תהליך היצירה ורוח המקום, הרצאה

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

תהליך היצירה ורוח המקום, הרצאה

נדב 13.07 (11:29)
זה הרצאה
תהליך היצירה ורוח המקום. תפיסה הוליסטית וחווייתית לאדריכלות
נילי פורטוגלי, אדר'

זה יום ה', 31 מאי 2007, 19:30

זהזהזה גלריה לאדריכלות
זה מבנה 12 נמל תל-אביב
זה פתוח כל יום 11-20 מלבד יום ב' (סגור) ויום ו' (10-18)
זה טלפון 03-5444261
זה דוא"ל [email protected]
זה אתר אינטרנט www.zearchitecture.com


בהרצאתה תציג אדר' נילי פורטוגלי את פרשנותה ליסודות התפיסה ההוליסטית והחווייתית באדריכלות הן בתיאוריה והן בפרקטיקה כפי שהיא באה לידי ביטוי בפרויקטים שתוכננו וניבנו על ידה בשלושים שנות עבודתה בארץ ובעולם. ההרצאה תלווה בתמונות המציגות מגוון פרויקטים של מבני ציבור, שכונות מגורים ובתים פרטיים, תוך תיאור תהליך היצירה הייחודי לעבודתה.

בספרה The Act of Creation & the Spirit of Place: A Holistic-Phenomenological Approach to Architecture, כותבת פורטוגלי "מטרתה של האדריכלות היא בראש ובראשונה ליצור סביבה אנושית עבור בני אדם, תוך מיצוי הפוטנציאל הקיים בעידן טכנולוגי מודרני שבו אנו נמצאים. יחד עם זה החברה המודרנית איבדה את הערך המרכזי שלה קרי האדם, ויצרה את תחושת הניכור שבין האדם לסביבה". לפיכך טוענת פורטוגלי כי על מנת לשנות את פני הסביבה וליצור מקומות שאכן נרגיש בהם "כבתוך ביתנו" , אין מדובר בשינוי של סגנון או אופנה, אלא בשינוי תפיסת העולם המכאניסטית, שינוי הנמצא בתשתית החשיבה המערבית לתפיסת העולם ההוליסטית.
אדר' נילי פורטוגלי היא בוגרת ביה"ס לאדריכלות ה- AA בלונדון, ובהכשרתה לימודי תואר שני באדריכלות ויסודות הבודהיזם באוניברסיטת ברקלי שבקליפורניה, מרצה בפקולטה לאדריכלות ותכנון ערים שבטכניון (עד לשנת 2006 מרצה בבצלאל המחלקה לאדריכלות). בעלת משרד עצמאי בתל-אביב למעלה משלושים שנה, אשר במסגרתו תכננה מגוון רחב של פרויקטים בתחומי הבניה הציבורית והפרטית.

ההרצאה בעברית. הכניסה חופשית.
לשמירת מקומות מראש יש ליצור קשר עם הגלריה. מקומות ישמרו עד 15 דקות לפני תחילת ההרצאה.תהליך היצירה ורוח המקום, הרצאה
הוסף תגובה קישור ישיר