אחד על אחד עם מיוריאל גרומט

את חודש אדר אנו פותחים בשמחה רבה בשיחה עם מיוריאל גרומט
שלום מיוריאל, אנחנו שמחים לארח אותך במדור אחד על אחד ורוצים להתחיל להכיר קצת אותך ואת עיסוקך, ספרי לנו קצת
היי אני מיוריאל גרומט, בעלת סטודיו ד.ק.ל ברעננה מעצבת פנים 7 שנים, עוסקת בתכנון ועיצוב בתים פרטיים, דירות, ומשרדים. משלבת את תחום הייבוא מחו"ל. שנים עסקתי בתחום זה ויש לי קשרים בעולם בנוסף לתכנון ולעיצוב בתים ודירות עבור לקוחותיי. אני מייעצת ללקוחותיי לרכוש רהיטים, אריחים, גקוזי, אמבטיית קוריאן, אולמי קולנוע ביתי נגרות ועוד ופריטים מיוחדים ונדירים מחו"ל בחסכון ניכר ובדגש על איכות. דוברת צרפתית ואנגלית ומתעסקת בעיקר עם אוכלוסיה שמגיעה מחו"ל.

איך בעצם הגעת לעסוק בתחום זה?
כל חיי נמשכתי לתחום העיצוב : מעיצוב בתים עד לעיצוב אופנה . אמי ז"ל הייתה בעלת רשת חנויות אופנה לבגדי נשים בחו"ל ותחום העיצוב לא היה זר במשפחתי יצירתיות הייתה מעולם תכונה מאוד בולטת אצלנו. מילדותי נהגתי לבקר עם הוריי ז"ל בתערוכות שונות בחו"ל מתערוכת אופנה , לתערוכת הרהיטים באיטליה עד לתערוכות תכשיטים בלאס וגאס. לאחר שנים רבות בתחום אחר החלטתי לעשות הסבה ואני מרוצה מאוד מבחירתי.

ספרי לנו קצת על ההכשרה המקצועית שלך
אני בעלת תואר ראשון בשפות ותעודת הוראה מאוניברסיטה בר אילן. למדתי 3 שנים באורט כפר-סבא תעודת אדריכלות ועיצוב פנים. בנוסף לכך לומדת כל הזמן קורסים והשתלמויות בתוכנות לאדריכלות להדמיות ומשתלמת בכנסים לאדריכלים ולמעצבים . התחום הזה דינאמי וחשוב ללכת כל הזמן להשתלמויות ולתערוכות כדי להכיר את הטרנדים החדשים בתחום.

כשמגיע לקוח חדש, מהו תהליך העבודה שלך מולו בד"כ?
ראשית כל פגישה ראשונה היא פגישת הכרות עם הלקוחות אני מגדירה את צורכיהם ואת התקציב שלהם ומהות הפרויקט. לאחר מכן אני מתכננת ומציגה רעיונות לפרויקט וגם סקיצות ראשוניות. במקביל אני מכינה סט תכניות עבודה מלא ומפורט וכתב כמויות. התכניות כוללות: מצב קיים, תכנית עבודה כללית והעמדת ריהוט, הריסה ובניה, נקודות חשמל ותאורה, אינסטלציה, תאחד על אחד עם מיוריאל גרומט
קרות, עבודות גבס, פריטי נגרות . כתב הכמויות כולל רשימה מפורטת וממוינת של נושאים לביצוע, עם פירוט יחידות המידה, והוא משמש הן לתמחור העבודה והן כרשימת משימות שניתן לעקוב אחר ביצועה. בשלב השלישי אני מלווה את הלקוח בבחירת חומרים, כמו ריצופים, חיפויים, כלים סניטריים, מטבח, תאורה וכל מה שדרוש כדי לבצע את עבודות השיפוץ. שלב זה אנו מחליטים האם רוכשים סחורה מקומית או שמייבאים מחו"ל. אם יש צורך לייבא טסים עם הלקוחות לחו"ל ובוחרים את מה שהם רוצים.

יש פרויקט ייחודי שתרצי לספר עליו, משהו שהשאיר בך חותם?
פרויקט מיוחד שתכננתי הוא בית פרטי ברעננה, שטח בנוי של 550 מ"ר על מגרש של חצי דונם. חומרי הבניה והגמר , יובאו מסין טסנו עם היזם לרכוש את כל המוצרים מסין. משפחה שעלתה לישראל מטעמי ציונות , אשר חיה בחו"ל במשך 17 שנה ב 3- יבשות שונות: אפריקה, ארה"ב ובמזרח הרחוק. הלקוחות הביאו איתם פריטים מאפיינים מתרבויות שונות שהתמזגו בחלל אחד ב- סגנון עיצובי מודרני. ושפה משותפת .תהליך התכנון לצד ההיכרות האישית ,יצרה תהליך קליטה מרגש של משפחה והזכירה לי את היותי עולה חדשה מבלגיה בנערותי .

מהיכן את שואבת השראה?
מקורות השראה שלי הם מתערוכות בעולם , תערוכת הרהיטים במילאנו או תערוכות אחרות בחו"ל ובארץ. ומאדריכלים ומעצבים בארץ ובעולם. מעיתוני עיצוב ואדריכלות ומהאינטרנט.

מהו הקו העיצובי שמנחה או מאפיין אותךהקו העיצובי הוא יותר קו מודרני, פונקציונלי, מרווח ונעים . אך הקן המנחה העיקרי שלי זה הלקוחות שלי מכיוון שבסופו של דבר עיצוב הבית מיועד עבורם והם יצטרכו לחיות בבתים שאני מעצבת עבורם לכן אני זורמת עם הסגנון שהם מתחברים.

תני עצת זהב לסטודנטים בתחום
ליהנות מהלימודים ומהחופש העיצובי שלהם במהלך הלימודים. וממליצה לכל בוגר לעבוד כמה שנים במשרד אדריכלים לפני שהוא הופך לעצמאי.

מה לדעתך יהיה הטרנד הבולט בעת הקרובה?
כבר רואים את החזרה לעיצובים של שנות ה60- הרטרו. שילוב של טפטים על הקירות ואריחים מצוירים כולל וילונות בסגנון רטרו. צבע נכנס יותר לבתים ופחות רואים צבעים של שחור לבן ואפור.

לסיום, מעניין אותנו לדעת מהם השאיפות המקצועיות שלך לעתיד?
בשנים האחרונות אני מתעסקת בעיקר בעיצוב בתים ודירות עבור לקוחותיי שמגיעים מחו"ל. מכיוון שאני דוברת את שפתם הם מתחברים אליי בקלות יותר מאשר כל מעצב ישראלי מקומי . אשמח מאוד לעצב גם חללים מסחריים כמו משרדים ועסקים ולגוון קצת בעבודה.
סטודיו ד.ק.ל - מיוריאל גרומט

תגובות