מי חומד את בית דיזנגוף בתל אביב - ובצרפת ?

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

מי חומד את בית דיזנגוף בתל אביב - ובצרפת ?

יובל 16.01 (12:46)
צרפת היתה צריכה לחכות לסרקוזי שיחולל את המהפכה הצרפתית 2007. רוג'ר כהן מראה במאמר יפה איך שוברים טאבו. מספר 4 ברשימה: טאבו התרבות. עד היום להיות נשיא בצרפת פרושו להיות איש תרבות. התרבות מקשרת בין הנשיא לבין הנצחי. סרקו קשור יותר לסרט האמריקאי מאשר לז'אן-פול סארטר. ככה כהן.והנה סרקו ביום ב' שעבר חונך בפאריס את "קריית האכיטקטורה והמורשת" וגם מתחייב להשקיע את כל המאמצים כדי להחזיר לאדריכלים את ההזדמנות להפגין תעוזה. ככה סרקו בנאומו. ההשקעה בקריה 86 מליון דולר, סליחה יורו. הוא גם אמר שהמוזאון הוא התגלמות "המדינה שלנו, הטריטוריה של הערכים שלנו, נקודות ההזדהות שלנו". ולידו עמדו נורמן פוסטר, זאהה חדיד ? סתם בשביל לזרוק שמות מוכרים. מנהלי המוזאון ? מקדש ל 1200 שנות אדריכלות צרפתית ? מצפים לחצי מליון מבקרים בשנה. וכך הלאה וכך הלאה.

ואצלנו, למי שלא ראה כדאי לקרוא את רשימתה של מרב יודילובי'ץ "מי חומד את בית דיזנגוף" בשדרות רוטשילד ושבו הוכרזה המדינה. ערב יום הכיפורים פנו שתי עמותות לנשיא וליו"ר הכנסת להתריע על נסיון פסול של גורמים "החומדים אץ הבניין על מנת לעשות בו שימוש מסחרי ציני ובלתי ראוי". ככה עמותת בית התנ"ך היושבת בבית ועמותת בית דיזנגוף במכתב. בעיריית ת"א זועמים על הדמגוגיה הזולה. העירייה בהכירה את ההזנחה ביקשה להחזיר את המבנה לבעלותה כדי לשקמו ולשמרו. מדברים על 5 מליון ש"ח. שימור הבניין נמסר שם לא כעסק, אלא כחוב מוסרי. השר האחראי סייר והמליץ על העברת הסמכות והטפול לעיריית ת"א. תחליטו לבד, אתם גדולים. אף מילה על "הבית בכרמיה".

הרשימה ב"הארץ":
www.haaret...07010.html
רשימתה של מרב יודילובי'ץ ב ynet:
www.ynet.c...59,00.html
הרשימה של רוג'ר כהן:
www.iht.co...dcohen.php
הרשימה הנ"ל כולה מצוטטת ברשות מכאן:
cafe.thema...p?t=154230
הוסף תגובה קישור ישיר