הרצאה: אקודום. בניה אקולוגית באדמה

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

הרצאה: אקודום. בניה אקולוגית באדמה

zezeze 13.07 (11:29)
זה הרצאה
אקו-דום – בנייה אקולוגית באדמה
יובל דלשד

זה יום ג', 20 מאי 2008, 19:30

זהזהזה גלריה לאדריכלות
זה מבנה 12 נמל תל-אביב
זה פתוח כל יום 11-20 מלבד יום א' (סגור) ויום ו' (10-18)
זה טלפון 03-5444261
זה דוא"ל [email protected]
זה אתר אינטרנט www.zearchitecture.com

בהרצאה תוצג שיטת "אקו-דום" לבניה אקולוגית. שיטת בניה זו מבוססת על שיטת בנייה עתיקה מאוד הנהוגה עד היום באיראן, אשר שודרגה והותאמה לחיים המודרניים ע"י האדריכל האיראני – אמריקני נאדר חלילי ממכון Cal-Earth בקליפורניה. בשיטה זו נעשה שימוש במשאב הנפוץ והזול בטבע, האדמה, והשיטה נהנית כיום מאישור ע"פ מספר תקני בניה בינלאומיים.
בשיטה זו, תערובת אדמה המורכבת מאחוז חרסית מוכנסת ונדחסת אל תוך שרוולי שקים היוצרים טבעות. הטבעות מונחות בהדרגה אחת על השנייה ויוצרות מבנה כיפה עגול. המשקל הרב של כל טבעת והדחיסה יוצרים לחץ רב המחבר את הכיפה לאדמה. למבנה אין פינות, הוא עגול וגבוה. על מנת לקבל אישורי בנייה, תערובת האדמה מועשרת באחוז קטן של מלט המגיב לחרסית ומקשה את התרכובת מאוד.
החלל הנוצר בכיפה משרה את התחושה הנעימה והמיוחדת אותו מעניקה הארכיטקטורה המיוחדת. בנוסף, סביב החלל המרכזי נבנות יתר הכיפות וכך ניתן ליצור בית עם חדרים נוספים כמו מטבח, שירותים וחדר שינה. ניתן להוסיף לכיפה גלריה בצורת סהר, שאינה פוגעת בחלל ונהנית מהאור הרב החודר מחלקה העליון של הכיפה.
יובל דלשד עוסק בתחום הקולנוע, למד את עקרונות ויישום שיטת אקו-דום תחת אדר' נאדר חלילי בקליפורניה, ועוסק כיום בהטמעת ויישום שיטה זו בישראל.

ההרצאה בעברית. מחיר הכניסה 10 ש"ח.
מספר המקומות מוגבל. להזמנת מקומות מראש ומידע נוסף, יש ליצור קשר עם הגלריה. מקומות ישמרו עד 15 דקות לפני תחילת ההרצאה.
הוסף תגובה קישור ישיר