התאמת ארונות הזזה לחדר שינה הורים

פורום עיצוב פנים זה המקום לשאול מעצבי פנים, להתלבט, להתייעץ ולקבל רעיונות. מוזמנים לשאול בנוגע לעיצוב הבית, הדירה, העסק, מוסד או כל מבנה אחר, לבקש ייעוץ בנושאי עיצוב עם בעלי מקצוע בתחום וקולגות וכמובן לתרום מניסיונכם בדיונים השונים - אז איזה עיצוב פנים מתאים לכם?

יש לשמור על כללי הפורום, פורום עיצוב פנים לא נועד לפרסומות והן יימחקו, כולם מוזמנים לשאול ולענות בנושאי עיצוב פנים, לאחר מענה בעל ערך לשואלים ניתן להזמינם לפנות לנותן/ת המענה.

שלום לכל באי הפורום
שמי לייה סלה מעצבת פנים וסטייליסטית www.leeya-sella.com/
אני מנהלת את הפורום ואני כאן בשבילכם. אתם מוזמנים להעלות שאלות שקשורות לכל נושא העיצוב והסטיילינג.
רק בבקשה שימו לב שהשאלות מפורטות, שיש תוכניות ותמונות להמחשה כדי שאוכל לתת תשובה הכי מקצועית שאני יכולה ולא לשכוח להירשם לאתר, לפעמים אני צריכה עוד שאלה בפרטי (:
תנאי השימוש בפורום

התאמת ארונות הזזה לחדר שינה הורים

אבי 19.10 (19:51)
שלום,
נמצא באמצע שיפוץ.
מצרף תמונה של חדר שינה הורים.
התכנון הוא 2 ארונות קיר בתוך החדר.
הקיר הכחול הוא בעומק 65 ואורך 160. ארון זכוכית כהה. הנישה כבר בנויה. הוא יתאים יותר לתלייה כמובן.

ההתלבטות שלי היא במיקום של הארון הארוך יותר, ז"א בין מיקום 2 (בצהוב) ולמיקום 3 (באדום).
התכנון המקורי הוא האדום. ארון באורך 225 ס"מ ועומק 55 (ללא תלייה). הבעיה היא שפתאום זה לא נראה לי שהארון יהיה מול הכניסה. יש לי מבואה בכניסה לחדר של 100 ס"מ ואז הכניסה (אחרי המבואה כמובן) תיהיה למעשה באלכסון. המליצו לי לעשות בגב הארון (מול הכניסה) מראה. שלא תיהיה דופן ארון ישר שנכנסים.

בשנייה האחרונה אני מנסה אולי לבטל את הארון שם וחשבתי למקום אותו במיקום 3 (צהוב). הבעיה היא שיש לי שם נישה של 35 עד לדלת מקלחת, לכן אני לא יכול לעשות ארון מקיר לקיר. חשבתי לעשות ארון עד לכיסוי מלא של החלון (גם ככה זה חלון שפונה לכביש ראשי ולא אכפת לי לסגור אותו).
אבל אז נשארת לי נישה של 55 ס"מ על עומק 35. חשבתי אולי שם לעשות ארון נעליים שדומה במראה שלו לארון ההזזה (איזה שהיא נגרות המשכית כזאת מהארון הזזה). מצד שני, זה קצת יפריע לי למעבר לכניסה למקלחת כי הארון הוא עומק 55.

בקיצור, זאת הדילמה שלי. מאוד הייתי מעדיף להעביר את הארון הגדול מהכניסה.

אשמח לכל סוג של טיפ/עזרה/הכוונה.

נ.ב - כבר חשבתי להגדיל את הנישה של ה 35 ס"מ לעומק של 55 ואז לעשות ארון לכל רוחב החדר, אבל זה אומר להוציא לא מעט כסף על השינויים (להקטין דלת כניסה למקלחת שתיהיה מזכוכית, לשנות קירות גבס ופירוק והדבקה מחדש של החיפויים של קירות המקלחת שכבר בוצעו).

תודה וחג שמח לכולם!התאמת ארונות הזזה לחדר שינה הורים
הוסף תגובה קישור ישיר

העצה שלי

לייה סלה 19.10 (22:23)
אני מבינה את הדילמה. אבל אתה כבר כאן. החלון באמת מיותר. אז להגדיל את הנישה ולעשות ארון מקיר לקיר נראה לי מעולה!!
וגם קירות גבס אז העלויות לא כאלו גדולות....
זה מה שאני הייתי עושה.
הרעיון להוציא משם את הארון הוא רעיון טוב!
ועלויות, נו, לא נורא, זה במקום המעצבת שלא לקחתם (: מחיר פעוט יחסית (:
לייה סלה
עיצוב פנים
מנהלת פורום עיצוב פנים

052-3130009
www.leeya-sella.com/
הוסף תגובה

היי תודה על התגובה

אבי 20.10 (13:53)
זה לא רק הקיר גבס. הרי הפתח לדלת כבר קיים לכן הקונסטרוקציה של הגבס כבר בנויה. בנוסף בתוך המקלחת הכל כבר מחופה לכן זה יצריך לא מעט כסף על השינוי. אני ממש מתלבט בין לעשות מה שאמרת ואז יהיה ארון מקיר לקיר ולבין חעשות ארון קצר יותר ואז אחזה נישה חמודה.
שוב תודה
הוסף תגובה

אבי היקר

לייה סלה 20.10 (18:23)
אין תחליף לארון גדול בחדר השינה
וגם הכי יפה.
אם באמת אין תקציב אז אין מה לעשות. וכאן אין שאלה....
לייה סלה
עיצוב פנים
מנהלת פורום עיצוב פנים

052-3130009
www.leeya-sella.com/
הוסף תגובה

היי לייה, חשבתי על פתרון אחר לגמרי

אבי 21.10 (13:24)
פתרון שהוא ממש מוצא חן בעיניי. אשמח לדעתך.
חשבתי להזיז את הדלת כניסה לחדר קצת ימינה, לבטל את הארון הקטן שבנישה ואת הנישה עצמה, ליצור חלל כניסה גדול יותר (ישאר לי מעבר של 100 ס"מ לאחר הארון) - ולמעשה לאפשר ארון קיר מצד לצד ענק מצד שמאל (מסומן באדום). צירפתי שרטוט מעודכן.
3 שאלות ברשותך על האופציה הזאת:
1) ארון באורך 460 ס"מ לא גדול מידי?
2) בעקבות ביטול הנישה, הקיר טלויזיה קטן לי ל 125 ס"מ - לא קטן מידי? כבר בדקתי שלא ניתן יהיה להכניס טלויזיה יותר מ 50 אינטש, שתתפוס לי גם כמעט את כל רוחב הקיר (110 ס"מ).
3) אני רוצה למקם מראה בגב הנישה שבוטלה (סימנתי בכחול). נראה לי רעיון טוב. האם כדאי לפתוח את דלת הכניסה לכיוון הארון או לכיוון המראה? ב 2 האופציות אצטרך כמובן להוסיף מעצור לדלת.

שוב תודה.היי לייה, חשבתי על פתרון אחר לגמרי
הוסף תגובה

רעיון פצצה!! (:

לייה סלה 22.10 (09:29)
איזה כייף של ארון וגם לא מפריע לעיצוב של החדר... מהמם!!
לייה סלה
עיצוב פנים
מנהלת פורום עיצוב פנים

052-3130009
www.leeya-sella.com/
הוסף תגובה

ארון

עליזה לורנס 29.10 (22:37)
לדעתי ארון כ"כ גדול יוצר הרגשה חנוקה מעט, על הדף הכל בסדר אבל במציאות זה יכול לתת הרגשה מעיקה מעט וכן תהיו מוגבלים בעתיד אם תרצו להוסיף איזה רהיט. צריך לקחת בחשבון גם שזה יעמעם את האור מהחלון. לדעתי עדיף אפשרות על הקיר הזה וארון יותר קטן.
ע.לורנס
הוסף תגובה

ריבוי ארונות

מלי וייס-ישראלי 16.11 (00:16)
מצטרפת להמלצה על השינוי שביצעת בפתח החדר. ארון לכל אורך החדר עדיף מבנק הארונות שפוזרו בחדר.
א. הקיר מצד שמאל (עד עמוד הבניין) ברוחב כ-70 ס''מ. מנקודה זאת תמוקם הדלת. פתיחה לשמאל. משמע הדלת נפתחת על הארון.
ב. ארון הקיר יתחיל מאחורי הדלת ועד סוף הקיר, עד המספר 3.
ג. לבטל את כל הארונות האחרים.
ד. דחוף!! יש לתכנן מחדש את חדר הרחצה לפי שימוש ארגונומי נכון.
ה. בכניסה לחדר על הקיר מימין (קיר המקלחון..), אפשר למקם מראה/מתלה בגדים/אומנות וכו'
ו. לגבי טלוויזיה-מרחק הצפייה שיש לך הוא 300 ס''מ. במרחק כזה לא מומלץ מסך גדול מ-50 שהוא כבר גדול אם נצמדים לטבלת מרחקים שבה דרוש יחס 100 ס''מ לכל 10 אינטש.
אם בכל זאת תירצה מסך ענק, אז אפשר מהתקרה. אפשר את כל החוטים/חיבורים בתוך ארון או אפילו בחדר אחר. טכנאי אודיו וידאו מיומן ידע לפתור ולתת פתרונות נהדרים.
אפשר גם לסובב את המיטה ב-90 מעלות כשגב המיטה מתחת לחלון ולבנות המסך בדלת הארון במקומו החדש. מיקום כזה של המיטה נותן גם יותר פרטיות מהכניסה לחדר.
הוסף תגובה