סימפוזיון זה ישראל 2 - 5/7/09

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

סימפוזיון זה ישראל 2 - 5/7/09

אורח 24.06 (14:51)
הכניסה חופשית

על הסימפוזיון

גבולות: פלישה וסיפוח שטחים באדריכלות, עיצוב פנים ואדריכלות נוף.
סימונם של גבולות מהווה את אחד מאבני היסוד עליהם מושתתת החברה המערבית העכשווית, גבולות בין-אישיים, בין-לאומיים, וגבולות מקצועיים.
הגבול הוא לעיתים קרובות צורך אנושי, על אף שאינו הכרחי. סימונו של גבול מאפשר יצירת תחום יחודי, את הגדרתו ופיתוחו של ייחוד ובידול, וקיומו הוא אבן פינה בהגדרה עצמית.
גבולות מוגדרים באמצעות תוויות ("אדריכל", "אדריכל פנים" או "מעצב פנים", "אדריכל נוף"), מסורות אקדמיות (אוניברסיטה, מכללה), תקנות וחקיקה (רישוי, התמחות), ומטרתם סימון טריטוריה ומניעת חדירת גורמים בלתי-רצויים לתוכה.
האם גבולות הכרחיים? שדה עשוי להתקיים ללא גדר. סביבת מגורים ומחיה עשויה להתקיים ללא קירות. כפר ועיר מתקיימים ללא חומה המקיפה אותם.
עד כמה תקיפות הגדרתם של גבולות בסביבה הבנויה. עד כמה חלוקת המרחב האנושי לשלושה מימדים – מיקרו, ביניים, מאקרו (ובהתאמה: פנים, אדריכלות, אורבאני ונוף) – היא חלוקה שרירותית אשר מטרתה קביעת טריטוריה ובסיסי כוח של גילדות מקצועיות. האם הגדרות אלה משרתות את הנוף האנושי ואת יוצריו, או פוגמות ביכולתו של מעצב הסביבה הבנויה להגיע למיצוי מלא של יכולותיו המקצועיות.

עוד פרטים כאן:
www.zearch...tions.htmlסימפוזיון זה ישראל 2 - 5/7/09
הוסף תגובה קישור ישיר