יחידות מידה בשרטוט

פורום אוטוקאד הינו המקום לשאלות ותשובות הנוגעות לתוכנת אוטוקאד - תמיכה ב AutoCAD, בעיות שנתקלתם בהן, טיפים, התייעצות מקצועית, חיפוש קבצים וכדומה.

פורום אוטוקאד מנוהל על ידי sophisticadd דני כורם - bit.ly/2IL0Ijb
תנאי השימוש בפורום

יחידות מידה בשרטוט

שחף 30.10 (17:47)
ערב טוב לכולם,

כאשר אני פותח שרטוט סטנדרטי - באיזה מידה אני משרטט ? ?

אם אני מבצע EXPORT מסקאצ'אפ אז האובייקט ב DWG יהיה במטרים אך אם אני פותח חלונית חדשה אני לא יודע בדיוק באיזו מידה אני נמצא ואיך משנים את זה ?
למשל אם אני רוצה לעשות בית במידות של 10 מטר על 10 מטר - ..

קראתי שהעניין תלוי ב UNITS אך הבנתי גם שה UNITS קובע לי את האובייקט אותו אני מכניס לגליון שרטוט ולא משנה את אופן השרטוט אז איך מתאימים את יחידות השרטוט לרצון המשתמש?

תודה רבה לעוזרים וסליחה על האי דיוקים .

שחף
הוסף תגובה קישור ישיר

יח' שרטוט זה דבר גאוני. אין לה ערכים של יח' אורך

מישאלי - תמיכה ויישו 16.03 (23:50)
מקובלות. אתה קובע מה מיצגת יח' שרטוט (מטר, מילימטר, ס"מ, אינצ', מיקרון וכ"ו). רגע האמת מגיע בשעת ההדפסה על הנייר. הנייר זמין באוטוקד בשתי יח' אורך מוחלטות (מ"מ ואינצ'). קנה המידה שתקבע להדפסה ביחס ליחידת האורך של הנייר, יקבע את המידות האמיתיות (ביחידות אורך מדידות) של השרטוט. קנה המידה הוא היחס בין יח' השרטוט ליח' האורך של הנייר (מ"מ, או אינצ').
כאשר תשלב שרטוט אחר בשרטוט שלך, תתאים את גודלו ליחידות השרטוט שלך, או את שלך לשלו, לפי הצורך.
הוסף תגובה

אוקיי מישאלי רב תודות לך ואשמח...

שחף 12.03 (23:29)
אוקיי מישאלי רב תודות לך ואשמח ברשותך לראות אם אני מבין - עקרונית שאני משרטט קווים אובייקטים באורכים שונים הדבר בעצם נטול יחידות מידה כלומר לא ס''מ ולא מ"מ ???
כלומר מה שאני מגדיר בחלק של ה unit זה ערך הדצימל שזה אופן כתיבת ערכי השרטוט , דיוק ו insertion scale זה בעצם אומר שאם אכניס אובייקט לשרטוט שלי הוא יוצר ליחידות שמופיעות ב insertion scale?

אז אם כן בעצם אני מקווה שהבנתי אבל שאני מניח לחלוטין שהקו שאני משרטט הוא ס''מ או מ"מ או אינצ'ים ורץ עם המספרים ? כלומר אין דרך להגדיר שקו שאני משרטט הוא ביחידה מוגדרת???

הוסף תגובה