עיצוב בית מלון "נאסו" ביפן

תמונה
לאחר שסיימתי את התואר הראשון, חלומי הגדול היה לעבוד ביפן – ללמוד את סודות העיצוב היפני, את הסגנון, את הדקויות, ובעיקר ללמוד על אודות סבלנות, איפוק, ולהכיר חומרים חדשים. פניתי לחברה בשם "JMA" והתקבלתי להתמחות, נסעתי והתחלתי לעבוד בה.

הפרויקט הראשון שקיבלתי לידי היה תכנון בית מלון שנמצא במחוז "נאסו" ביפן – מרחק של 4 שעות מטוקיו ב"שינקנסיין", והמטרה הייתה להלביש את בית המלון המיושן מחדש – עיצוב הלובי, הכסאות, שלושים חדרים בקונספטים שונים, בר, שתי מסעדות וספא טיפולים.

התקציב לא היה גבוה, והלקוח רצה עיצוב בסגנון קצת אמריקאי. היה צורך להמציא מחדש למלון קונספט עיצובי, ולתת אופי לחללים הציבוריים ולחדרי האירוח על מנת ליצור פינות אינטימיות ונעימות לאורחים. כמו כן היה כמובן צורך לעמוד בתקציב הלא גבוה, ולתת לנוף המדהים בחוץ לדבר מבלי לגנוב את כל הפוקוס.

את הקונספטים השונים בניתי עם לוחות חומרים - בהם שילבתי הרבה טקסטורות על מנת לתת לחלל יותר עומק ותנועה. הוספתי חיפוי של אבנים, בדים עם טקסטורות מעניינות, שטיחים מרצדים וגופי תאורה מעניינים וגדולים במיוחד.

את כל השטיחים שבמלון עיצבתי במיוחד – שטיח ללובי ולמעברים בין החדרים, שטיח ייחודי לכל מסעדה, ושטיח לבר. כמו כן, את כל האלמנטים הדקורטיבים נדרשנו לעצב בעצמנו על מנת לעמוד בתקציב המוגבל, ולשם כך מצאתי את עצמי במסע חיפושים אחר פתרונות עיצוביים ובלימוד המסורת והאומנות היפנית העתיקה - קליגרפיה יפנית, קימונואים מיד שניה אשר נתלו כקישוט, מניפות, חפצי במבוק, כלים ועוד.

מציגי הפרויקט

  • ליאורה פרידמן
  • קליק לחיוג: 054-3091812
  • טלפון:
    054-3091812
  • כתובת:
    תל-אביב
  • אתר:

תגובות