עיצוב ספא בוטיק בתל אביב

עיצוב ספא בוטיק בתל-אביב
ביוטי בוטיק הממוקם ברחוב מרכזי בתל אביב. הבוטיק כולל עמדות פדיקור, מניקור, איפור מקצועי וקוסמטיקה. המטרה שלי כמעצבת הייתה ליצור חלל קלאסי, נעים וחדשני ולהביא משהו שונה עם תווית זיהוי ברורה למקום.

כיורי הפדיקור הסטנדרטיים נראים פשוטים מצד אחד, אך מצד שני הם יקרים להחריד. לשם כך, לא הסתפקתי בכיורים הנפוצים וחיפשתי פיתרונות שפויים יותר. לצורך זה עשיתי מחקר קצר שעזר לי להבין מהו הגובה האולטימטיבי המתאים לרגליים קצרות כארוכות, מהי עמידות החומרים והחיפויים השונים במים לאורך זמן; כמו כן, להבין כיצד הכיור משתלב במערכת היחסים כולה - מהי הנוחות האופטימלית אותה אוכל להשיג עבור הלקוחות והמטפלות, מה היחסים שבין כסא המסג' המפנק, לבין הבמה שעליו הוא יושב, הכיור עצמו וכסא המטפלת שניצב מולו.

אתגר נוסף הוא מכונות ייבוש הלאקים - אלו אינן נראות טוב במיוחד, הן מלבניות ושחורות וחסרות כל חן, ועצם השימוש בהן משעמם מאוד - ללקוחות עצמן לא ממש נעים לשבת ולחכות בלי תזוזה עד שהלכה תתייבש. לשם כך המצאתי פתרון יצירתי, מדף נסתר החבוי בתוך הבר שמחזיק את מכונות הייבוש, בגובה של רגלית כסא הבר, כך שאיש אינו רואה את הקופסאות השחורות מצד אחד, ומצד שני, מדף הבר מאפשר ללקוחות להמשיך ולהתפנק בזמן הייבוש - ללגום כוס קפה ולעיין במגזינים על גבי גבי הבר.

דבר נוסף שנדרשתי לתת לו פתרון יצירתי היה מעמד הלאקים שיש בו חשיבות גדולה מאוד למקום וללקוחות; על הלקוחות לבחור את הגוון המתאים, כך שיש צורך להשיג תצוגה מרשימה. לשם כך עדיף לראות את כל המבחר פרוש מול העיניים, ולא להצטרך לחטט בקערות כמו שניתן למצוא במקומות אחרים. לשם כך, תכננתי אלמנט שהוא גם פרקטי מאוד וגם דקורטיבי, היוצר אלמנט המייחד את המקום ונותן לו תווית זיהוי – רצועות פרספקס שקופות ועבות שבהן הלאקים מסודרים לסירוגין - כך גם הצלחתי להשיג נקודות צבעוניות עדינות הפזורות בחלל. אלמנט זה מהווה דוגמא לאופן בו חשיבה עיצובית יכולה להעשיר את החלל באסתטיקה ובעדינות צבעונית, ועדיין להיות פיתרון יצירתי ולא יקר.

מנורות הפרספקס גם הן תוכננו על ידי באופן מיוחד כדי לייחד את המקום ולהמשיך עם הסגנון העיצובי של נקודות הצבע. התקרה הגבוהה בחלל השאירה הרבה שטח לבן ונקי, ועל ידי ביצוע 3 שכבות פרספקס צבעוני, מנורה ולאקים צבעוניים הצלחתי לשנות את קו הגובה התקרתי בכלל, ויצרתי אלמנט מעניין ושובה עין הקרוב לעיני הלקוחה המטופלת כך שהיא יכולה להתבונן בו.

www.liorafridman.com/

מציגי הפרויקט

  • ליאורה פרידמן
  • קליק לחיוג: 054-3091812
  • טלפון:
    054-3091812
  • כתובת:
    תל-אביב
  • אתר:

תגובות