תב"ע

בפורום אדריכלות מתקיימים דיונים בין אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. וכן ניתן להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות, תכנון ובתהליכי בנייה לבקש עצות מקצועיות ולמצוא אדריכלים לביצוע עבודות.
תנאי השימוש בפורום

תב"ע

נדב 12.09 (11:16)
שלום
אני מתכנן בית פרטי 2 קומות,מעבר לפרקטיות וליופי,האם יש הגבלה על גובה הקומה הראשונה שאני יכול לתכנן,האם למשל אני יכול להחליט שהיא תהיה 3.50 מטר?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

תב"ע

נטע לשם 14.09 (13:01)
נדב, שלום רב
לכל ועדה מקומית ולכל יישוב בארץ יש תב"ע מסודרת ותקנות לתכנון ובנייה, שם רשום גובה מקסימלי של המבנה, גובה מקסימלי של קומה, וכל דבר אחר כמו גובה גדרות, קווי בניין, חומרי חיפוי ועוד, הכול תלוי היכן אתה מתגורר ולאיזו ועדה אתה שייך.

דבר ראשון שבוודאי כבר עשית הוא להוציא מהועדה דף זכויות, אשר מפרט מהן זכויותייך במגרש.
פנה לועדה לתכנון ובנייה בטלפון, ברר באיזה ימים ושעות יש קבלת קהל (בדרך כלל אין אפשרות לקבוע פגישה) שב עם בודקת התוכניות ושאל את כל השאלות שעולות במוחך. כמובן, עם דף הזכויות בידך:)

ממליצה בחום לקחת איש מקצוע שיעבור את מסכת הייסורים הבירוקרטיים במקומך. יברר מה מותר ומה אסור ויארגן לך את התוכניות בצורה הנכונה, כדי לחסוך לך זמן ותוכניות שחוזרות שוב ושוב לתיקונים.
הוסף תגובה