה עם מנעד רחב של חומרים. מאלון מבוקע, קוריאן, בטון, שיש קררה ועד לריהוט משלים בצבעים עזים שמבליטים קונטרסט.

גם לא משנה באיזה סגנון תדבקו. אולטרה מודרני, קלאסי, פרובנס ועוד.

הגוון השחור עם נגיעות הגרפיט ידע להתאים את עצמו לתנאי השטח ולהתמזג בהתאם. 

מעבר לכל יתרונות ההתמזגות העיצובית, המטבח השחור נח ויעיל מאוד ברמת התחזוקה היומיומית. הוא "בולע" לכלוך!, ובואו נודה בזה, גם לפרקטיות יש מקום של כבוד בסדר היום הגדוש והסוער שלנו. עכשחור זה המטבח החדששיו רק נשאר להבין באיזה גמר כדאי לבחור ובאיזה חומר לאפיין את החזיתות. ובכן, אם נבחר באופציית הצבע בתנור בגימור מט משי, אני ממליצה לבחור ממניפת "נירלט " החדשה את גוון  SUBWAY 0536 או לחילופין את 0525 BLACK LICORICE. אל תתביישו לבקש דוגמת צבע מהנגר שלכם לפני שאתם יוצאים לדרך. צבע ניבחן בנראותו המתקבלת באור וניתן לשינוי. מה שאתם רואים במניפה לא מספיק..


חומר גמר נוסף אפשרי לחזיתות, אשר נותן מראה סופר מט, הינו פורמייקה בשם "פניקס נאנו לייזר".  אינני חובבת פורמייקות, אך חומר זה בעל יתרון אדיר. באם שרטתם בטעות את חזית הארון, קחו פן, אותו אחד שמייבשים איתו את השיער, וייבשו בעדינות את המקום שנשרט. לאחר כמה שניות השריטה תיעלם כלא הייתה מעולם. שאלו עוד על חומר זה ב"אורצ'ארד" נמל תל אביב. אז קדימה למטבח כי משהו טוב מתבשל שם. 

נכתב ע"י מעצבת הפנים איילת שרם - לאתר הכותבת לחצו כאן

תגובות