הרצאה - אדריכלות של המרחב הוירטואלי

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

הרצאה - אדריכלות של המרחב הוירטואלי

zezeze 13.07 (11:29)
זה הרצאה
האדריכלות של החלל הוירטואלי
ד"ר אור אטלינגר

זה יום ג', 29 ינואר 2008, 19:30
ההרצאה בעברית. הכניסה חופשית.
מספר המקומות מוגבל. להזמנת מקומות מראש ומידע נוסף, יש ליצור קשר עם הגלריה. מקומות ישמרו עד 15 דקות לפני תחילת ההרצאה.

זהזהזה גלריה לאדריכלות
זה מבנה 12 נמל תל-אביב
זה פתוח כל יום 11-20 מלבד יום ב' (סגור) ויום ו' (10-18)
זה טלפון 03-5444261
זה דוא"ל [email protected]
זה אתר אינטרנט www.zearchitecture.com


הרצאה זו שוזרת זה בזה שני נושאים המשלימים האחד את השני: ניתוח תיאורטי של הרעיון החמקמק של חלל וירטואלי מחד, ומחקר של עבודות אמנות עשירות בתוכן ארכיטקטוני לאורך ההיסטוריה מאידך.

תיאוריה של החלל הוירטואלי. המונחים 'וירטואלי' ו'חלל וירטואלי' הופכים נפוצים יותר ויותר בתחומים רבים. הם חוזרים ומופיעים בפרסומים אקדמיים, בתרבות פופולארית ובשפה המדוברת כאחד. אך מה בעצם הם אומרים? ממוחשב? מקוון? פיקטיבי? דמיוני? מטאפיזי? האם יש עקביות בשימושיהם השונים, האם הם אינם אלא מילים ריקות, או שמא משהו ביניהם?

תוכן ארכיטקטוני באמנויות התמונה. ההיסטוריה והתיאוריה של ארכיטקטורה נוטות להתייחס אך ורק לשני סוגים של יצירה ארכיטקטונית: זו הבנויה, וזו ששאפה להיבנות אך לא נבנתה. אולם בנוסף לשני אלה ישנו סוג נוסף של ארכיטקטורה, אשר זכה לתשומת לב מועטה בלבד: ארכיטקטורה אשר משמשת כתוכן החזותי של ציורים, סרטים, משחקי וידאו, וכן הלאה.

בהרצאה יוצג מודל תיאורטי שיטתי, שקול, וצלול, של החלל הוירטואלי כדבר אשר יש לו קיום מוגדר בפני עצמו. מודל זה יוצג על ידי דוגמאות היסטוריות של פרויקטים ארכיטקטוניים שעוצבו, תוכננו, ונועדו מראשיתם כדי להתקיים אך ורק כחלק מתמונה, תוך שהם יוצרים בתוכה את החלל הנשקף ממנה. בכך, תקשר ההרצאה בין הרעיון המופשט של חלל וירטואלי לבין חווית החלל המוחשית אשר מתאפשרת דרך תמונה מכל מדיום שהוא.

ד"ר אור אטלינגר עוסק בארכיטקטורה וירטואלית ובתיאורית מדיה, ומרצה בפקולטה לארכיטקטורה של אוניברסיטת ליובליאנה, סלובניה. המחקר המתמשך שלו בנושא ארכיטקטורה וירטואלית וחלל וירטואלי כלל לימודים פורמאליים וניסיון מקצועי בטווח הדיסציפלינות מהם נגזרים תחומים מתפתחים אלה, החל בארכיטקטורה ובמדעי המחשב, דרך עיצוב מוצר והדמיה ממוחשבת, רישום קלאסי וויזואליזציות מידע, וכלה בתולדות האמנות ובתיאורית מדיה.
הוסף תגובה קישור ישיר