אוטוקד 2018 לאוטוקד קלאסיק:

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה באוטוקד, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים וכדומה.

פורום אוטוקאד מנוהל על ידי sophisticadd דני כורם - bit.ly/2IL0Ijb
תנאי השימוש בפורום

אוטוקד 2018 לאוטוקד קלאסיק:

אילת 17.05 (14:59)
היי
אם אני קנית מחשב חדש ויש לי אוטוקד 2018 ואני רוצה אותו אבל אני רוצה שהוא יהיה על מצב כמו האוטוקד קלאסיק,
איך אני עושה את זה?
הוסף תגובה קישור ישיר

על הרגלים ואזורי נוחות

sophisticadd 17.05 (16:01)
התחדשת במחשב חדש ובתכנה חדשה ואת לא רוצה ליהנות רק בגלל שאת רגילה ל-Toolbars הישנים (שנראים היום כל כך קטנטנים מדי!!!!!) - אני ממליץ בחום להתנתק מהרטרו ולאמץ את ה-Ribbons וה-Panels
יש כמה דברים שכבר ממש לא נתכים ע"י ה-Toolbars השינים אך לעומת זאת יש יותר ויותר Contextual Ribbons שמופיעים כשמפעילים פונקציונאליות מסויימת - זה קורה בעת שכותבים, כשעושים Hatch כשעושים Array ועוד ... אם בכל זאת תתעקשי, אם יש לך גישה למחשב שלך תוכלי להעתיק משם קובץ שקוראים לו ACAD.CUIX או ליצור לך סביבת עבודה עם Toolbar אחד (עושים את זה בממשק ה-CUI) ומשם ניתן להזמין את כל יתר ה-Toolbars בלחצן הימני של העכבר על Icon...בקיצור, תשקיעי בין שעתיים ל-4 שעות כדי להתרגל ותברכי אותי אחר כך (רק אם תרצי)
בהצלחה!!!
Danny Korem | sophisticadd.com | "Distilling Exactly the CAD Knowledge of Your Needs"
הוסף תגובה

תודה! אך..

אילת 17.05 (16:10)
צודק,
אני אוהבת מאוד את החדש ואני לא רוצה את הישן,
אך
אני פקודה שאין אותה בחדש, והיא -
כאשר עורכים בלוק במקום השרטוט שלו IN PLACE ... אז בחדש לוחצים לחצן ימני על הבלוק ובוחרים את האופציה הנל ואז הוא נותן לך רשימה של בלוקים ואתה שעות עובר ובוחר ואז עורך,
ובקלאסיק
יש אופציה שאני קודם בוחרת את הפקודה ואז עומדת על הבלוק הרצוי ואז גם אם יש בלוקים בתוך בלוקים הוא נותן לך עריכה אוטומטית ישר לבלוק שלחצת גם הוא בלוק בתוך בלוק בלי לחפש....
אם יש לך רעיון בשבילי אשמח מאודד!!
הוסף תגובה

Block Edit in Place קיים גם ב-2018

Danny Korem 17.05 (20:00)
הפקודה לא השתנתה והיא תעבוד לך אותו דבר גם אם תפעילי אותה דרך Toolbar ישן כמו דרך Panel דנדש
זה נכון של-Block Editor יש עדיפות על Edit In Place כמו שלעריכה של XREF יש עדיפות על Edit reference in place - זה פשוט עובד יותר טוב בגרסאות חדשות...
הוסף תגובה

תסביר....

רבקי W 17.05 (20:44)
איך יוצרים את הפקודה אותו דבר,
יש את הפקודה אבל הדרך אליה לא אותו דבר
כאשר בקלאסיק אני לוחצת והוא נותן לי את הבלוק המסוים גם אם הוא בתוך אלף בלוקים אחד בתוך השני
ובחדש אין את זה את צריך לחפש שעות....
הוסף תגובה

אנסה להסביר (זה בכלל אלא קשור לגרסה)

Danny Korem 18.05 (09:12)
משנאמר Block בתוך Block הבנתי שיש כאן אולי בילבול: לפי מיטב הבנתי ישנם 2 סוגים של Blocks: הראשון הוא אלמנט ספריה כמו בורג או פסנתר, חלון או תחנת אוטובוס (המאפיין את ה-Block הזה הוא גאומטריה בגודל אמיתי) והשני, הוא Symbol שהוא Block שגודלו נגזר מקני מידה כגון סימן מפלס או סימול של חתך, סרגל קני מידה וכד'. טעות נפוצה בעולם ה-CAD היא לעשות שימוש ב-Block עלמנת לבצע מניפולציות גאומטריות סבוכות כגון תמונות ראי בעולם הבנייה הרוויה, למשל. כדי לעשות מניפולציות שכאלה קיים ב-AutoCAD ה-Group. כל מי שלא מאמין לי/לא מסכים איתי מוזמן לספר מה קורה ל-Block המכיל כיתוב ו/או מידה ועובר הליך של mirror... נסו את ה-GROUP ואולי תברכו אותי אח"כ
הוסף תגובה

אני מדברת על בלוק שיוצרים ב BLOCK

רבקי W 20.05 (23:08)
אני נהנתי לשמוע לגבי הגרופ ובלוק - נקודה למחשבה,
אך אני מדברת על בלוק שיוצרים ב B אנטר,
בעצם כאשר יש לי בלוק של שולחן בתוך בלוק של בית בתוך בלוק של שכונה לדוג'...
ואני רוצה לערוך את השולחן אז אני חייבת ללחוץ על כל הבלוק ואז לנסות למצוא לפי השם של הבלוק את השולחן וכו...
אני מדברת על המון בלויקם הנמצאים בבלוק המרכזי שמקשה על הפעולה,
במקביל -
בקלאסיק אז אפשר ללחוץ על בלוק מסוים לדוג השולחן ואז הוא ישר פותח את העריכה של השולחן,
מקווה שהייתי ברורה מספיק,
תודה רבה!!
הוסף תגובה

נסי לחשוב שכל Block מעל רמת השוחן הוא Group

Danny Korem 21.05 (07:35)
באמצעות כפתור אחד (Group Selection OnOff) תוכלי לערוך כל שינוי שהוא על כל רכיב או לעשות פעולה גורפת על קבוצה שלמה. אז למה להשמיך לשאול על עריכה של Block בתוך Block
הוסף תגובה

שולחן (ל"ת)

Danny Korem 21.05 (07:36)
הוסף תגובה

כי זאת צורת העבודה בינתיים...

אילת 21.05 (09:10)
אני עובדת במשרד וזאת הצורה שעובדים בה,
גם אם אני משנה את הצורה הזאת ישנם קבצים קיימים לא מהיום ולא מאתמול עם בלוקים שאי אפשר לשנות אותם,
הצורה שאמרת לי היא צורה טובה אך אני עדיין צריכה לדעת איך אני עושה את זה בבלוק ולא בגרופ,
תודה:)
הוסף תגובה