פורום הגשות והיתרים

פורום הגשות והיתרים הוא המקום לשאול ולברר בנושאים הקשורים בהגשה לראשויות - לעירייה, למחלקת רישוי עסקים, להג"א ולכל השאר. היכנסו וקבלו תשובה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום
הודעה חדשה

תכנית שינויים להג"א

Nana 18.09 (00:14)
אנחנו בשלב בניית שלד ורוצים להגיש תכנית שינויים להג"א כדי להימנע מדלת רסיסים (להקטין פתח ויטרינה). איך נראית תכנית שינויים כזו? האם צריכה להיות מוטמעת בהיתר הבנייה? האם כששולחים להג"א צריך גם לעדכן את הרשות? אשמח מאוד לעזרה! תודה.
הוסף תגובה קישור ישיר

תנאי להגשת בקשה למרות שלא התקבל תיק מידע

נעמה 16.09 (09:42)
שלום,
הגשנו בקשה לתיק מידע עבור שימוש חורג. הועדה לא ענתה בזמן הקצוב לכן אנו מגישים את הבקשה ללא תיק מידע.
כשהגשנו את הבקשה במערכת, הועדה דחתה לנו את הבקשה כי הם מבקשים עותק מודפס כדי לפתוח תיק פנימי. לאחר ההגשה הם העבירו לנו נוסח פרסום לשימוש חורג. פרסמנו לפי חוק ולאחר תום תקופת הפרסום ניסינו להגיש את הבקשה והועדה דחתה את הבקשה כי היא דורשת להגיש אישור לפטור מממ"ד.
האם מותר לוועדה לדרוש אישור זה ולדחות אותנו שוב ושוב בשלב "תנאים מוקדמים לקבלת נוסח פרסום" וכתנאי להגשת הבקשה למרות שלא התקבל תיק מידע?
הוסף תגובה קישור ישיר

דחיית בקשה

יו קיי ליווי רישוי 16.09 (12:10)
הפטור מממ"ד נדרש כעת לאחר הפרסום.
פרסמתם, וכעת כדי לאשר את הבקשה בוועדה צריך את האישור מהג"א.
גם אם לא התקבל תיק מידע, עלכים להמציא את האישורים הנדרשים.
אבל אני לא רואה כאן דחייה, זה חלק מהתהליך.
תבדקו כעת מה עוד עליכם להגיש כדי שלא יידחו אתכם שוב.
בהצלחה רבה
הוסף תגובה

תודה על התשובה. אשמח לדעת האם...

נעמה 16.09 (12:46)
תודה על התשובה.
אשמח לדעת האם זה כתוב בחוק או בתקנות שאישור פטור ממ"ד יש להגיש כתנאי להגשת בקשה? האם ניתן לקבל סימוכין לכך?
הוסף תגובה

נוהל הגשת בקשה לפטור ממיגון

יו קיי ליווי רישוי 16.09 (12:52)
שלח מייל בפרטי, אשלח לך את הסימוכין.
[email protected]
הוסף תגובה

שינויים בהיתר קיים

אלי 19.08 (11:04)
מחפש הנדסאי /אדריכל להגשת שינויים להיתר קיים במחירים סבירים

נא ליצור קשר
אלי 0544990661
הוסף תגובה קישור ישיר

עוד רלוונטי? (ל"ת)

דביריבירי 1.09 (16:11)
הוסף תגובה

הסכם עבודה ותמחור.

ישראלה גלאס 20.07 (17:59)
מחפשת:
1. הסכם עבודה כללי עבור עבודה אדריכלית.
2. רשימת תמחור לעבודות אדריכליאות שונות.
תודה רבה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

הקלה בקו בניין קדמי לסגירת גזוזטרה

ארטקטורה 19.07 (13:43)
בס"ד
שלום לכולם
במקרה שאדם סגר גזוזטרה שאושרה להבנות מעבר לקוי בניין.
עכשיו הוא מבקש להכשיר את הסגירה- האם יש סוג של הקלה בקו בניין להכשיר כזה דבר?
ואם כן מה הנוסח?
תודה רבה מראש
בתודה ובברכה

דוד ישראל אברג'ל
ארטקטורה אדריכלות ועיצוב פנים
www.artectura.co.il
0545885113
הוסף תגובה קישור ישיר

אחריות אדריכל בבקשה לרשיון עסק

אדריכל רשום 16.07 (13:46)
שלום,

אני אדריכל רשום.
במסגרת הוצאת רשיון עסק,
במידה ואני עורך ומגיש למשרד הבריאות תכנית לבית עסק לממכר מזון
וחותם עליה, האם בתחום אחריותי לוודא שהדברים נעשו
בפועל ע"פ התכנית (מידות כיורים, פתחי ניקוז וכו'), והאם יש עלי חובת דיווח אם לא?

תודה רבה
הוסף תגובה קישור ישיר

חיבור חדרים על הגג

טלי מינץ 14.07 (10:15)
ללקוח שלי יש 2 דירות בקומה שלישית בבנין קיים ברמת גן. קיימים חדרים על הגג צמודים לכל דירה. האם יש אפשרות חוקית לבטל את המדרגות הפנימיות מדירה אחת לחדר על הגג ולחבר את החדר על הגג לדירה השניה? כך תהיה דירה אחת בקומה 3 בלי עליה לגג והדירה השניה עם עלייה לגג שבנוי בו 80 מ"ר.
מדובר ברמת גן , יש זכויות ל 40 מ"ר לכל דירה על הגג. בנין של 6 דיירים , 2 דירות בקומה ,
מדובר ב 2 הדירות בקומה השלישית שהן בבעלות אחת.
אשמח לדעתכם.
הוסף תגובה קישור ישיר

לא ניתן יהיה לאשר זאת - חורג מהמותר לכל יח"ד. (ל"ת)

דן ליפשיץ אדריכלים 15.07 (01:42)
הוסף תגובה

צורך באישור רמ"י לשינויים בגרמושקה

POL 10.07 (19:36)
שלום,
נמצאים לאחר הגשת גרמושקה ובקשה להיתר לר.מ.י לצורך אישור התוכניות טרם הגשתן לוועדה המקומית (מוגבלים ל-160 מ"ר לצורך העניין).
במידה ונרצה לבצע שינוי במפתחי חלונות וויטרינות בתוכניות טרם ההגשה לוועדה המקומית, האם הנ"ל ידרוש הגשה נוספת לר.מ.י ואישורה או שאישור ר.מ.י מתייחס רק לשטחים ולא מעניין אותם מפתחי חלונות או שינויים אחרים שלא משפיעים על השטח הכולל?
הוסף תגובה קישור ישיר

אין צורך לעבור שוב דרך רמ"י. (ל"ת)

דן ליפשיץ אדריכלים 13.07 (02:14)
הוסף תגובה

רוצה לדעת איך להיות עורך בקשה להיתר ולשלוט בתהליך?

MGSTUDIO מיטל גורט 9.07 (16:57)
הכנת היתר זה אחד מהנושאים המסובכים מלאי הבירוקרטיה וענייני חוק וזה עוד לפני שדיברנו על חישוב שטחים הוראות הג"ה ומערכת רישוי מכוון, תרצה להשתלט על הנישה הזאת וליצור לך אפיק הכנסה נוסף נדרש? לפרטים כתוב לי ואצרף פרטים ואפשרות לקבל טעימה מהלימוד להתרשמות
MGSTUDIO
המפתח שלך להצלחה בעולם העיצוב והאדריכלות
mg-studio.co.il/
לצפיה בתכנית טלויזיה 'מפתחות עיצוב'
mgstudiotv.co.il/
052-2267778 מיטל גורט
הוסף תגובה קישור ישיר

דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות ובכתיבת משפטים

שירן 18.09 (08:29)

דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות ובכתיבת משפטים קצרים ללא ניסיון, לפניות שלחו לי הודעה בוואצפ 054-5699972 עופרי
הוסף תגובה

היתר בניה לגלריה

Anya Letushova 8.07 (17:40)
שלום
אני מכינה היתר בניה לתוספת גלריה.
שאלה עם בטבלת שטחים אני צריכה לרשום את כל השטחים של בניין? הבניין זה מיגדל עם 41 קומות + מרתפים.
עם בתוך הגרמושקה אני יכולהבטבלת שטחים רק שטחים של נכס שאני מגישה?
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

עקרונית צריך רשום את כל הקיים תחת "קיים" ואת...

דן ליפשיץ אדריכלים 13.07 (02:13)
ואת החדש כ"מוצע", אך יש ועדות שלא מקפידות על כך.
הוסף תגובה

הרחבת מרפסת עם הכנות קיימות

eladweiss 2.07 (11:40)
שלום רב,
אני מתגורר בבניין משותף, ואחד הדיירים רוצה לפתוח חדר ולבנות מרפסת 12 מ"ר.
הוא סגר עם אדריכל מחיר 15 אלף שכר טרחה (לא כולל אישורים מהעיריה, תשלום למפקח ולקונסטרוקטור).

אחרי זה דיבר איתי ועם עוד דיירת (לנו כבר יש מרפסת בנויה 8 מ"ר), ושאל אותנו אם אנחנו רוצים להרחיב את המרפסות שלנו ל-12 מ"ר ולהשתתף בתשלום לאדריכל. האדריכל יהיה מוכן לעשות לכולם ב-18 אלף, וזה אומר 6000 ש"ח לכל אחד.
השאלה היא אם זה מחיר סביר, או שבגלל שהחלק שלנו הוא משמעותית יותר קטן כדאי לנו לשמוע עוד הצעות, או לחפש אדריכל ולסגור איתו בנפרד.
מצורפת תמונה של החלק אותו אנחנו רוצים להרחיב במרפסת.
תודה רבה!
אלעד

הרחבת מרפסת עם הכנות קיימות
הוסף תגובה קישור ישיר

היתר לפרגולה

דני 29.06 (19:34)
שלום לכולם
יתכן והשאלה נשאלה בעבר אולם , אשמח לקבל ייעוץ
אני מעוניין להתקין פרגולה בחצר הבית ששטה כ 15 מ"ר . הפרגולה עם גג רפפות שניתן לפתיחה וסגירה . הפרגולה תהיה צמודה למבנה בצד אחד ובצד השני תתמך על 2 רגלים . היציאה מהבנה כ 5 מטר.

אני לא מצליח להבין האם הפרגולה נדרשת בהיתר בניה או לא . אם לא האם נדרש לדווח ולמי ? התקנות מצד אחד מדברות על מרחק יציאה מהמבנה שלא יעלה על 2 מטר ומצד שני על 20 מטר מרובע .

אודה לעזרכתכם
הוסף תגובה קישור ישיר

מציאת תוכניות

D789 9.06 (13:54)
כיצד אני מוצאת את תוכנית הבניה וסטטוס האישור שלה לפי רחוב ומספר בית בירושלים?
הוסף תגובה קישור ישיר

שיפוץ והרחבה VS הריסה ובנייה

Pol 25.05 (23:00)
שלום,

ברשותי חלק מדו-משפחתי עם בית ישן משנות ה-60 (כ-90 מטר בקומה יחידה). תחילה, התכנון היה להרוס את המבנה ולבנות מבנה בעל 2 קומות במקומו (ללא מרתף). לחלקה שטח המיועד להפקעה. למרות שעד לפני מספר שנים הותר לתושבים שבנו להשתמש בתחום ההפקעה לטובתם (תחת ביצוע תצ"ר והתחייבות להזזת חומה במועד החלטת העירייה), לאחר בחינה מול הראשות המקומית, הובאר לנו שבהריסת המבנה ובניה מחדש, לא יאושר לנו השימוש בתחום ההפקעה והשטח המיועד יופקע בפועל.

אנו מבינים כי במקרים של שיפוץ ו/או הרחבה, לא עולה דרישה להפקעה. על כן אנו בוחנים אפשרות להגדיר את התהליך כשיפוץ והרחבה, במסגרתם הוספת קומה.

השאלה - באילו מקרים תסכים הראשות (ראשון לציון במקרה הזה) להכיר בתהליך כשיפוץ/הרחבה ולא כהריסה ובנייה. (האם השארת קיר יחיד מספקת? האם נדרשת שמירה על כל הקירות החיצוניים? דרישות אחרות?)

תודה רבה.

הוסף תגובה קישור ישיר

רצוי לברר בוועדה המקומית הספציפית, אך בכל מקרה

דן ליפשיץ אדריכלים 26.05 (01:02)
סבירות גבוהה שיהיה צורך (לפחות) בשמירת חלק מהקירות החיצוניים וגובה מפלס הכניסה הקובעת לבית.

בהצלחה!
הוסף תגובה

היתר לבנית בריכה

ראובן 25.05 (20:47)
שלום
מי כאן יכול להגיד לי אם אפשר לבנות בריכה על גג של בית משותף (הגג מוצמד לדירה של הדיר בהיתר)
הבניין כרגע בבניה.(האם יש שינוי בין עיר לעיר)?
אשמח לתשובה
ראובן
הוסף תגובה קישור ישיר

יש כמה אלמנטים שיש לקחת בחשבון:

דן ליפשיץ אדריכלים 26.05 (00:59)
1. במידה והבריכה מיועדת להיותר פרטית ועתידה להיבנות על שטח שמוצמד לדירה הספציפית, לא אמורה להיות בעיה מבחינת רישוי, אך יש לקחת בחשבון שבריכה מצריכה היתר בניה. לא כל יזם/קבלן יהיה מוכן להגיש בקשה להיתר שינויים אחרי שכבר התקבל היתר לבניין.
2. והכי חשוב - יש לברר עם מתכנן שלד הבניין אם הגג יכול לשאת בריכה בגודל כזה או אחר. מיותר לציין שללא מעורבותו הדבר עלול להסתיים באסון.

בהצלחה!
הוסף תגובה

עוד שאלה קטנה..

ראובן 26.05 (07:40)
תודה רבה על התשובה ..
ידוע לך אם יש ועדות מקומיות שאינן מאשרות יותר בניית בריכה בבניינים משותפים? בדיפולט שלהם?
אני גר ברעננה ושמעתי שאין אפשרות כזאת יותר ...
נשמע הגיוני? ידוע לכם אולי?
הוסף תגובה

אינני מכיר הנחיה שכזו, אבל...

דן ליפשיץ אדריכלים 27.05 (02:36)
אני מציע שתיגש למחלקת המידע של מנהל ההנדסה ברעננה ותברר זאת. כאשר אוסרים לבצע דבר כזה או אחר, זה צריך להיות מעוגן באיזשהו מסמך רשמי (ההנחיות המרחביות של הוועדה הספציפית, תב"ע, חוק/תקנות התכנון והבניה וכו').
במידה ויאמרו לך שהבריכה לא ניתנת לביצוע, תבקש לראות היכן זה כתוב שחור על גבי לבן, אחרת יש מקום להתעקש על כך.

בהצלחה!
הוסף תגובה

תודה רבה !! (ל"ת)

ראובן 30.05 (09:33)
הוסף תגובה

שירה 18.09 (08:35)

דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות ובכתיבת משפטים קצרים ללא ניסיון, לפניות שלחו לי הודעה בוואצפ 054-5699972 עופרי
הוסף תגובה

מרחק מקסימאלי של ממד יביל בחצר מהבית

גיא1111 25.05 (14:51)
שלום חכולם,
אני רוצה להוסיף ממד יביל לבית. כרגע לבית אין ממד וצריך להוסיף לו ממד בחצר. אני רוצה להוסיף ממד בחצר. מהו המרחק המקסימלי שאפשר להרחיק את הממד מהבית ? אני רוצה למקם את הממד ככה שהגא לא יגידו שהוא רחוק מידי מהבית ושאני צריך לקרב אותו אל הבית
תודה
גיא
הוסף תגובה קישור ישיר

דרישה לתצ"ר לטובת קבלת היתרי בניה

Pol 2.05 (14:32)
שלום,
אנו לקראת הגשה ראשונית של תכניות לבניית חלק מדו משפחתי.
בחלקה יש שטח להפקעה לטובת דרך, בפועל השטח לא הופקע לאף אחד מדיירי הרחוב.
כתנאי להגשת תוכניות, העירייה דורשת מאתנו תצ"ר על חשבוננו - טרם הגשת תוכניות דורשים "אישור תצ"ר" (להנתי הכנה והגשה של תוכניות לתצ"ר ע"י מודד) והשלמת תהליך תצ"ר מלא לפני טופס 4.
האם יש דרך/סיכוי לבטל/לשנות את הדרישה לתצ"ר על חשבוננו? אם כן, באיזו "רשימת טיעונים" עלי להשתמש?

תנאי נוסף הינו חתימה על מסמך "הסכמה להפקעה" במסגרתו נדרשים לרשום הערת אזהרה לטובת העירייה ולטפל בתצ"ר.

חשוב לציין כי בהיתרים שניתנו בשנים האחרונות לתושבי הרחוב, אושר להשתמש בשטח המיועד להפקעה תוך התחייבות כי בהחלטה להפקעה כלל העלויות יהיו על התושבים. האם עצם רישום הערת האזהרה והתנעת התצ"ר עלולים למנוע מאתנו קבלת אישור דומה?
הוסף תגובה קישור ישיר

רישוי זמין

שי 28.04 (17:14)
שלום לכולם
אני מחפש מורה פרטיהדרכה בנושא רישוי זמין.באיזור תל-אביב
הוסף תגובה קישור ישיר

ישנו קובץ (חינמי) הדרכה באתר .

דביריבירי 11.05 (13:14)
מוזמן לפנות אלי בפרטי אשמח להושיט יד. דרך המייל זה יהיה חינם.
בהצלחה
הוסף תגובה

היתר בניה

אולגה 25.04 (19:13)
שלום, אני מחפשת אדריכל או מהנדס לצורך קבלת אישורים להרחבה של קומת קרקע בבית פרטי. הבית בשלומי. מצפים למחירים סבירים ועדיף מישהוא שעבד באיזור (מועצה איזורית שלומי).
הוסף תגובה קישור ישיר

הי אולגה

מורן 19.05 (21:29)
ברמת העיקרון גם הנדסאי אדריכלות יכול לבצע את העבודה, מוזמנת ליצור קשר.

בברכה.
הוסף תגובה

מעיין 18.09 (08:38)

הוסף תגובה

אישורים בזמן הגשת היתר בניה

תהילה 22.04 (12:22)
שלום רב,
מבקשת לדעת האם בשלב בקרת תוכן של ההיתר אני צריכה אישור מתאגיד המים?
בקשת ההיתר היא עבור תוספת ממ"ד וקומה שניה כ-30 מ"ר לבית צמוד קרקע קיים.
אם כן איך אני משיגה את האישור בימים אלו? אין מענה..
תודה רבה
הוסף תגובה קישור ישיר

בדה"כ דורשים אישור תאגיד בשלב תנאים מוקדמים.

יקי אסקיו 22.04 (16:01)
לי אושרו כבר נספחים סניטריים בימים אלה בתאגיד פלגי השרון לדוגמה , אבל תלוי איזה תאגיד.
יכול להיות שחלק לא עובדים
יקי
הוסף תגובה

REVIT שירותי שרטוט ברוויט

אדריכלית עדי לבטון 2.04 (10:37)
אדריכלית (B. Arch.) + ותק 10 שנים במשרדים ועבודה עצמאית בישראל וגרמניה.
מבצעת עבודות מידול ושרטוט ברוויט
- תכניות להיתר + רישוי זמין
- תכניות עבודה מפורטות
- חשמל אינסטלציה
- רשימות וכתבי כמויות
- הדמיות חוץ ופנים

לקבלת הצעת מחיר - חייגו עכשיו!
058-737-9002
אדר' עדי לבטון
REVIT שירותי שרטוט ברוויט
הוסף תגובה קישור ישיר

חישוב שטחים לעיריית ירושלים

נטע 18.03 (15:13)
האם למישהו יש ניסיון בחישוב שטחים לעיריית ירושלים דרך הרוויט?
אני מנסה להוציא דרך הטים קאד את השטחים, אך הוא נותן הודעת שגיאה ומוציא לי רק 2 קבצים ללא אוטוקאד. ואחרי שכבר הצלחתי איכשהו לעקוף את זה ולשלוח לרובוט של העירייה- הוא שולח לי קובץ הערות מוזר עם הערות כמו: RZ_AREA שכבה ריקה, בלוק קומה לא נמצא, לא קיים בלוק נתוני פרוייקט בשכבה המתאימה,לא נמצאו מסגרות של מפלס בקומה המתאימה.

זה לא פעם ראשונה שאני מחשבת שטחים ברוויט אבל זה פעם ראשונה לעיריית ירושלים שלה יש מערכת נפרדת.. אשמח לתובנות.

הוסף תגובה קישור ישיר

חישוב שטחים ברישוי עסקים

איציק dgamim 2.03 (03:22)
האם זה פשוט שטח קירות חיצוניים ?, או פנימיים ?.
במקרה שלי זה מבנה תעשייה מלבני של בערך 500 מ"ר.
הוסף תגובה קישור ישיר

חישוב שטחים ברישוי עסקים

איציק dgamim 4.03 (16:48)
עשיתי PLAINE וקבלתי את השטח באוטוקאד,
האם צריך אחרת ?.חישוב שטחים ברישוי עסקים
הוסף תגובה

דרושים עובדים לעבודה מהבית בקלדנות ובכתיבת

יעל 18.09 (08:45)

הוסף תגובה

המרת שטח שירות המיועד למרתף לשטח מגורים

מנחם 26.02 (08:51)
שלום, בהמשך להודעה ממנהל התכנון כי הוא שוקל לבטל את ההפרדה הקיימת כיום בתכניות בניין ערים, בין שטחים עיקריים ובין שטחי שירות.
ברצוני לעדכן שמנהל התכנון "מתפרץ לדלת פתוחה" אצל רן ברוקנר, מהנדס הועדה לתו"ב זבולון בשלושת העשורים האחרונים, ניתן להמיר את שטח השירות המותר עלפי התב"ע לבנית מרתף לשטחי מגורים בקומות מעל הכניסה הקובעת.
ראה חישוב שטחים שקיבל היתר בניה ממהנדס רן ברוקנר.
התב"ע מאשרת שטח עיקרי עד 180 מ"ר, ראה אין ניתן לבנות כ- 263 מ"ר מעל הכניסה הקובעת....המרת שטח שירות המיועד למרתף לשטח מגורים
הוסף תגובה קישור ישיר

ההיתר שניתן ע"י רן ברוקנר מנוגד לתב"ע

מנחם 29.03 (19:56)
ההיתר שנתן מהנדס הועדה לתכנון ובניה זבולון רן ברוקנר הוא בניגוד לחוק, ראה פירוט במצ"בההיתר שניתן ע\"י רן ברוקנר מנוגד לתב\"ע
הוסף תגובה

איך מוצאים הוראות בניה למגרש מסוים?

Eden Bensal 21.02 (13:10)
נכנסתי לאתר של רשות מקרקעי ישראל לאיתור תב"ע ורשמתי גוש וחלקה

הופיעו מספר תוצאות - מי מהם רלוונטי?

או שזה לא עובד בדיוק ככה?
איך מוצאים הוראות בניה למגרש מסוים?
הוסף תגובה קישור ישיר

לרוב על מגרש חלות מספר תוכניות

דן ליפשיץ אדריכלים 26.02 (00:17)
צריך לעבור על כל התוכניות שחלות על המגרש ולרכז את זכויות הבניה הרלוונטיות הנגזרות מהן.

אגב, יכול להיות שמעבר לציון הגוש והחלקה לא ציינת את שם הישוב, ולכן קפצו לך תוכניות של מספר ישובים שבטח לא רלוונטיים.

בהצלחה!
הוסף תגובה

תודה על המענה ועוד שאלה

Eden Bensal 27.02 (21:03)
יש במקרה מדריך שמסביר פחות או יותר איך להתמצא בחיפוש בארכיון?
כי מופיעים כל מיני רשומות וכל מיני מספרי תכניות ואני לא מבין כל כך מה זה אומר
או שתוך כדי עבודה לומדים?
הוסף תגובה

אני לא מכיר מדריך שכזה

דן ליפשיץ אדריכלים 4.03 (01:35)
אין ספק שתוך כדי עבודה לומדים לקרוא תוכניות ולהוציא מהן את המידע הרלוונטי, אך גם אחרי שנים של ניסיון אין קיצורי דרך - קוראים את כל התוכניות הרלוונטיות.
אינני יודע באיזו ועדה מדובר, אך בחלק מאתרי הוועדות ניתן לבצע חיפוש לפי גוש/חלקה ולקבל רשימה של התוכניות החלות על המגרש. זה יכול לעזור בסינון רעשי הרקע הלא רלוונטיים.
אופציה נוספת היא לנסות לגשת פיזית למחלקת המידע של העירייה/הוועדה ולבקש מהם את רשימת התוכניות הרלוונטיות.

בהצלחה!
הוסף תגובה