מיקום יחידת הורים

בפורום אדריכלות מתקיימים דיונים בין אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. וכן ניתן להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות, תכנון ובתהליכי בנייה לבקש עצות מקצועיות ולמצוא אדריכלים לביצוע עבודות.
תנאי השימוש בפורום

מיקום יחידת הורים

אבי 10.02 (09:44)
שלום לכולם
אנחנו זוג וחמישה ילדים מתכננים בית עם 5 חדרים וסלון תיכננו 3 חדרים למטה מקלחת ושירותים וחדר כביסה ובקומה השניה חדר הורים ומרפסת ממנו.חדר עבודה.ועוד חדר ילדים שיהיה לידינו לילדים קטנים שיהיו קרובים אלינו (תיכננו מאחורה יחידה להשכרה של חדר וסלון וגם יחידה בקומה ה3 אבל השאלה לא על זה)
השאלה שלי היא לגבי היחידת הורים.מיקמתי אותה למעלה בגלל שיש נוף ועשיתי ממנה מרפסת ואת הילדים למטה
האם התיכנון שלי נכון או שזה לא נכון לחשוב כך ויותר נוח שיחידת ההורים למטה פלוס חדר לילדים קטנים ושאר החדרים של הילדים למעלה פלוס חדר כביסה ומקלחת ושירותים וחדר עבודה.
אשמח אם תוכלו לעזור לי להחליט כי אנחנו כמעט מגישים את התוכנית ואנחנו מסתפק עכשיו
אני מצרף קבצים של התוכניתמיקום יחידת הורים
הוסף תגובה קישור ישיר

קומת קרקע (ל"ת)

אבי 10.02 (09:44)
קומת קרקע (ל"ת)
הוסף תגובה

השאלה שלך אינה נקודתית, והדיון...

דניאל ויזנטל עיצוב ו 21.02 (15:34)
השאלה שלך אינה נקודתית, והדיון הזה היה אמור להיות בתחילת התכנון. לזה קוראים בניית פרוגרמה. לכל תשובה מן הסתם יש השלכות רבות, הן על התכנון והן על התפקוד בבית. אני מניחה שהתכניות נעשו בליווי אדריכל/ית ואני מציעה לך לפנות אליו/ה בשאלה הזו ולדון לעומק בכך.
בהצלחה!
דניאל ויזנטל - עיצוב ואדריכלות פנים
הוסף תגובה

מיקום יחידת הורים

מלי 21.02 (15:59)
במידה והחלטתם שהילדים הקטנים למעלה הגיוני שגם אתם תהיו למעלה,

הוסף תגובה

מיקום יחידת הורים

אבנר 10.02 (09:44)
האדריכל שלי לא עוזר לי בזה וגם לא יודע לכוון אותי בנושא
השאלה שלי האם כשאני מחלק את החדרים כמו שחילקתי זה חשיבה נכונה
אני תיכננתי כך כדי שרוב הפעילות עם הילדים מקלחות.משחק.להעיר אותם.להרדים אותם וכו..תהיה בקומה הראשונה כך שלא נצטרך לעלות הרבה לשם
והחדר הורים למעלה כך שאני לא צריך לעלות הרבה רק לישון
מה גם דיש לי נוף יפה למעלה ועשיתי מרפסת מהחדר שינה לנוף
האם החשיבה הזאת נכונה
או שכולם שמים למטה חדר הורים כי מתבגרים וקדה לעלות מדרגות..מה שלא נראה לי אבל אני עדיין לא מבוגר כדי לדעת את זה
הוסף תגובה

מיקום יחידת הורים

שי 3.03 (09:29)
תכנון של בית הוא תכנון שמיועד במיוחד בשבילך וכמובן צריך לשמש אותך לאורך
זמן ולהתאים את עצמו לשינויים שיקרו(ילדים גדלים, חתונה, נכדים וכו,..)
העניין של הנוף הוא די מפתה וכן צריך לקחת אותו בחשבון
אבל עניין המדרגות בשנים יותר מאוחרת צריך לקחת בחשבון
ולפי דעתי יחידת ההורים ביחד על החדר של הילדים הקטנים צריכים להיות מתוכננים בקומת הקרקע
והאדריכל שלקחתם כן צריך לדעת לכוון אותכם או לפחות לספר לכם על
כל ההשלכות שקיימות וזכות הבחירה תהיה בידכם!
בהצלחה המשך
הוסף תגובה