עיצוב משרדים קטנים

בכוחו של תכנון נכון, להפוך גם משרד קטן למקום פונקציונאלי אשר מספק לעובדים סביבת עבודה כיפית ונעימה.
הטריק בתכנון משרדים קטנים הוא לנסות למפות את צרכי המשרד ובעלי התפקידים בו ולייצר התאמה אישית לכל אחד מהם ולהשאיר מקום לחלל מבקרים  ומתקנים משופים על מנת לממש על הצד הטוב ביותר פרויקט שכזה, מעצב הפנים חייב ללכת צעד אחר אגודל יחד עם לקוחותיו, כדי להבין בדיוק מה רצונותיהם ולהביא אותם לידי ביטוי בתכנית עיצוב הפנים של המשרד.

הדבר בא לידי ביטוי בתכנון ועיצוב דקדקניים, של מרחבי העבודה (הן הפרטיים והן השיתופיים), הכנסת אור טבעי ככל שניתן באמצעות חלונות גדולים ופתחים במבנה, ושילוב צבעים יצירתי להדגשת האלמנטים הארכיטקטוניים השונים.

כיום, יש לא מעט פתרונות חדשניים, אשר מאפשר לנצל את השטח בצורה חכמה ונכונה ולדאוג, שהוא יספק מענה על מלוא הצרכים והדרישות של בעלי המשרד.

דגשים מרכזיים בעיצוב משרדים קטנים
ישנם מספר פרמטרים מרכזיים, אשר שימת דגש עליהם, תאפשר יצירת משרדים מרשימים, נוחים ונעימים לשהייה, בין אותם הדגשים:

פתרונות אחסון – במשרדים קטנים, החשיבות של שמירה על הסדר והארגון הינה גבוהה ולכן, יש לדאוג לפתרונות אחסון איכותיים ומתאימים, אשר כמובן, אינם תופסים הרבה ממקום בחלל.
תאורה – בכוחה של תאורה נכונה, ליצור אשליה של חללים שהינם גדולים יותר ממה שהם בפועל, לכן, מומלץ לשים דגש גם על בחירת התאורה – כמובן, תוך התחשבות בתאורה הטבעית.
צבעים – לצבעים יש השפעה רבה גם על האווירה ובכוחם גם ליצור, אשליה שהחללים הינם גדולים יותר, לכן, בהליך עיצוב משרדים קטנים, יש לשים דגש משמעותי על נושא זה.
אווירה – יש לא מעט אלמנטים אשר בכוחם להוסיף למשרד אווירה ביתית ונעימה כמו: חפצי אמנות שונים ועוד. 
תקציב – חשוב לציין שגם אם התקציב המוקצה לעיצוב משרדים הוא לא גבוה, עם קצת יצירתיות וחשיבה מחוץ לקופסא ניתן להשיג תוצאה איכותית ומרשימה.

בחירת מעצב פנים מקצועי
עובדים מבלים שעות ארוכות בכל יום במשרדים ולכן, קיימת חשיבות לדאוג עבורם לסביבת עבודה נעימה – כזאת שתגביר אצלם את המוטיבציה ותאפשר להם להגיע עם חיוך לעבודה.
מהסיבה הזאת, לעיצוב משרדים יש חשיבות גבוהה ולכן, חשוב לגייס לצורך המטרה, מעצב פנים מקצועי ומנוסה, אשר יחזיק בידע ובכלים, שיאפשרו לו להפוך גם משרדים קטנים לסביבת עבודה נוחה ונעימה עבור העובדים.

עיצוב משרדים קטנים

המאמר באדיבות

תגובות