מדריך מציאת נזילות מים

איתור מוקדם של נזילות יוכל למנוע עוגמת נפש מרובה. בעזרת מדריך מפורט למציאת נזילות מים תוכלו גם אתם לדעת האם יש נזילה ומתי צריך להזמין מישהו שיבוא לבדוק ולתקן.

לפני שמזמינים מומחה, יש מה לעשות
לא כולם יודעים לבצע באופן עצמי החלפה של ברז דולף, תיקון של ניאגרה מטפטפת. בוודאי שלא לכולנו יש בבית כלים שמאפשרים החלפה של צינור שהתפוצץ. אבל כאשר מדובר על מציאת נזילות מים, בעזרת מעט ידע כל אחד יכול לנקוט בשיטת עשה זאת בעצמך. אכן, ישנם מומחים לאיתור נזילות שעושים שימוש בידע מקצועי ומצלמות טרמיות אבל יש סימנים לבעיה, שמומלץ שכל אחד יכיר.

חשבון המים שלכם – מומלץ לעיין בחשבון המים שאתם מקבלים. הדוח כולל את צריכת המים הנוכחית וגם את צריכות המים הקודמות. כאשר מזהים צריכה חריגה למרות שלא היה שינוי בדפוס השימוש במים, ככל הנראה ישנה נזילה. בדיקת שעון המים – כדי לאתר נזילה ברגע האמת, יש לוודא כי כל הברזים סגורים. לאחר מכן, ניגשים לשעון המים ובודקים האם המחוון ממשיך להסתובב. וודאו כי אתם אכן מביטים בשעון המים של הדירה או הבית שלכם ולא של השכנים.מדריך מציאת נזילות מים נזילות מים יכולות להופיע מברזים, מצינורות סדוקים, מהניאגרה. מזמן לזמן, הקפידו להביט מקרוב בברזים, בדקו שאין טפטופים. בדיקת נזילות בשירותים ניתן לבצע בקלות בעזרת פיסות של נייר טואלט. אם הנייר שהצמדתם לאסלה ממשיך להירטב גם כשאין מורידים את המים, משמע שיש משם נזילה. שימו לב לקירות ולתקרות במיוחד בחדרים הרטובים, מקלחת, שירותים. ריחות של עובש, סימנים של פטריות, טיח שמתקלף, כל אלה הינם סימנים ברורים לנזילות של מים שצריך לתקן ולפעמים גם לטפל בנושא האיטום.

מתי צריך עזרה ממומחה לאיתור נזילות
במידה ואתם חוששים כי יש נזילה אבל לא הצלחתם בדיוק לאתר אותה, כדאי להזמין מומחה. אם בקומה למטה יש סימני נזילה מהתקרה או שחשבון המים תפח ולא ברורה הסיבה, מומחה לאיתור נזילות יוכל לבדוק בעזרת מצלמה מיוחדת. מצלמה טרמית מאתרת סימני רטיבות, ללא שבירת רצפה או קירות.

המאמר באדיבות

 • אינפרא יובל בע"מ
 • קליק לחיוג: 0549005700
 • טלפון:
  0549005700הצג
 • כתובת:
  עליזה בגין ראשון לציון
 • אתר:
  הצג

תגובות