תשובות בתאורה

בפורום אדריכלות מתקיימים דיונים בין אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. וכן ניתן להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות, תכנון ובתהליכי בנייה לבקש עצות מקצועיות ולמצוא אדריכלים לביצוע עבודות.
תנאי השימוש בפורום

תשובות בתאורה

אבי הדיה 28.06 (15:23)
שלום לכולם .
אני עוסק בתחום התאורה למעלה מ 17 שנה , עבדתי במספר חברות במהלך שנותי , תכננתי בתים פרטיים חדרי מדרגות לבתים משותפים , דירות , תאורת חוץ (עיצוב הנוף באור).
התאורה נכנסה ללבי ונכנסתי לתאורה מקצועית תכננתי משרדי היי-טק משרדי עו"ד ובנקים , תאורה מסחרית תעשייתית .
בכל שלבי תכנון תאורה מקצועית אני עושה חישובי תאורה עלות תועלת לצריכת חשמל נמוכה .
מה שמלווה אותי בכל שנותי בענף התאורה " חיסכון באנרגיה "
גם למגזר הפרטי וגם למגזר העיסקי .

בכל אופן מספיק דיבורים עלי

אני פה כדי לענות על כל השאלות בנושא תאורה
הוסף תגובה קישור ישיר

חישוב כמות תאורה

דרור 30.06 (10:30)
שלום אבי טוב שאתה פה.
שאלתי היא : ישנו חישוב של כמות התאורה מבחינת לוקס או וואט
בוגע לחלל כלשהו, בהנחה שמדובר בחדר סטנדרטי בבית מגורים בגודל של 3.5X4 מ' מהי כמות האור או גופי התאורה שיש לאבזר חדר זה מבחינת תאורה תיקרתית.
תודה.
הוסף תגובה

כמות תאורה בחדר

אבי הדיה 28.06 (15:23)
אז כך : חדר בגודל כזה אפשר להאיר בנר אחד !
ולמה ???
כמות האור שצריכה להיות בחדר היא למשתמש בלבד וכמובן משתנה מאדם לאדם .
אז השאלה כמה אור אתה אוהב :
תאורת אוירה : 1 י"ח שקוע לנורת דקרויקה.
תאורה חזקה: צמודשקוע תקרה לנורות 4*24 W
תאורה פונקצויונלית : צמוד שקוע תקרה לנורות 2*26 W + מנורת שולחן או עומדת .

בהצלחה .

אשמח לענות על כל שאלה נוספת : אבי הדיה
הוסף תגובה

עוצתמ תאורה למטבח

איציק 6.04 (14:01)
שלום
יש לי במטבח שני איזורים שאני מתלבט באיזה עוצמת נורות להשתמש. אני רוצה לשים בשניהם גופי תאורה צמודי תקרה (קוביה או גליל) ובהם נורות לד.
איזור א' הוא מעל השייש שבמרכזו כיור. אורך האיזור 3 מ' ורוחבו 1 מ' ויש הכנה ל 4 גופים.
איזור ב' נמצא במקביל ל-א' ( ביניהם ישנו אי ומעליו תבוא תאורה בצורת תלייה של 2 גופים). אורך איזור ב' 3.5 מ' ורוחבו 1.5 מ'. ידוע לי שנורות לד חוסכות פי 5 אך עדיין אני לא יודע איזה וואט ( או לומן ?) סופי מתאים.
חשוב לציין שלשני האיזורים הדלקה נפרדת.
תודה.
הוסף תגובה

תאורה לפרגולה

אורן 25.06 (15:47)
יש לי פרגולה במידות 4.50 מ' / 5.40 מ', גובה תקרה 3.50 מ'.
יש לי הכנה לשישה גופים.
אני מעוניינן בנורות לד (מעדיף אור חם במידה ויאיר מספיק)
איזה סוג גופים נכון לפרגולה, מאורכים או נקודתיים (כמו ספוטים) ?
מה צריך להיות סה"כ חוזק כל התאורה יחד על מנת שבטוח הפרגולה תואר כמו שצריך, כאשר מדובר התקרה גבוהה יחסית.
תודה מראש.תאורה לפרגולה
הוסף תגובה

תאורה למסדרונות בניין משרדים

מורן 7.10 (14:01)
שלום אבי,
למסדרונות של בניין משרדים צרים, ארוכים ונמוכים (רוחב 2.40, גובה 2.40 אורך 40 מ') אני רוצה להחליף את התאורה הפלורסנטית הקיימת בגופים פרבוליים- שמתאימים לתקרה האקוסטית הקיימת. מה כמות התאורה המומלצת? איך מחשבים אותה?
תודה רבה
הוסף תגובה