מידות

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה באוטוקד, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים וכדומה.
תנאי השימוש בפורום

מידות

קפרי 16.03 (10:14)
על שרטוט קיים אני אמורה ליצור שכבה חדשה בשם כינויי, ולהכין מידות, שאלתי: האם אני צריכה למחוק את השרטוט הקיים? לשמור בשם אחר וליצור שכבה חדשה שכל המידות בכל שרטוט להבא יהיו אדומים?
תודה מראש
הוסף תגובה קישור ישיר

לקפרי

gjt 16.09 (20:04)
הי קפרי,
את לא צריכה למחוק כלום, את תמיד יכולה לשנות דברים בשרטוטים קיימים לא צריך כל פעם לזרוק הכל ולהתחיל מחדש כשאנחנו עושים טעות.
אז ככה, יש לך שתי אפשרויות:
1. במקרה ויש לך כבר מידות ששרטטת שהן אבל בשכבה עם שם לא נכון וצבע לא נכון, אבל הן בשכבה משלהן, את יכולה להכנס למנהל השכבות ושם:
לעמוד על השכבה שהיא השכבה בה שורטטו המידות וללחוץ עליה עד שהיא נצבעת בכחול ונותנת לך אפשרות לשינוי השם, אז את נותנת לה את הכינוי שאת רוצה.
אחרי שכתבת את הכינוי, את פשוט הולכת עם העכבר לחלל הלבן בחלונית - איפה שאין לך שום דבר, ומאשרת ע"י לחיצת מקש ימני בעכבר.
עכשיו אם הצבע בשכבה הזאת אינו הצבע הנכון אז תלכי שוב לשכבה המדוברת ותעמדי על קוביית הצבע שלה. לחיצת עכבר (אולי כפולה) תפתח לך חלונית עם צבעים. עכשיו תבחרי את הצבע המבוקש ותאשרי.
זהו עכשיו השכבה של המידות הקיימות בעלת שם/כינוי חדש ובצבע המבוקש.

2. במקרה ועוד לא שרטטת מידות ואת רוצה שהן ישורטטו מלחתחילה ע"י שכבה בשם מסויים עם צבע מסויים:
אז את נכנסת למנהל השכבות ושם יוצרת שכבה חדשה (יש איקון שנראה כמו שמש למעלה) נפתחת לך שכבה חדשה ואת מיד יכולה לתת לה שם חדש (תראי שאין לך כבר שם כזה קיים ברשימה). אחרי שאישרת שם חדש תלכי לקוביית הצבע של השכבה ותתני לה כמו שכתבתי קודם את הצבע המבוקש.

- יש בפנל פקודות המידות מנהל מידות: שם את צריכה לדאוג שצבע הקו הוא לפי שיכבה (כדי שיצא הצבע של השכבה שבחרת) וגם בצבעי המידות/טקסט שזה הצבע שאת רוצה.
לא לשכוח לבדוק שגודל הטקסט הוא הגודל המבוקש לקנ"מ הדרוש.

בעיקרון להגדרת מידות יש הרבה טכניקות זו רק אחת מהן, אולי בהמשך שיהיה לך כבר יותר מיומונות בתכנה תכלי לעבוד בטכניקות שונות.
מקוה שעזרתי לך ושזה מספיק ברור.
בהצלחה.
הוסף תגובה

תודה gjt מקווה שהצלחתי נכון. יום טוב. (ל"ת)

אורח 21.03 (16:15)
הוסף תגובה