אינסטלציה חדשה באיזו צנרת מים לבחור ?

כאשר משפצים דירה או כשיש תקלה ויש צורך להחליף את צנרת המים יש שאלה באיזו סוג צנרת כדאי לבחור.

כשאינסטלטור מגיע על מנת להציע לכם הצעת מחיר יש לשאול אותו באיזו סוג צנרת הוא עובד ועל מה הוא ממליץ,אם האינסטלטור אומר לכם שהוא עובד עם סוג צנרת אחד לדוגמא "פקסגול" זה אומר שאין לו ידע נוסף או שאין לו את התעודות המסויימות להתקין את שלל הצנרות הקיימות.

בתחום האינסטלציה יש כמה סוגי צנרות מובילים אבל לכל צנרת יש את הייעוד המקסימלי שלה לשטח וליישום שלה.

צנרת "פקסגול"- צינור המיושם בשיטת "שליפה" באמצעות שרוול שמגן עליו ונותן לנו את האפשרות "לשלוף" אותו במקרה של תקלה,בצנרת מסוג זה אסור לשים חיבורים סמויים,החיבורים היחידים הם בקצה,בחנוכייה(מחלק) ובנקודת השימוש.

צנרת זו מצריכה בשטח היישום שלה מרחב על מנת להתקין את הצנרת,לכל נקודה ונקודה מגיע צינור משלה,אין חיבורים או קיצורים בצנרת כזו.

אינסטלטורים רבים משתמשים במחברים מסוג "עינית" חיבורים פשוטים וישנים שניתנים לפירוק אבל לפעמים קשה להחזיר אותם.

אצלנו באשר אינסטלציה משתמשים בחיבורים מסוג "פקס-ליין",חיבורי מיוחדים לצנרת פקס באמצעות לחיצה,בדומה לצנרת SP אבל מותאמים ל"פקסגול",חיבורים איכותיים ביותר עם 0 תקלות.

צנרת S.P- צנרת "אס-פי" זהו צינור בדומה לצינור "הפקסגול" אך עם תוספת משמעותית של עטיפה אלומניום בתוכו המחזקת אותו משמעותית.

לצנרת מסוג זה אין יכולת שליפה,מכיוון שהצינור קשיח ולא גמיש כמו "פקסגול" וניתן לשים לו חיבורים סמויים מתחת לרצפה,ניתן להשתמש ב"מחלק"(חנוכייה) על מנת לשלוט בכל נקודה ונקודה כאשר יש תקלה או רוצים לנטרל חיבור.

צנרת "מולטיגול"-MG- צנרת מולטיגול זו המקבילה של צנרת SP,רק מחברה אחרת,שתי הצנרות דומות למעט האביזרים של כל חברה שלכל אחת מהן יש את הייחודיות שלו בשיטת ההתקנה.

צנרת"פולירול"-  זו צנרת בשיטת הלחמה,צינור מחוזק ומשוריין ביותר נעשה בו שימוש עיקרי באירופה,מבודד מאוד וחזק בצורה לא רגילה.

אמנם זהו צינור פלסטיק אבל יש לו תכונות של צנרת ברזל,ניתן ליישם אותו מחוץ לבניין,בחצרות ומתחת למשטחי בטון וקרמיקה ללא דאגה.

אפשר להשתמש בו במערכת סולארית והסקה,חזק ועמיד ביותר צינור מאוד ממולץ לאנשים המחפשים שקט לכל החיים.

זהו צינור שמזחיק שנים ארוכות ללא תקלות וללא חשש אחריות מן החברה ל10 שנים,כמובן שהוא מחזיק הרבה יותר.

צנרת "פלסאון"- צנרת פלסטיק "שחורה" צינור שבדרך כלל מיושם בגינות ובחצרות, לא תקן לשים אותו מתחת למשטחי בטון וריצוף לכן צינור הפולירול עדיף עליו אבל כאשר רוצים לחסוך ויש אפשרות להתקין אותו בחצר זהו צינור אמין,בשביל להמנע מתקלות יש לבקש מהאינסטלטור לצנרת "פלסאון" "דרג 16", ישנו דרג נמוך יותר הנקרא "דרג 10" בד"כ של גננים אבל זה צינור שהוא אינו תיקני ולא איכותי בכלל.

 

בנוסף לכל אלו יש צנרות אחרות "ברזל" אבל הן מיועדות ליישום בבניינים כקווים ראשיים כיום אין כמעט צנרת ברזל בדירות חדשות או בהחלפות.

לכן כשאתם רוצים להחליף צנרת או להתקין חדשה כדאי לכם להיוועץ עם אינסטלטור,קבלן אינסטלציה מקצועי שיש לו את כל תעודות ההסמכה ועובד עם כל סוגי הצנרות על מנת להבטיח ללקוח את המיטב ממצב הדירה ושטח העבודה,להתאים את הצנרת הטובה ביותר לשטח היישום שלו.

צריך אינסטלטור מקצועי ואיכותי שיודע מה טוב ללקוח ונותן לו מגוון אפשרויות איכותיות ומתאימות. 

לשאלות והצעות מחיר אינסטלטור איכותי ואמין-"אשר אינסטלציה" אינסטלטור,קבלן אינסטלציה אמין, איכותי ומקצועי משנת 1972.

 

 

 

המאמר באדיבות

תגובות