שינוי לאחר היתר בניה

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

שינוי לאחר היתר בניה

אורח 14.03 (23:41)
שלום רב, סיימנו תכנית בית לבניה. לאחר קבלת ההיתר החלטנו שברצוננו להרחיב ב 30 ס"מ את הסלון( זה משמעותי מפני שהוא מאוד צר), מה שדורש שינוי שטחים, אמנם מעט מאוד(תוספת סה"כ של 2 מטר לבית). איזה תהליך זה דורש? האם השינוי צריך להיות מוגש לפני התחלת הבניה לועדה? אני מאוד מתלבטת אם להתעכב עוד קצת ולעשות את השינוי או פשוט לרוץ עם מה שיש בגלל התהליך הנדרש. תודה על תשובתך המהירה. אגב הסלון שלנו ברוחב 4 מטר, זהו המרחק מהספה ל טלויזיה ובהגדלה כזו הרוחב יהיה 4.30 שזה הרבה יותר טוב להערכת.
הוסף תגובה קישור ישיר

שינוי מההיתר

אורח 11.11 (13:58)
באופן רשמי יש לקבל אישור מדויק לפני התחלת עבודה.
מידת ההקפדה בפועל תלויה במיקום הבניה (האם המועצה המקומית/העריה/ועדת התכנון המקומית רציניות ופעילות או לא כ"כ)
בעיר גדולה אנני יודע איך העניינים מתנהלים (ושוב, תלוי איזו עיר)אך במועצות מקומיות וועדות תכנון קטנות יתכן והדרך הטובה ביותר היא לדבר עם מחלקת הפיקוח, או מהנדס המועצה לתאום והבהרת העניין, ויתכן שינתן אישור להתחיל בבניה בעוד שתכנית השינויים תוגש אח"כ.
הוסף תגובה

אני תמיד מוציאה היתר חדש

אד' אפרת מאירי 10.11 (20:33)
ובגלל שהתיק רק עבר היתר, אז הוא עדיין 'טרי במערכת' ולכן לא תהייה להעביר אותו בהליך מזורר להיתר נוסף
הוסף תגובה

שינוי תוכניות בית (הגדלת שטח) לאחר קבלת היתר בניה

שלי פרי 23.06 (17:07)
אנחנו מעוניינים לשנות תוכנית (שינויים נרחבים) לבניה בשטח שכבר הוגשה תונית והתקבלו היתרי בניה.. האם הדבר כרוך בעלות נוספת? האם כדאי להגיש תוכנית חדשה?
האם הדבר כרוך בעלות נוספת לאחר האישור המקורי?
תודה
הוסף תגובה