אדניות עץ - איכות לבית ולגינה

אדניות עץ - איכות לבית ולגינה
אדניות עץ - איכות לבית ולגינה


אם אתם שייכים למגזר הפרטי או העסקי.....
אם אתם משפצים או רכשתם נכס או מכינים את הגינה לאביב והקיץ .....
אם אתם מעוניינים בחמימות של טבע וגן,גינה מרעננת לסביבה.....

אין כמו היופי של העץ הטבעי ואין כל תחליף לעץ הטבעי הנותן את תחושת היופי והחמימות של הגן והטבע. בניית אדניות עץ איכותיות הן מורכבות הדורש תהליך עבודה ארוך, האדניות מעץ חייבות לעמוד בתנאים קשים לרבות שמש וגשם. בתוך אדניות העץ קיים לחץ מתמיד וזה כתוצאה מהתפתחות השורשים ,לכן חייבים לקחת בחשבון בתכנון. אדניות העץ שבה לא נילקחו כל השיקולים הנדרשים ולא בוצעו כל התהליכים השונים ולא נלקחו החומרים השונים האיכותיים לרבות חומרי ההגנה כנגד מזיקים - לא תעמוד בתנאים הקשים ותשחק עד כדי כשל ותתפרק.
האדנית מהעץ איכותית זקוקה לתחזוקה בסיסת פשוטה והיא ניגוב את האדנית מהעץ במטלית לחה ומריחתה בשיכבת שמן נדיבה, רצוי בשמן פשתן לעץ הניתן לרכישה בכול חנויות חומרי הבנין השונים. טיפול פשוט זה יאריך את חיי האדנית לשנים רבות, הטיפול גם ירענן את העץ ויתן לו חיים חדשים.
בשוק ישנם אדניות מחומרים אחרים ששם יש מגרעות רבות: אדניות פלסטיק - מקרינים זולות ואינם מצטיינים בשום יופי,עמידותם לאורך שנים קצרה ביותר, מתייבשים, נשברות מתבלות. אדניות מבטון - משקלם רב ותחושת הקרירות שהאדנית משדרת הוא רב, האדניות דורשות איטום פנימי והזמן אינו מטיב איתם והם מקבלות סדקים ,נשברים, ולא ניתן לתקן. אדניות מחמר - היופי תלוי בארץ מוצאם תלוי בתהליכי השרפה בתנור וגלזורה רלוונטית, הם שבירים ולרוב תיוותר עליהם שכבה לבנה של שיירי מלח וסידן הקיימים במים.
את האדנית העץ יש למקם בהתאם לסוג הצמח הרלוונטי, צמחים לצל,שמש ישירה, שמש חלקי, חצי צל-שמש ועוד.... יש למלא את האדנית העץ בתערובת אדמה אוורירית וניתן לערבב עם מעט חומרי דישון והדברה ולהשקות עד ורוויה למשך מספר ימים, יש להוריד את כמות ההשקייה בהדרגה עד לכמות המים שהצמח נדרש , יש לברר את כל פרטי ההזנה השונים במשתלה הרלוונטית ששם הצמחים נרכשו. אדניות עץ יפות משתלבות יפה עם,רהוט גן ,רהיטי גן שונים. שימושי אדניות עץ בתיחום בתי קפה,מסעדות,מרפסת,מעקה,גג,גינה,עדן חלון,לתליה,אולמי שמחות ועוד......

אדניות הגליל -  איכות לבית ולגינה.

המאמר באדיבות

תגובות