תאורת חדרי שינה

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

תאורת חדרי שינה

אורח 14.03 (23:41)
שלום, בחדרי הילדים מתוכננים מאווררי תקרה שאינם נותנים אור מספק בחדר. האם כדאי להוסיף בכל חדר שני שקועים או להסתפק במנורת קריאה נוספת הקיימת בחדר.
האם השקועים יכולים להיות עם אור פלורוסנטי?(במטבח ובמבואת כניסה).
תודה
הוסף תגובה קישור ישיר

תאורה

זיוה זילבר 3.02 (13:49)
אני בספק אם גופים שקועים בחדר השינה יתנו לך את המענה הדרוש לבעיה ולכן צדק מי שהמליץ לך להתיעץ עם איש מקצוע. הדבר נכון גם לשאר החללים בבית, אבל בכל זאת אני אענה על השאלה הספציפית ביחס לפלורסנט בגופים שקועים. אז, כן - זה בהחלט אפשרי בשימוש ב PL (פלורסנטים קומפקטיים), אבל בכל מיקרה הם גדולים בהרבה מהשקועים עם ההלוגן (הדקרויקות). אתה יכול לראות פלורסנטים כאלו ברוב החנויות ובהרבה במשרדים. בבתים למגורים זה קצת פחות שכיח מכיוון שהגופים גדולים ופחות חיננים מהשקועים הקטנים של ההלוגן. היתרון ב PL שהם לא מחממים, משך החיים שלהם ארוך יותר והרבה יותר חסכוניים בחשמל (ולכן גם ידידותיים לסביבה) החיסרון אגב, מלבד חוסר החן שבהם, הוא גם בסוג האור שהוא לבן וקר. פיתרון חלופי מצויין הוא נורות הלד. נורות הלד הן קטנות (יש דקרויקות לד), חסכוניות יותר מהפלורסנט, אינן מחממות ומחזיקות הרבה יותר שנים. החיסרון - הן יקרות בהרבה (אבל זה מתקזז עם החסכון בחשמל ומשך החיים) - שווה בדיקה!!

בהצלחה
זיוה
zzdesign.co.il
הוסף תגובה

תאורה

אורח 15.03 (00:44)
משאלותיך מסתמן כי אין בעל מקצוע אשר מבין כמה מה ואיזה סוג של תאורה יש לשים בחללים השונים.
עצתי לך היא כי תקח בעל מקצוע שיתן לך את כמות האור הנכונה
אל תנחש ואל תסתמך על כאלו שאינם מבנים בתחום , אתה עלול להצטער על כך מאוחר יותר.
הוסף תגובה

תאורה נכונה

אורח 16.03 (21:33)
תאורת מאוורר תיקרה הינה תאורה של 50וואט לכל היותר והיא בדרך כלל מאד עמומה ואינה נותנת את האור הנכון והמספיק .
לחדר ממוצע של 10-14 מר' יש לתת 2 מנורות פנדל בחלוקה תקרתית זהו אור טוב ומספיק ניתן לשלב גם שתי מנורות שקועות שיתנו אור נעים יותר לסיטואציות אחרות בהן לא דרוש אור חזק מידי.
הוסף תגובה