קול קורא ביאנלה בת ים 2010

פורום אדריכלות נועד לדיוני אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. אתם מוזמנים להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות ותכנון, גם גם להתייעצות עם אדריכלים לאנשים בתהליכי תכנון ובנייה.

מעוניינים לנהל פורום זה? לחצו כאן כעת! bit.ly/2kyZDLL
תנאי השימוש בפורום

קול קורא ביאנלה בת ים 2010

אורח 4.08 (07:08)
קול קורא ביאנלה 2010

שיפוצים, אתרי בנייה, חפירה, סלילת כבישים, חסימת רחוב בשל החלפת ריצוף או צנרת... המרחב העירוני נמצא בתהליך של שינוי תמידי. הדינאמיות של העיר נוצרת תודות להשתנות ולגמישות של המציאות האורבנית אך נובעת ממנה גם תחושת אי הודאות של חיי היומיום בעיר.

פעולה עירונית 2010- מזמינה פרויקטים הבוחנים את טיבעה המשתנה תדיר של העיר, פרויקטים אשר מציעים פעולות עירוניות המצטרפות לתהליכי בנייה וחידוש התשתיות. הכוונה היא לייצר באתרים בהם מתחולל השינוי, מרחבים זמניים פונקציונאליים לרווחת התושבים.

הביאנלה בבת-ים פועלת כמעבדה בה נבדקות גישות שונות במרחב העירוני ואפשרויות לפעול בו. פעולה עירונית 2010 ממשיכה את המהלך שהחל בביאנלה הראשונה שהתקיימה בשנת 2008 ונושאה היה "אירוח".


פעולה עירונית 2010 - הרעיון

פעולה עירונית 2010 תתמקד במתח בין הזמני לקבוע, בין המתוכנן והנחווה. נבקש להאיר את יחסי הגומלין הדינאמיים בין תכניות עירוניות ארוכות טווח שמטרתן לייצר סדר, לבין המצבים היומיומיים של אי סדר הנוצרים כתוצאה מהטמעת השינויים במרחב. הביאנלה תבקש ליצור פעולות עירוניות הנובעות מתוך הגדרת המצבים הזמניים כהזדמנויות אורבניות וכחומר גלם של המרחב. הביאנלה תשאף לבחון אפשרות לעגן את המצבים הזמניים בהגדרה סטטוטורית. הפרויקטים יציעו שינוי של דפוסים וגישות ויפעלו ליצירת סטנדרטים חדשים של תושבות עירונית המבוססת על שותפות בתהליכים המתחוללים בעיר, הפעולות העירוניות יגדירו מחדש את יחסי הגומלין בין התושבים, בעלי העניין, המתכננים והרשות העירונית.

אנו מבקשים לקדם פרויקטים אשר בוחנים ומחדשים את אופני השימוש במרחב העירוני, תוך התמודדות עם האתגרים האקולוגיים, הכלכליים, הסטטוטוריים (חוקתיים) והחברתיים שעומדים בפני החברה האורבנית בעולם.


פעולה עירונית 2010 - קריאה

אנו מזמינים את כל המתעניינים, המעורבים והעוסקים בעירוניות, להציע פעולות של התערבות במרחב העירוני של בת-ים במסגרת הביאנלה. תבחרנה הצעות המבטאות אופני חשיבה חדשניים, ומציגות מתווים להתפתחות סביבת חיים איכותית ומיטיבה לעיר ולתושביה.

אופי ההתערבות פתוח לבחירתו של המציע, ויכול להתבטא בהתערבות פיסית במרחב, בפעולות תיעוד ומחקר או בפעולות חברתיות וחינוכיות עם תושבים וקהילות. אנו מעודדים שיתופי פעולה בין דיסציפלינות שונות. למגישי הצעות שתיבחרנה יוקצה תקציב של עד 2000 דולר לצורך פיתוח ההצעה, על פי צרכי ההצעה והעלויות הצפויות.פעולה עירונית 2010 - ההתערבות

מרחבים עירוניים בהם עומדים להתבצע בזמן הקרוב פרויקטים לשינוי תשתיות העיר, ישמשו כאתרי ההתערבות של הביאנלה. המרחבים הללו מתועדים בתצלומים פנוראמיים של 360 מעלות המצורפים לקול הקורא הזה. ההצעה יכולה להתייחס למרחב כולו או לחלקים ממנו, ויכולה להתייחס לפרק זמן קצר או מתמשך.


מידע נוסף על הביאנלה ועל בת-ים ניתן למצוא באתר: www.biannale-batyam.orgפעולה עירונית 2010 - הסיורים

בחודש הקרוב יתקיימו סיורים מודרכים באתרים המיועדים להתערבות. תאריכים וזמנים ניתן למצוא באתר הביאנלה www.biannale-batyam.org

נא לאשר השתתפות במייל: [email protected]פעולה עירונית 2010 - הגשה

ההצעה תכלול : תקציר הרעיון בעמוד אחד (A4), וקורות חיים בקצרה של כל אחד מאנשי הצוות. ניתן להוסיף חומר ויזואלי בפורמט JPG או PDF.

נא לשלוח את ההגשות למייל: [email protected]

תהליך בחירת הפרויקטים יחל ב- 30 לאוגוסט 2009, פרויקטים אשר יזדקקו לזמן נוסף לצורך הכנת ההגשה, יוכלו להגיש עד לתאריך ה- 30 לספטמבר 2009. עדיפות תינתן לפרויקטים אשר יוגשו בתאריך הראשון.

תאריך ראשון להגשה: 30 לאוגוסט 2009. תאריך שני להגשה: 30 לספטמבר 2009.
הוסף תגובה קישור ישיר