חדשות טובות בנוגע לתמא 38

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

חדשות טובות בנוגע לתמא 38

תמא 38 9.07 (17:28)
בשורה משמחת למעוניינים לממש את הוראות תמ"א 38 :

מי מאתנו שעסק בשנים האחרונות בפרויקטים מכוח תמ"א 38 (התמ"א קיבלה תוקף בדיוק לפני 4 שנים) בוודאי נתקל בבעיה שצצה לעתים קרובות בעת תוספת קומה או שתי קומות מכוח התמ"א.

ע"פ חוק התכנון והבנייה שחל עד ה: 21-05-09 , כאשר הפרש הגובה שהתקבל בין מפלס הכניסה הקובעת לבין מפלס הכניסה ליחה"ד בקומה החדשה היה למעלה מ:13 מ', הבניין נכנס אוטומטית לקטגורית ה:"בניין הגבוה".

עובדה זו אילצה את הגורמים המאשרים בכבוי אש, את המתכננים ואת היזמים לעמוד בדרישות המתאימות לבניין גבוה, דהיינו: חדר מדרגות מוגן, רוחב מהלכי מדרגות שונה מן הקיים (110ס"מ נטו), מבואות עשן, דלתות אש וכד'.

בעקבות בעיה זו "נפלו" פרויקטים שבהם התגלה קושי טכני לענות על הדרישות.לא עוד!החל מ: 21-06-09 ייכנס לתוקף קובץ תקנות חדש הדן בבניינים קיימים ומאפשר הפרש גובה עד 19 מ' בין מפלס הכניסה הקובעת לבין רצפת הקומה העליונה החדשה (בתוספת של יותר מקומה אחת) ורק מעל הפרש זה ייכנס הבניין לקטגוריית הבניין הגבוה.

אי לכך ובמילוי אחר הוראות תקנות כבוי אש מפורטות הכוללות שחרור עשן מח.המדרגות הקיים (לאחר התוספת), עמדות כבוי אש בקומת הכניסה ובקומות החדשות, דלתות כניסה לדירות מוגנות אש, מתז מעל דלת הכניסה לדירה ועוד, לא ייאלצו עוד הנוגעים בדבר לוותר על תוספת הקומות.

הוועדה המחוזית מרכז אישרה תוכנית לחיזוק 1300 מבנים ברחובות

הפרוייקט נעשה במסגרת תוכנית מתאר ארצית לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה
תגיות: נדל"ן, קלינגר, רחובות, חיזוק מבנים, תוכנית מתאר ארצית נדל"ן, רחובות, חיזוק מבנים, תוכנית מתאר ארצית,

קלינגר ייעוץ מונציפלי והוועדה המחוזית לתכנון ולבניה מרכז החליטו להפקיד תוכנית לחיזוק 1300 מבנים ברחובות. זאת במסגרת תוכנית מתאר ארצית (תמ"א) 38 לחיזוק מבנים מפני רעידות אדמה.

התוכנית שאושרה כוללת חיזוק מבנים, חידוש מבנים וסביבת עירונית בשטחים הותיקים של העיר רחובות. התוכנית תאפשר גם תוספת של עד 4 קומות לבנין, לא יותר מגובה של 8 קומות לכל בניין ולא יותר מהכפלת הגובה הקיים.

לצורך מימוש הפרויקט, התוכנית מאפשרת במרכז העיר חניה בשטחי ציבור במגרשים שנמצא שאין כל דרך אחרת לספק את החניה הנדרשת למגורים. התכנית דורשת כתנאי למתן ההיתרים לתוספת הזכויות שיפור המראה החיצוני של הבניין, גינון ומעליות.

הוועדה המחוזית קבעה בהחלטתה כי בכל מקרה יתקיים דיון נוסף בתכנית תוך 5 שנים על מנת לבחון את מידת הצלחתה ויכולתה של העיר לספק את שטחי הציבור ושאר הפתרונות העירונים הנדרשים. לדברי יו"ר הוועדה המחוזית ד"ר שוקי אמרני, "הערכות לנושא רעידות האדמה הינו נושא רב חשיבות ועל כל הוועדות המקומיות להיערך לטיפול בנושא זה"
Benjamin Klinger

www.klinger.co.il/

[email protected]
972523-888813+ :Phone
Fax: +97236990134
נייד 0523888813

קלינגר היתרי בנייה, רישוי עסקים וייעוץ מוניציפלי
בית שמאי 7, רמת גן
טל': 388881
הוסף תגובה קישור ישיר

מי יכול/זכאי לבצע פרויקט לפי תמ"א 38?

אורח 15.07 (10:45)
מאמרים בנושא:

orchim.co....ls&lid=114
הוסף תגובה