הבניין המשולב והתפתחות התעשיה

הבניין המשולב והתפתחות התעשיהליר אדריכלים הינו משרד ותיק, וביקנעם זכינו להקים את המפעל הראשון, מפעל כתר פלסטיק. בתקופה זו מר סימון אלפסי, ראש העיר האגדי של העיר, רק התחיל את הקדנציה הארוכה שלו שתרשם בספרי ההיסטוריה כסיפור הצלחה ישראלי. מבניתו הראשון של המפעל, בנינו בניינים רבים באיזור התעשיה של יקנעם. בעבר, יקנעם היתה עיירת פיתוח עם שאיפות גדולות, וכיום, יקנעם היא "עמק הסיליקון של הצפון" (ציטוט של עופר פטרסבורג).
בעוד אנו בונים את רוב בנייני התעשיה והמשרדים באיזור, שמנו לב לתמורות מרחיקות לכת שעוברים הבניינים שאנו מתכננים עצמם, שהגיבו לשינוי המטאורי של יקנעם על מפת התעשיה הישראלית.
בהתאם לדרישות התעשיינים והיזמים, כל בניין שבנינו היה דומה אך שונה במהותו מהבניין הקודם, ותפקידנו היה להטמיע את דרישות היזמים והתעשיינים בבניינים החדשים. כיום, אנו יכולים לומר, שבידינו הגרסא המתקדמת ביותר של בניין המיועד לתעשיה לפי גילגולה הנוכחי. 
לגרסא מתקדמת זו, אנו קוראים "בניינים משולבים". בניינים שנותנים לנו גמישות בשימושים שניתן לעשות בבניין, ניצול מירבי של עתודות הקרקע, ושימוש במתווה עתידי מתוך מטרה להשתנות ולהתייעל.
הבניינים שאנו מתכננים הפכו ממפעל סטנדרטי חד קומתי, למבנה משוכלל, המבנה המשולב, שיודע להכיל בתוכו מפעל, מרכז לוגיסטי, ומשרדים, באופן כזה שיוכל לענות על צרכי המהפכה התעשייתית הרביעית, מפעלים חכמים ומשופעי מחשוב, והצורך של המהנדסים בקרבה פיזית לפסי הייצור והפיתוח. 
המבנים שלנו מכילים את כל סוגי התעשיות- מתעשיה מסורתית ועד עילית, ומכילים שילוב של מחשבה יזמית ורווח. כל אדם שיש ברשותו מפעל, או מתכוון לבנות מפעל, כדאי לחשוב על בניית מבנה משולב שיתאים לצרכיו בצורה מיטבית יותר.

המאמר באדיבות

תגובות