איך בונים פרגולה

בונים פרגולה מעץ

לקוחות רבים בוחרים לבנות את הפרגולה שלהם לבד, פשוט מאוד לקנות את כל העצים, התושבות האביזרים והצבע וילה לעבודה . ניתן לקנות עצים לפרגולה להרכבה עצמית.
עם כל הידע והניסיון שלכם מומלץ להתייעץ עם מומחה לפרגולות במטרה לעשות את כל הבחירות הנכונות בבחירת סוג העץ וגם באופן הביצוע של תהליך הבנייה, בעץ מרקט יש לנו את כל הזמן הידע והניסיון כדי לעזור לך לקחת את ההחלטות הנכונות.

בדף זה נשתדל לספק לך את כל המידע לדבי בחירת העצים המתאימים ואופן הביצוע שלב אחרי שלב כמו כן אנו זמינים בטלפון לכל שאלה או התייעצות:

בחירת העצים המתאימים לבניית הפרגולה
צביעת עצים
התקנת העמודים וקורות הפרגולה
התקנת לוחות הצללה
חיפוי ואיטום הפרגולה

בחירת העצים המתאימים לבניית הפרגולה:

עצים לעמודי הפרגולה ולקורה הראשית
עד לפני כמה שנים היה נהוג להשתמש לעמודי הפרגולה בעץ 5 על 15, מחברים 3 קורות ביחד, כאשר הקורה האמצעית היא יותר נמוכה משתי הקורות החיצוניות וככה יוצרים מגרעת לקורה הראשית של הפרגולה, לאחר כניסת העץ הגושני לשוק משתמשים היום בעץ 15 על 15 גושני או עץ 20 על 20 גושני ומניחים את הקורה הראשית על העמודים .
עצים לקורות הפרגולה.

קיים בשוק הרבה מידות וחתכים של עץ שאפשר להשתמש בהם לקורות הפרגולה, הבחירה של קורות הפרגולה הינה לפי האורך של הקורה וגם לפי העיצוב של הפרגולה, לקוחות מסוימים בוחרים בעץ לקורות עם מידות גדולות למשל 15 על 15 או 8 על 20 גם כאשר אין צורך מבחינה חוזק , פשוט עץ במידות גדולות יותר מקנה לפרגולה נפח ונוכחות דיקורטיבית יותר מאשר עץ במידות קטנות, כמובן זה תלוי גם בתקציב.

קורות לפרגולה מעץ אורן
קורות לפרגולה מעץ אורן המידות הקיימות בשוק 5 על 10, 5 על 15 , 5 על 20 , 8 על 15, 8 על 20, בקורות עץ בגובה 10 ס"מ ניתן להשתמש עד אורך של 2.5 מטר  קורות עץ בגובה 15 ס"מ מומלץ להשתמש עד אורך 3.5 מטר קורות בגובה 20 ס"מ מומלץ להשתמש עד לאורך של 5.5 מטר.

קורות לפרגולה מעץ גושני
קיים בשוק מידות רבות של קורות לפרגולה מעץ גושני זה מתחיל מ 8 על 15 וזה מגיע ל 20 על 20 וגם למידות יותר גדולות למשל 25 על 25 או 10 על 30 ועוד המון מידות וחתכים, בפרגולות עם קורות עץ ארוכות מומלץ להתייעץ עם מומחה לפרגולות כדי לעשות את הבחירה הנכונה.

מרחק מומלץ בין קורה לקורה הוא עד 75 ס"מ

עצים להצללה
הצללת הפרגולה זה השלב שמגיע לאחר התקנת הקורות, נהוג להשתמש להצללת הפרגולה ב שלושה חתכים של עצים 2.5 על 5 , 2.5 על 7, 2.5 על 10 כאשר המרווחים שקובעים בין לייסט ללייסט קובעים לנו את רמת ההצללה מקטינים ומגדילים את המרווח בין הלייסטים לפי כמות האור שאנחנו רוצים.
חיפוי הפרגולה

סנטף: 
סנטף הינו חומר פלסטי בדרך כלל שקוף למרות שיש לקוחות שבוחרים להתקין סנטף בצבע אטום, המטרה של הסנטף איטם הפרגולה ומניעת חדירת מים עם שמירה על כניסת האור לפרגולה, הסנטף מותקן על לוחות ההצללה עם ברגים מיוחדים עם אטם למניעת חדירת מים דרך הבורג.

שינגלז:
יריעה ביטומנית צבעונית מותקנת על לוחות ההצללה או על ציפוי העץ שהתקנו על הקורות מומלץ להשתמש בגלילי שינגלז להדבקה עצמית, זה גליל ברוחב של 1 מטר שיש לו כוח הדבקה מאוד חזק כמובן השינגלז הוא יריעה אטומה שלא מחדירה אור.

רעפים:
בשביל להתקין רעפים על פרגולה חייבים בשיפוע של 35 % רעפים שמותקנים בשיפוע נמוך מ 35 % עלולים להחדיר מיים במיוחד בגשמים חזקים, התקנת פרגולת רעפים הינה יותר מורכבת  ומצריכה יותר ידע ומקצועיות, ( מומלץ להתייעץ עם מומחה על אופן הביצוע).

איטום הפרגולה:
לאיטום הפרגולה משתמשים בפחי איטום מיוחדים , במיוחד בחיבור הקירות של הבית עם הפרגולה, (מומלץ להתייעץ עם מומחה לפרגולות לבחירת הפחים המתאימים לאיטום)

בניית הפרגולה:  

קביעת הגובה של הפרגולה 
גובה סטנדרטי של פרגולה נע בין 2.35 מטר עד 2.5 מטר כל לקוח בוחר לעצמו את הגובה המתאים לו ולפי התנאים הקיימים בשטח.

התקנת העמודים והקורה הראשית
העמודים מותקנים על תושבות מיוחדות שמטרתן להגביה את העמוד מהרצפה או מהשיש, קובעים את המיקום של העמודים ומתקינים את התושבות עם ברגי ג"מבו בדרך כלל וכאשר התושבות מותקנות על משטח שיש מומלץ להשתמש עם בורג ג"מבו כפול כדי לעבור את השיש ולהגיע לביטון, חותכים את העמודים בגובה המתאים ומתקינים אותם בתוך התושבות, על העמודים תותקן הקורה הראשית, כמובן שצריך לדאוג שהעמודים יהיו מפולסים.

התקנת קורה או תושבות קיר על קיר הבית
לצורך התקנת קורות הפרגולה צריך להתקין קורה על קיר הבית או תושבות קיר מתיאמות לקורות הפרגולה כאשר קורות הפרגולה יותקנו בתושבות האלה, בדרך כלל התושבות יהיו יותר גבוהות מהקורה של העמודים במטרה לייצור שיפוע לפרגולה.

התקנת קורות הפרגולה
קורות הפרגולה יותקנו בתוך תושבות הקיר לכיוון הקורה הראשית של העמודים בדרך כלל הקורות בולטות בין 30 עד 50 ס"מ, לאחר התקנת הקורות , השלד כבר מוכן להתקנת לוחות ההצללה של הפרגולה.

התקנת לוחות הצללה
לוחות ההצללה מותקנים על קורות הפרגולה, מומלץ להשתמש להתקנת הלוחות בברגים 5 על 50, כמובן מתחילים להתקין את הלוחות במרווחים הרצויים, מתחילים בחלק הקדמי של הפרגולה עד ומסיימים בחלק האחורי הצמוד לקיר.

חיפוי הפרגולה
שלב האחרון בבניית הפרגולה הינו שלב החיפוי והאיטום, מתקינים את הסנטף או השינגלז על הלייסטים ואז מתקינים את פחי האיטום בחיבור הפרגולה עם קירות הבית, כמובן לאחר התקנת פחי האיטום צריך לאטום את החיבור בסיקהפליקס או בסליקון איכותי.

בברכה עץ מרקטאיך בונים פרגולה

המאמר באדיבות

 • עץ מרקט
 • קליק לחיוג: 048644446
 • טלפון:
  048644446הצג
 • כתובת:
  ירכא
 • אתר:
  הצג

תגובות