שת[י]לים אורבאניים, הרצאה

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

שת[י]לים אורבאניים, הרצאה

נדב 13.07 (11:29)
זה הרצאה
שתילים אורבאניים.
אלס ורבקל, אדר'

זה יום ג', 29 מאי 2007, 19:30

זהזהזה גלריה לאדריכלות
זה מבנה 12 נמל תל-אביב
זה פתוח כל יום 11-20 מלבד יום ב' (סגור) ויום ו' (10-18)
זה טלפון 03-5444261
זה דוא"ל info@zearchitecture.com
זה אתר אינטרנט www.zearchitecture.com

ההרצאה תציג פרויקט זוכה תחרות לעיצוב אורבאני מאת דרמן ורבקל אדריכלות ואדר' ווארד ורבקל העוסק בעיצוב המרכז העירוני של בונהיידן, בלגיה. במקומה של תוכנית-אב, הפרויקט משלב מחדש אלמנטים של חלל ציבורי, נוף ומבנים המאורגנים ע"י "תיבת כלים" היוצרת מרחבים קולקטיביים חדשים לסביבות אורבאניות בצפיפות נמוכה המאפיינות את רובה של אירופה.
הפרויקט, המתנהל בימים אלה, מחדיר מחדש את נוף שדה-הבור הפראי למרכז העיר באמצעות התערבויות עיצוביות ספציפיות ומוחשיות. שינויים של אלמנטים ומערכות-יחסים קיימות בין המרקם הבנוי והטבע יוצר מצבים עירוניים היברידיים חדשים. בבסיסה של כל התערבות עיצובית מתמזגים הטבע והעירוניות לכדי מיזוג בלתי-הפיך של מבנה וצמחיה, הנע בין קיוסקים ירוקים ולוחות מודעות אקולוגיים עד למערכות גנים תלויים ותאורת רחוב צמחית. באמצעות גישה דמוית-אקופונקטורה זו חוקר העיצוב צורות חדשות של חיים אורבאניים המחדשים את עצמם במסגרת המרקם האורבאני המפוזר של אירופה העכשווית.
אלס ורבקל (1976, לובן, בלגיה) מחזיקה בתואר באדריכלות והנדסה אזרחית מאונ' לובן, בלגיה (1999) ובתואר שני באדריכלות ועיצוב אורבאני מאונ' קולומביה (2001). היא כרגע משלימה דוקטורט באדריכלות ואורבניזם באונ' פרינסטון. בשיתוף עם אלי דרמן, היא הקימה את דרמן ורבקל אדריכלות בשנת 2001. אלס מלמדת סטודיו לעיצוב בתוכנית European Masters of Urbanism ובטכניון. היא הייתה פרופ' לאדריכלות באונ' קולומביה (2003-2005) ובביה"ס לאדריכלות פראט (2003-2005), ואסיסטנט הוראה בפרינסטון. בימים אלה יוצא ספרה על עיצוב אורבאני באונ' קולומביה, ועבודותיה פורסמו בכתבי-עת שונים כגון Oase, 306090, Lotus AD, Aplus, Archis, ועוד.

ההרצאה באנגלית. הכניסה חופשית.
לשמירת מקומות מראש יש ליצור קשר עם הגלריה. מקומות ישמרו עד 15 דקות לפני תחילת ההרצאה.שת[י]לים אורבאניים, הרצאה
הוסף תגובה קישור ישיר