עזרה בתכנון בית- זכיה במכרז לבניה עצמית

בפורום אדריכלות מתקיימים דיונים בין אדריכלים, ארכיטקטים וסטודנטים בתחום. וכן ניתן להתייעץ עם המומחים בנושאי אדריכלות, תכנון ובתהליכי בנייה לבקש עצות מקצועיות ולמצוא אדריכלים לביצוע עבודות.
תנאי השימוש בפורום

עזרה בתכנון בית- זכיה במכרז לבניה עצמית

מקבוק 3.04 (14:43)
אנחנו זוג בני 25, בעתיד נרצה ילדים, זכינו במכרז לבניה עצמית של אחת מתוך 4 יחידות דיור בצפון, המגרש בקדמתו (איזור המרפסות) פונה לנוף פתוח ללא כל בניה בקרבתו, הבניין יכלול 4 קומות כאשר כל דירה היא דופלקס, כלומר קומה 1+2 צד שמאל- דירה אחת, קומה 1+2 מצד ימין- דירה אחרת , קומה 3+4 יש 2 דירות, אחת מימין ואחת משמאל

בנוגע לקריאת התרשימים- אציין שהמדרגות המקבילות הן מדרגות הגישה לבית מקומה 0 לקומה 3 (האם כדאי לשקול מעלית?), המדרגות בצורת ר הם המדרגות בתוך הבית, מקומה 3 לקומה 4.
בנוסף ישנה חצר אחורית אליה יש גישה מקומה 3 בלבד (אין שביל גישה משם שכן מסביב ישנם מגרשים אחרים בסמיכות)

כמה תהיות בנוגע לתכנית האדריכלית , ראשית בנוגע לקומה 3 , האם כדאי לוותר על הפינת ישיבה המתוכננת בצמוד לחצר האחורית, לטובת הרחבת המטבח-סלון- פינת אוכל ,תוך הזזת השירותים בצמוד לממד, אנו חוששים שנרגיש כי הבית צפוף מעט בקונפיגרציה הנוכחית.
תהיה נוספת, האם להחליף פינת אוכל באי במטבח, ואז להנות גם כן ממרווח משופר

בנוגע לקומה 4, מתלבטים האם חדר ארונות בגודל 2.4x1.8 בחדר ההורים הוא רעיון טוב, או מפאת גודל קטן האם עדיף לוותר עליו לטובת הגדלת חדר השירותים (2.2x1.8), או הגדלת חדר ההורים (3.9x3.8) או שמא הגדלת חדרי הילדים.
תודה מראש לכולם עזרה בתכנון בית- זכיה במכרז לבניה עצמית
הוסף תגובה קישור ישיר