עיצוב לובי בבניין מגורים

עיצוב לובי בבניין מגורים
חלל הלובי בגובה כפול ופתוח עם 3 כיווני אוויר – צ.מזרח, ד.מזרח ודרום. במרכז ניצב עמוד בטון בגובה 6 מטר. לפרויקט זה תכננתי 2 קונספטים שיהיו שונים אחד מהשני ועם זאת הרמוניים וקלאסיים – כך שיראו מעוצבים ואקטואליים גם בעוד הרבה שנים.

הקונספט הראשון שבחרתי הוא קלאסי, ומקור ההשראה אליו לקוח מתמונה שצילמתי בניו זילנד על הר געש, שם העשן שיצא מההר חידד את קרני השמש ויצר תחושה מיסטית והרמונית.
תכנון הלובי נובע מקירות שלא מיושרים האחד עם השני ונבנו קודם מבלוקים. לשם כך תכננתי קורה דקורטיבית שתשמש גם כאלמנט מרכזי ותיצור רצף בין אזור הלובי והמסדרון. לאורך החלון תכננתי ספסל עץ באורך 9 מטר, שיזמין את הבאים לבניין להאט את הליכתם ולהרגיש יותר נינוחים כאילו נכנסו לאזור הפרטי שלהם. על העמוד המרכזי עיצבתי אלמנט מופשט המזכיר ענפי עץ ועשוי מפרופילים דקים של לדים. כל גופי התאורה בחלל מוסתרים ויוצרים תחושה קסומה.
החומרים שנבחרו הינם טבעיים ומכילים את כל האלמנטים ליצירת הרמוניה מושלמת ותחושה חמימה וביתית: עץ, זכוכית, אלומיניום ואבן.

הקונספט השני הוא מודרני- קלאסי, שילוב בין חומרי חוץ ופנים. לפנים הלובי השתמשתי בחיפוי החוץ של הבניין – אבן לבנה ממנה גם עשוי הקיר הדקורטיבי העיקרי. האבנים נראות כמרחפות בגלל התאורה האחורית ויוצרות סוג של טקסטורה בחלל. ליד החלון עיצבתי אלמנט עוטף – תקרה וספסל הבנוי מסרגלי עץ ומשמש בד"כ לבניית פרגולות או לחיפוי חוץ בבתים פרטיים. מקור ההשראה אליו לקוח מה BAY WINDOW - חלון מפרץ המציג את הנוף מכיוונים שונים, נותן הרגשה של מרחב בחדר ומוסיף שטח ישיבה או מדף לחלל.
הרצפה היא גרניט פורצלן אפורה – דמויית בטון אך חמימה ומבריקה יותר. התכנון העיצובי מתמקד ומוביל את המבט לאזור החלון וה"טיילת החיצונית", את העמוד המרכזי החלטתי להעלים על מנת למשוך את המבט לאזור החלון. על התקרה המרכזית תכננתי הנמכות תקרה המשמשות גם כגופי תאורה מרשימים.

הקונספט הראשון היה המועדף עלי כיוון שהשקעתי בבחירת החיפויים והתכנון הרבה זמן, אך להפתעתי נבחר הקונספט השני על ידי חברת הנדל"ן - בעיקר מאחר והוא ממשיך את חיפויי החוץ של המבנה ומתאים יותר לאופי של הסביבה. כרגע החלו עבודות הריצוף והחשמל של הלובי, בקרוב אוסיף תמונות של "הדבר האמיתי".

מציגי הפרויקט

  • ליאורה פרידמן
  • קליק לחיוג: 054-3091812
  • טלפון:
    054-3091812
  • כתובת:
    תל-אביב
  • אתר:

תגובות